Merhaba,

Gerçekten çok sıkıntılı günler geçiriyorum. Bana bu konuda yol gösterecek sevgili ağabeylerime şimdiden teşekkür ediyorum. Bana göstereceğiniz yol hayatımın akışını değiştireceğini düşünüyorum.

Bana iki kişi gelerek biri gazeteciyim, biri yeminli mali müşavirim dedi ve iki firmayı ihbar etmek istediklerini söylediler. Bu firmalar ise Devleti KDV yönünden ziyana uğratan firmalar olduğunu ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediklerini söylediler.
Amaçları neydi bilemiyorum fakat bu firmaları Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık gibi bir çok yere aynı dilekçeden birden fazla hazırlayarak ve kendilerince delilleri olduğunu söyleyerek ihbarcı olarak benimde imza atmamı karşılığında ihbar ikramiyesi alacağımı söylediler. Hayatta yapmadığım bir iş olarak sanki basiretim bağlandı ve nefsim kabardı ve ben bu belgelere imza attım.
İmza sonrası gece gündüz uyuyamıyorum ve bu iki şahsa ulaşamıyorum. Elimde ne dilekçem var ne firmaların suçunu bilirim ne de delil gördüm. Araştırmam sonucu gerçekten içeri ilgili dosyaların verildiğini gördüm fakat delil yetersizliği olduğu söyleniyor. Böyle bir durumda ihbarcılara firma maddi manevi tazminat davası açabiliyormuş. Ben bu işten nasıl kurtulurum?
Bu iki şahıs aralarındaki bir münakaşa yüzünden birbirleriyle ağız dalaşı etmişler ve biri aranıyormuş hapse girmiş. Mali müşavirim diyen ise sahte kimlikle dolaşıyormuş ve ortadan beni güzel sözlerle kandırarak paralarımı alarak kayboldu. Ve beni ara ara seni yakarım diye tehdit etti. Cahil olan ben ne yapacağımı kime danışacağımı şaşırdım. Bu ihbar dilekçelerinde kendi imzalarınında olduğunu hatırlıyorum. Sana niye imza attırdılar derseniz asıl sebebini bilmiyorum ama yazılım uzmanı olmamdan dolayı benden bu firmaların içine sızıp evrak almamı istediler. Elbette böyle bir teşebbüsüm olmadı. Şimdi ise çok ama çok sıkıntıdayım. Bu işi kendi haline bırakırsam bana hiç hayırlı şeyler olacakmış gibi gelmiyor. Şimdi biri hapiste biri ortada yok. Lütfen bana yol gösterin.

Feragat Dilekçesi hazırlasam ve aynı bakanlıklara tek başıma versem bu şahıslar için suç duyurusunda bulunsam olur mu?
Lütfen bana yardımcı olun. Hatamı yüzüme vurmayın. Hayatımda böyle bir sıkıntı yaşamamıştım. Bu saatten sonra hapislerde saçma sapan bir imza yüzünden sürünmekten korkuyorum.