Özel bir bankada Eşimin Vadesiz Hesap kartına tanımlı 7 yıllık Kredi Kartı var.Bundan da 5 yıl önce bana bir süpriz yaparak adıma ek kart çıkarmış limitini de kendisi belirlemiş hiç bir yere imzam ve sözleşmem yok.Kasım 2013 sonu itibari ile asıl kart sahibi olan eşimin 1402 lira borcu olduğunu ve bunu ödeyemediğini biliyorum.Fakat aralık ve ocak içinde söz konusu kredi kartına küçük de olsa 100 tl + 50 tl gibi ödemeler yaptı.Söz konusu bankanın bir ilçe deki vekili olan avukatlar ek kart sahibi olan bana ocak 2014 de ilamsız takip gönderiyorlar mesai saatleri içerisinde adresimde olmadığım için Mahalle muhtarına ptt görevlisi bırakıyor.Söz konusu muhtar da beni aramıyor bir bildirim v.s kapıya yapıştırılmadığı gibi usulsüz tebligat yapılıyor ve bende bu ilamsız takip i kabul etmiş sayılıyormuşum.Uzatmayalım usulsüz tebligata itiraz hakkımın olmadığını yerel hukuk mahkemesinden üzülerek öğrenmiş bulunuyorum.Ancak dava açabilirmişim diye söylendi hukuk mahkemesi kaleminden.

Aradan 3-5 gün sonra çalıştığım işyerine 1950 tl benim borcum olduğunu maaşımın 4/1 oranında kesilmesine ve 3. kişi olarak işverenimin adı yazan söz konusu ilçedeki avukatların hesabına işverenim tarafından yatırılması öngören yatırılmadığı takdir de işverenimin suç işlemiş sayılacağı bir tebligat daha geldi.Bunun üzerine Bankacı bir arkadaşıma durumu anlattığımda bundan sonra kırmızı kalem yediğimi hiç bir bankanın kredili mevduat hesaplarından hesap açtıramayacağımı seneye planım olan mortgage ile ev sahibi olamayacağımı söyledi.işyerinde hor görülmem , suçlu olarak lanse edilmem den dolayı psikolojik travma ya girdim ve depresyon ilaçlarına başladım.

Eşime bu konuyu anlattığımda ise asıl kart sahibi olan eşimin kredi kartını kullandığını söz konusu kredi kartını rutine soktuğunu bu tebligatlar geldikten sonra bile kredi kartı ile ödeme yaptığına alışveriş yapabildiğimize ve kredi kartı borcu olarak eşimin benim ek kart ve kendi asıl kartına 300-500 gibi paralar yatırabildiğine kredi kartının hesap kesiminin şubat sonu olduğuna şahit oldum.Birde üstelik aynı özel bankanın benim vadesiz hesabımda 100 tl para unuttuğumu 2 yıldan beri bu paranın hesabımda olduğunu gördüm.Bunun üzerine avukatıma derhal giderek bu söz konusu bankanın ilçe deki vekil avukatlar hakkında mesleklerini kötüye kullanmasından , usulsüz tebligat tan , Sözleşme akdi olmadan asıl kartın borcunu bana göndermelerinin yasal olmadığını anlattım ve suç duyurusunda bulunalım dedim.

Sorum Şu :

1 -)Haftaya maaşımın kesileceği işverenimin bu avukatlara ödeme yapacağını biliyorum.Ne yapmam lazım bu paramı nasıl alıcağım tekrar.

2-)Avukatıma giderek Doğru mu yaptım. İcra hukuk mahkemesine verip sonucunu mu beklemeliyim bir yol katedermiyim ? Uykusuz gecelerin , deprasyon ilaçları kullanmama sebeblerin , işyerinde yaşadığım sıkıntıların , seneye ev kredisi çekemiyeceğimin hesabını nasıl alırım.