+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 27 ileti bulundu.

Konu: Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum

Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum Bir Yol Gösterirmisiniz.

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben size dava açarlar demedim.Siz dava açacağım demişsiniz ona istinaden söyledim.

Ayrıca 1 ay içerisinde üründe bir arıza olursa iade hakkı doğuyor diye bir durum söz konusu bile değil.Telefonla ve internet aracılığı ile yapılan alışverişlerde sadece 1 hafta içerisinde koşulsuz iade hakkı var,sizin dediğiniz gibi değil.Mağazadan kendin görerek secerek bizzat aldığın ürünü geri iade etmen için şartların oluşması lazım.Bu şartlara giderilebilecek arıza girmez kanısındayım.Belirtmek istedim..
    Teşekkür ederim ama o sizin dediğinizde eksik bildiğiniz şeyler var.
    Örneğin internetten alışverişlerde 1 hafta dediğiniz olay koşulsuz iade olayı doğru söylüyorsunuz mağazadan alışverişlerde koşulsuz iade olayı yok
    Fakat benim demek istediğim ilk 30 günlük süreçteki bir arıza durumunda yani aldığınız cihazda bir arıza olması durumunda nereden aldığınız önemli değil ilk 30 gün içerisinde değişim iade yada tamir hakkı kanunlarla tüketiciye verilmiştir.
    Yani dedikleriniz doğru fakat bilgiler biraz karışmış yanlış anlamayın sakın sadece herkes bu konularda haklarını iyi bilsin ki kandırılmasın.
    Saygılarımla.

Hukuki NET Güncel Haber

Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum konulu yargıtay kararı ara
    Samsung ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı erkutgoymen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    firma bana dava açarsa onlar bana böyle bir oyunlar yapmadıklarını kandırmaya aptal yerıne koymaya çalışmadıklarını ıspatlamak zorundalar .
    Yanılıyorsunuz firma size karalayıcı-küçük düşürücü, ticari itibarını zedeleyici sözleriniz nedeniyle dava açacak olursa, o dediklerinizi ıspatlamak zorunda değil, onları ıspatlamak zorunda olan sizsiniz.
    Firma sizin küçük düşürücü-itibar zedeleyici ithamlarınızı ıspatlamakla mükellef olur, ki buradaki yazdıklarınız da ıspat için yeterlidir.
    Firmanın açacağı davada , siz savunma olarak beni bu duruma düşürdüler o nedenle bu lafları ettim demeniz sizi haklı çıkarmaz.

Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yanılıyorsun firma size karalayıcı-küçük düşürücü, ticari itibarını zedeleyici sözleriniz nedeniyle dava açacak olursa, o dediklerinizi ıspatlamak zorunda değil, onları ıspatlamak zorunda olan sizsiniz.
    Firma sizin küçük düşürücü-itibar zedeleyici ithamlarınızı ıspatlamakla mükellef olur, ki buradaki yazdıklarınız da ıspat için yeterlidir.
    Firmanın açacağı davada , siz savunma olarak beni bu duruma düşürdüler o nedenle bu lafları ettim demeniz sizi haklı çıkarmaz.
    Haklısınız öncelikle daha başka mağduriyet yaşamamak adına konuyu düzenleyeceğim (nereden yapıldığını bulamadım)

Fakat benim o mesajımda demek istediğim şuydu tabi ki bu yazdıklarımı firma aleyiımde kullanabılır belkı ama bende eğer öyle birşey yaparlarsa onların bana yaptıkları her şeyi belgeleriyle karşı dava ile kanıtlarım firma iste bana onları yapmadığını kanıtlamak zorunda kalır demek istemiştim.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben size dava açarlar demedim.Siz dava açacağım demişsiniz ona istinaden söyledim.

