Merhaba,
Benim cok acil yardima ihtiyacim var aydinlatirsaniz cok sevinirim.
Ben suanda yurtdisinda yasiyorum ,TR de hakkimda 2011 yilinda kamu davasi acildi. 9.000.tl zimmetime gecirildigim dusunuluyor.islemde musteri imzasi var, ancak kocasi biz bu parayi almadik diyerek sikayetci olmus ve mufettis incelemesi sonucu beni isyerim dava etmis.mufettis incelemesi surecinde ben bir av.vekalet gonderdim adam beni oyaladi bana dava acilmadan ben olaya itiraz ederiz diyedusunmustum,ama maalesef ki parayi alanakadar hergun laklak ve odeme bittiginde av.telefonlari acmaz oldu bende konsolosluktan azilname gonderdim.sonra ikinci AV.tuttum suanda avukatim var ama sozde ne arar ne sorar ,enson bana dediki ,ulkeye gelme hakkinda kacak ve yakalama kararri var dedi.benim ifademin oradaki mahkemede alinmasi gerekiyormus.buradan konsolosluktan veremiyormusum cunki kamu davasi imis.ben ulkeme gitmek istesem ne olabilir ,beni neler bekliyor,havaalaninda yakalarlar cocugum var onun yaninda bu olay benim olumum olur.Ben hayatimda hakim ,mahkeme gormemis bir insan olarak bu olaylardan cok korkuyorum.bu dava nasil sonuclanir ,ben ifademi vermeden karar verilebilirmi.buradan ifade verebilirmiyim.bu dava daha nekedar uzayabilir.ben olmeden bu mahkeme bitmezmi,yani ben TR ye bundan sonra hic gidemiyecekmiyim.lutfen bilgilendirebilirmisiniz beni.ikinci bir sorum daha olabilirmi.abd vatandasi oldugumda ismimi ve soy ismimi degistirsem beni havaalaninda yinede yakalayabilirlermi.? Simdiden cok tesekkur ediyorum.