merhaba,babanem ve kardesleriyle iliskili bir dava neticesinde gectigimiz yaz ptt memuruyla babama ve kardeslerine celb geldi tüm akrabalarım celbi reddetti sira babama geldiginde babam o sirada orada degildi yakını olarak ben vardım ve yakınlarım celbi kabul etmememi babamın yurtdısında yasadıgını belirtmemi,mahkeme tarihinde burada olmayacagini belirtmemi istediler ki gerekten de babam yaklasık 20 yıldir yurtdısında calısmaktadir fakat mahkeme babamın o tarıhte burada oldugunu tespit etti ve savci da tck'nin 206,maddesi uyarınca resmi belgenin duzenlenmesinde yalan beyan sucundan hakkimda dava actı ve 53,madde uyarınca belli kamu haklarından mahrum bırakılmamı istedi ki beni endiselendiren de budur zira avukatımla yaptıgımız arastırma sonucu hukum giymem durumunda suresiz olarak memurluktan men edilecegimi ancak beraat almam durumunda memur olabılecegımı fark ettım ogretmen adayıyım ve aylardır kpssye calısmaktayım ki babanemin bu davasinin da takipcisi degildim sizlere sormak istedigim sorular sunlardır yanıtlarsaniz cok sevinirim cunku motivasyonumu ciddi sekilde kaybetmis durumdayım ve derslerime odaklanamamaktayim...iyi calısmalar

1)beraat alma ihtimalim sizce nedir?
2)mahkemede ifademde degisiklik yapmamda bir sakınca var mı?
3)hakim memurlugumun yanacagını bile bile ceza verir mi?
4)ilk durusmada karar cıkar mı yoksa ertelenir mi