Ayrıca 1 ay içerisinde üründe bir arıza olursa iade hakkı doğuyor diye bir durum söz konusu bile değil.Telefonla ve internet aracılığı ile yapılan alışverişlerde sadece 1 hafta içerisinde koşulsuz iade hakkı var,sizin dediğiniz gibi değil.Mağazadan kendin görerek secerek bizzat aldığın ürünü geri iade etmen için şartların oluşması lazım.Bu şartlara giderilebilecek arıza girmez kanısındayım.Belirtmek istedim..
    Eğer alınan telefon 1 ay içinde ARIZA YAPARSA iade edip paranızı alabilirsiniz. Tüketici kanununu ve yönetmeliği tekrar gözden geçirmenizi öneririm.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Eğer alınan telefon 1 ay içinde ARIZA YAPARSA iade edip paranızı alabilirsiniz. Tüketici kanununu ve yönetmeliği tekrar gözden geçirmenizi öneririm.
    Teknik servis, arıza garanti kapsamı içerisinde giderilir derse yada aynı telefonun sıfırını verirlerse.Bir ay içerisinde arıza yapan telefonu iade edilir maddesini paylaşırmısınız bizde bir okusak.Garanti belgesi diye birşey var.Arıza mevcut ürünün teknik servisinde onarılamaz ise(bu ayrıntıya dikkat,ki o zaman üretim hatası kabul edilmektedir) ancak ve ancak ya para iadesi yada aynı ürünün sıfırı secenekleri müşteriye sunulur..Her 1 ay içerisinde bozulan mal iade edilecek olsa firmalar iflas eder.Teknik servisler ne işe yarıyor...

Tabi bu arada satıcı satış esnasında 1 ay içerisinde arıza veya memnuniyetsizlik durumunda alıcıya malı geri alırız beyanında bulunmadıysa.( o bile kredi kartı silip,fiş,fatura,garanti belgesinde vs gibi evraklarda belirtilmediyse kabul görmeyebilir,inkar edilebilir)

Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teknik servis, arıza garanti kapsamı içerisinde giderilir derse yada aynı telefonun sıfırını verirlerse.Bir ay içerisinde arıza yapan telefonu iade edilir maddesini paylaşırmısınız bizde bir okusak.Garanti belgesi diye birşey var.Arıza mevcut ürünün teknik servisinde onarılamaz ise(bu ayrıntıya dikkat,ki o zaman üretim hatası kabul edilmektedir) ancak ve ancak ya para iadesi yada aynı ürünün sıfırı secenekleri müşteriye sunulur..Her 1 ay içerisinde bozulan mal iade edilecek olsa firmalar iflas eder.Teknik servisler ne işe yarıyor...

Tabi bu arada satıcı satış esnasında 1 ay içerisinde arıza veya memnuniyetsizlik durumunda alıcıya malı geri alırız beyanında bulunmadıysa.( o bile kredi kartı silip,fiş,fatura,garanti belgesinde vs gibi evraklarda belirtilmediyse kabul görmeyebilir,inkar edilebilir)
    Ayıplı Mal

Madde 4-) (Değişik 06.03.2003 tarih ve 4822 Sayılı Kanun Madde 4) Ambalajında, etiketinde,
    tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından
    bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen
    niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan
    beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren
    mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür.
    Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle
    değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onanm isteme haklarına sahiptir.
    Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik
    haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya
    kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına
    da sahiptir.
    İmalatçı-üretici, satıcı, bayi, acente, ithalatçı ve 10 uncu maddenin beşinci fıkrasına göre kredi
    veren ayıplı maldan ve tüketicinin bu maddede yer alan seçimlik haklarından dolayı müteselsilen
    sorumludur. Ayıplı malın neden olduğu zarardan dolayı birden fazla kimse sorumlu olduğu takdirde
    bunlar müteselsilen sorumludurlar. Satılan malın ayıplı olduğunun bilinmemesi bu sorumluluğu
    ortadan kaldırmaz.

Bu madde ile ayıba karşı sorumlu tutulanlar, ayıba karşı daha uzun bir süre ile sorumluluk
    üstlenmemişlerse, ayıplı maldan sorumluluk, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile malın
    tüketiciye teslimi tarihinden itibaren iki yıllık zamanaşımına tabidir. Bu süre konut ve tatil amaçlı
    taşınmaz mallarda beş yıldır. Ayıplı malın neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak
    talepler ise üç yıllık zamanaşımına tabidir. Bu talepler zarara sebep olan malın piyasaya sürüldüğü
    günden başlayarak on yıl sonra ortadan kalkar. Ancak, satılan malın ayıbı, tüketiciden satıcının ağır
    kusuru veya hile ile gizlenmişse zamanaşımı süresinden yararlanılamaz

Ayıplı malın neden olduğu zararlardan sorumluluğa ilişkin hükümler dışında, ayıplı olduğu bilinerek
    satın alınan mallar hakkında yukarıdaki hükümler uygulanmaz.

