Merhaba, öncelikle sizden yazım ve gramatik hatalırım için özür dilerim ama 39 sene Yurtdışında yaşadım o yüzden Türkçem pek iyi değil.
benim TTNET ile baya bir problemim oda şudur: Ocak 2013 çalıştığım iş yeri kapatması nedeniyle işsiz kaldım ondan önce maaşımı zaten tam alamamıştım o nedenle TTNET e gidip İnterneti durdurmalarını istedim borcum var diye red ettiler borcumu ödeyemedim TTNET hattmıı dondurmadı böylece daha çok borçlandım defalarca gidip cözüm aradım borcum var diye dondurmadılar.
Mayıs 2013 İnternettin anlaşması nihayet sona erdi yine TTNET e gittim anlaşmanın ona erdiğini söyledim uzatmıyacağımıda söyledim ama borcum var diye fesh etmediler taksit yapalım dedim yapmadılar böylece zorla daha çok borçlandım.
09.2013 te TÜKDER den duydum ve onlara gittim durumu izah ettim bir İhtar yazdılar yolladım.

22.01.2014 de TTNET Avukatından bir Mail gelmiş İcra takibine alındım diye (mail tam okunmuyor) bunun üzerine tüketici heyetine gittim 850 TL borclu olduğum ortaya çıktı Tüketici heyeti taksitlendir ve öde ondan sonra gel diyor yani ben borçları tamem kabul etmiş oluyorum böyle bir şey olurmu?. Şubat 2013.de internetti kapatmışlardı borç yüzünden o zamandan beri hizmet yok sen gel hem hattı kes hemde para iste nerde görülmüş böyle birşey hadi onuda geçin taahüt Mayıs 2013 de bitmiş hala ödiycem nasıl olur bu ya. 28.11 2013 de bir Fatura (55 TL) yollamışlar o fatura yaklaşık 2-3 hafta elime geçti eve geldiğimde merdivendeydi.

şimdi size sormak isteklerim var: 1. TTNET in Avukatının yolladığı icra maili geçerlimi yoksa Psota yoluyla yollaması lazım? (e-maillere nerdeyse hiç bakmam). 2. İcra geldikten sonra Dava açabilirmiyim? 3. İntenette araştırmalarda bir çok yazılar okudum coğu davalarda yazıyor hizmet verilmeden ücret alınmaz diye mahkeme karalrı varmış eğer böyle bir şey varsa bu karar dosya numaralırı varmıdır ve nerdenbulabilirim (örnek olarak). Böyle bir haksızlığa boyun eymek zorundamayım*

Yardımınız için şimdiden sizlere teşekkür ederim