Merhabalar,

Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Yaşadığım olayı kısaca anlatayım.
Yaklaşık 4-5 ay önce sevgilimi ziyaret amaçlı kız arkadaşımın yaşadığı şehire gittim. Sevgilim, kız kardeşi ve ben ana caddede yürürken eski sevgilisi tarafınca ağır hakaretlere, ağza alınmayacak küfürlere maruz kaldık. Tek başına olduğum için ve 5-6 kişilik arkadaş grubuyla bu hakaretleri ettikleri için karşılık veremedim. Sonrasında, yola devam ederken arkadaşı tarafından koluma girilerek bi köşeye çekmeye çalıştılar. Sonra araya birileri falan girdi, ben de telefonumu yanıma almayı unuttuğum için polis vs. arayamadım. Sonrasında kız arkadaşımın evine gittik. Biz eve girdikten sonra yaklaşık 20 kişi toplamış ve evin önüne gelmiş. Yine ağır ithamlara maruz kaldık ve kız arkadaşım olayın ailesine yansımamasını istediğinden dolayı polis çağırmadım. Sonrasında memleketim olan şehre gittim, bu da aynı şehirdenmiş. Tesadüfen yolda gördüm ve bu şahıs taciz girişimlerine devam etti(omuz atma vs.)
Bu olay günden güne içimi yemeye başladı, psikolojikmen beni büyük derecede etkiledi ve ben dava açmak istiyorum.
En etik davranışın bu olduğunu düşünüyorum.
Açmam gereken dava türü ve izleyeceğim yol hakkında bilgilerinize ihtiyacım var. Hukuki yollar hakkında hiçbir bilgim yok, avukata gitsem ne kadar maddi kaybım olacak vs. her şeyin bilgilendirmesini yaparsanız sevinirim.

İyi günler dilerim.