Satışa sunulacak ayıplı mal üzerine ya da ambalajına, imalatçı veya satıcı tarafından tüketicinin
    kolaylıkla okuyabileceği şekilde "özürlüdür" ibaresini içeren bir etiket konulması zorunludur.
    Yalnızca ayıplı mal satılan veya bir kat ya da reyon gibi bir bölümü sürekli olarak ayıplı mal satışına,
    tüketicinin bilebileceği şekilde tahsis edilmiş yerlerde bu etiketin konulma zorunluluğu yoktur. Malın
    ayıplı olduğu hususu, tüketiciye verilen fatura, fiş veya satış belgesi üzerinde gösterilir.
    Güvenli olmayan mallar, piyasaya özürlüdür etiketiyle dahi arz edilemez. Bu ürünlere, 4703 sayılı
    Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun hükümleri uygulanır.

Bu hükümler, mal satışına ilişkin her türlü tüketici işleminde de uygulanır.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teknik servis, arıza garanti kapsamı içerisinde giderilir derse yada aynı telefonun sıfırını verirlerse.
    Arızası giderilebilir, sıfırı verilebilir veya parası iade edilebilir. Ancak bunların hangisinn yapılacağına karar verecek olan servis / satıcı / üretici / ithalatçı değil, TÜKETİCİdir. Hatta bir de "bunun ekranı çizik, 1 lira indirim yapın alayım" deme hakkına da sahip ama bu durumda indirim miktarında ihtilaf olursa nazıl çözülür bilmiyorum. Sanırım anlaşılamazsa, tüketici diğer seçeneklerden birini seçer.

"Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onanm isteme haklarına sahiptir. "

Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arızası giderilebilir, sıfırı verilebilir veya parası iade edilebilir. Ancak bunların hangisinn yapılacağına karar verecek olan servis / satıcı / üretici / ithalatçı değil, TÜKETİCİdir. Hatta bir de "bunun ekranı çizik, 1 lira indirim yapın alayım" deme hakkına da sahip ama bu durumda indirim miktarında ihtilaf olursa nazıl çözülür bilmiyorum. Sanırım anlaşılamazsa, tüketici diğer seçeneklerden birini seçer.

"Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onanm isteme haklarına sahiptir. "
    Evet haklısınız kanunen bu haklarımız var ama emin olun insanın burnunu sürtüyorlar bıktırana kadar uğraşıyorlar anlamıyorum anlamakta güçlük çekiyorum adamalar devletin koydugu kanunları yok sayıyor bizim prosedürlerimize göre diye cümleye başlıyorlar..
    Pes doğrusu..

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı erkutgoymen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bizim prosedürlerimize göre diye cümleye başlıyorlar..
    Evet
    Çoğu "büyük" firmada var bu.
    Bir "firma prosedürü" nün devlet kanunundan üstün olduğu nerede görülmüş?
    Böyle kuru gürültülere pabuç bırakmamak lazım.
    Bir tüketici olarak da, pahalı ve karmaşık bir ürün alırken muhakkak surette en önce kullanım kılavuzunu edinip okumalıyız. Çünkü kullanım kılavuzu, ürünün anayasası. Kanunumuz da böyle diyor. Sonra alırken etkilendiğimiz reklam ve broşürler de atmayıp garanti belgesinin yanına koymak gerek. Bir işitme cihazını değiştirirken delil olarak ürün broşürünü kullanmıştım. Broşürde yazan br özelliği düzgün çalışmadığı için iade edip paramı geri almıştım.

Nerede
    bursa
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet
    alırken etkilendiğimiz reklam ve broşürler de atmayıp garanti belgesinin yanına koymak gerek. Bir işitme cihazını değiştirirken delil olarak ürün broşürünü kullanmıştım. Broşürde yazan br özelliği düzgün çalışmadığı için iade edip paramı geri almıştım.
    Bu çok ilgimi çekti aslında dediğiniz gibi bu tarz şeyler bizim haklarımız adına ileride lazım olabilir.Teşekkürler.
    Bu arada açtığım konuda düzenleme yapmak istiyorum ama bir türlü beceremedim. Bu konuda bilgisi olan varsa yol gösterirse çok memnun olurum

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

samsung abc bursa

abc teknik bursa samsung

abc teknik servis samsung bursa iletişim

Samsung bursa servs tefonu

abc samsung servisi bursa

Forum