Değerli Forum Üyeleri,

bir konuda gerçekten çok yardıma ihtiyacım var.Lütfen değerli bilgilerinizle bana yol gösterebilir misiniz ? Yaptık bir hata bari sonrasında doğru yoldan hareket edelim.
2013 yılında bir projeden topraktan daire satın alabilmek için şirket ortağının şahsi....projesinin daire parası açıklamalı olarak peşinen parayı yatırdım.Ancak aradan 2 ay geçmesine rağmen tapu işlemleri başlamadığından araştırma içerisine girdim ve aslında projenin iptal edildiğini ve hiç başlamayacağını öğrendim.Paramı geri istediğimde ödeyemeyeceklerini beklersem bitmek üzere olan başka bir projeden dükkan verecelerini söylediler.Elim mahkum ne yapayım adi bir satış sözleşmesi yaptık.Ama üzerinden yine belli bir süre geçti ve hala bir icraat yok.Artık gerçekten canım çok sıkılmaya başladı psikolojim bozulmaya başladı,elde avuçta birşeyimde kalmadı.Ve hala olmayan projeyi satmaya devam ediyorlar.
bana bu durumda ne önerirsiniz ? savcılığamı gitmeliyim ? dava mı açmalıyım ? sebepsiz zenginlik davası mı açmalıyım ? icra takibi mi başlatmalıyım ?
şu durumda hangi yola başvursam benim için daha faydalı olur.Dava açacak, avukat tutacak maddi durumumda kalmadı aslında.
Birde olmayacak bir projeyi satmaya devam etmeleri ne derece kanuni ?

değerli yorumlarını esirgemeyecek olan arkadaşlara şimideden teşekkür ediyorum...