Herkese kolay gelsin,

Konu: 8 daireli bina, 4 tapu sahibi, 2si 2er daire 2si 1er daire sahibi (tapulu) ve 2 daire tapusuz. 1 daire sahibi tapu almama engel oluyor.

1988 yilinda babam zemin + 2 katli binanin uzerine 2 daire (bir kat) daha cikti. Yurtdisinda kaldigi icin tapuyu ileriki zamanda alirim diye onemsemedi. 2002 yilinda 1 daireyi satti ve yabanci birisi tapu sahibi oldu.

Ben babamin yardimi ile tapusuz (vergisi odenen) dairelere tapu cikartmak icin tum tapu sahiplerinden imza toplamam gerekiyor. Zemin + 2 li binanin zemin + 3 e degistirmek icin, cins degisikligi yapilmasi gerekiyor. Bunu yapamadigimin nedenide bir daire sahibi imzasini vermek istemiyor.
Bu kisi daireyi aldiginda kat cikilmisti ve bu bina zemin + 3 olarak 15 yildir vardi ve halen var.
Hukuki yollardan ben ne yapabilirim? Tapu muduru davaci ol, o kisi daireyi aldiginda zaten kat cikilmisti ve cizimleri var, itiraz icin herhangi bir nedeni yoktur ve her halukarda davayi kazanirsin dedi. Bu nekadar dogru?

Ilginiz icin tesekkur ediyor herkese mutlu haftasonu diliyorum.
Saygilarimla

(Turkcem okadar iyi degil, o yuzden kusuruma bakmayin. Ek bilgi isterseniz lutfen bunu belirtin)