yaklaşık 2 yıldır merkeze yakın bir belediyede yaşamaktayım. Ancak buranın belediyesi daha önce hiç görmediğim bir uygulama yapmakta:

şöyle ki: hergün istisnasız 3-4 defa belediyeye ait ve her mahalleye 2-3 adet yerleştirilmiş olan hoparlörlerden mağazaların/dükkanların reklamı yapılıyor. Akşama kadar: "bilmem ne balıkçısına taze balık gelmiştir. sardalya kg'si 10 liradan, hamsi 5 liradan" ve "bilmem ne ayakkabıcısında bahar indirimi başlamıştır. çocuk ayakkabısı 30 liradan bay ayakkabı 50 liradan vs vs" gibi adeta işportacılık yapılıyor. birçok defa internet sitesinden mesaj göndermiş olmama rağmen sadece hakaret olarak yanıt alabildim. olayı büyütüp hakaret davasına vs taşımak istemiyorum. sadece akşama kadar kafamızı böyle saçma sapan işportacılıkla şişirmemelerini istiyoruz.

burada açıkça kendilerine verilen duyuru yapma yetkisini (ki böyle bir yetki varmı onu da bilmiyorum) suistimal edip gelir kapısına dönüştürme var. insanların bu gürültüden rahatsız olup olmamaları umurlarında değil.

bu konu hakkında suç duyurusunda bulunsam herhangi bir sonuç alabilirmiyim? insanlara zorla reklam veya kendi seçim propagandalarını dinletmenin hukuka uygun olmadığını düşünüyorum. ancak bunun hukuki dayanağını bilemiyorum.

yol gösterenlere şimdiden teşekkür ederim.