Alıntı discofb rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
İyi günler ben bir konu hakkında bilginize başvurmak istiyorum. 2013 yılında senet ile bir magzadan alış veriş yaptım bununla alakalı olarak işlerim yolunda gitmediginden ödiyemedim senetlerden dolayı avukatlık oldum ve ocak ayının başında avukatlık bürosundan gelen telefonda haciz memurları kapımda para yatırılmazsa hacze başlıycakları gibi bir cümle kullandılar daha önce hiç başıma gelmedigi içn apar topar 1,700 tl gibi bir rakam yatırdım ve borcun geri kalanında iki gün içerisinde yatırlmazsa haciz yapılacagını söylediler. Olan borcumun tamamı 4,000 tl idi ancak avukat bana 6,700 tl borcum oldugunu söyledi bunu bu şekilde yatıramıycamı ve taksit yaptırmak istedimi söyledim o dönemden hakaretler başladı dönem dönem msg geldi icranın yapılacagına dair. Sık sıkta telefonlar devam etti en son görüşmemizde aşaglamalar hakaretler devam edince karşılıklı olarak küfürleşmeler başladı bunun sonucunda avukatlık bürosundan savcılık üzerinden şikayetci oldum araştırmam sonucundada bir icra dosyasının olmadıgını ögrendim.18.06.2014 tarihinde e-devlet şifremden baktıgımda yeni icra dosyasının açıldıgını gördüm şimdi benim sormak istedigim şudur ben icra dairesinden avukatlarla görüşmeden direk taksitlendirme yapa bilirmiyim benim illaki karşı tarafın avukatlarıyla uzlaşarak bu taksitlendirmeyi yaptırmammı gerekir şimdiden teşekkür ederim.
İcra dairesine gidip birini peşin dört ya da beş taksit yapabiliyorsunuz galiba yeni düzenlemelerden sonra son durumu iyi bilmiyorum

- - - Updated - - -

Alıntı muhsint72 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
Benim sorum bu actigim konuile ilgili degil ancak sormak istedigim Avukatlarin mesleki sorumluluk sigortasi hakkinda. Biliyorsunuz uzun zamandan beri takibinde oldugum alacagim icin avukatimin sorumlulugunu yerine getirmemesi nedeniyle is iyice cikmaza girdi. Soyleki, biliyorsunuz ben ilamsiz icra takibi ile acmis oldugum davayi kazandim. Karsi taraf yargitaya gidebilmesi icin oplam tutari teminat olarak gostermesi gerekiyordu. Nakit parasi olmadigi icin avukatim evlerine ipotek koyduklarini soyledi. Yargitayin icra dairesine ilgili gayrimenkule ipotek konulmasi icin bir yazi gonderdigini gordum ve elden takiplidir diyordu. Avukatima birkac kez sormama ragmen ipotek koyduklarini soyledi. Ancak avukatim tapuya gidip ipotek koymemis ve bu sahis dava yargitayda iken evini satmis. yargitay karari onayladiktan sonra avukatim parayi tahsil etmeye bir turlu yanasmadi. ve uzerine dusunce anladimki ipotek koymamis. Bu nedenle benim alacagim tekrar zora girdi. Simdi mal kacirma dolayisiyle tekrar dava acip 5 sene daha beklemek istemiyorum. bu nedenle avukata ihtarname cekip onu dava edecegimi soyledim. onun yuzunden parami alamiyorum. ayrica ipotek koydugunu belirten emailleri mevcut (yalan beyan tabi) kendisi ihtarnameyi alinca sigortasina basvurdu. boyle bir durumda sigorta icra dairesinden cikarttirmis oldugum tutari bana oder mi? prosedur nedir acaba?
Sigortasını biliyorsanız müracaat edin incelerler uygun bulurlarsa öderler yoksa onları da dava edebilirsiniz heralde avukatınıza bu yönde ısrar edebilirsiniz.