Öncelikle konuyu forumda yanlış bir yere açtıysam özür dilerim, tam olarak nereye açacağımı bilemedim. Ben İzmirde bi hastanede çalışıyorum ve bundan 2 buçuk ay önce hastanede helyum dolu bir tüp patlayıp park halindeki arabama buyuk bi hasar actı. Hastane yönetimine nasıl olacağını sordum ve benden aracın ne kadar hasar olduğunu dair fiyat almamı istediler. Kendilerinin yönlendirceği bi yer olup olmadığını sordum fakat sen al yok denildi. Ben 5 farklı yerden fiyat aldım. Yinede bir dönüş olmadı arkasından kendi araclarının bakımlarını yaptırdıkları bir yer olduğunu ve ordan fiyat almam gerektiği söylendi. Söyledikleri gibi giderken yolda bide başka bir araç çarptı bana. Gidemedim ve bildirdim kendi tamircileri olayın olduğu yerin yakınındaydı ve telefon acmalarını gelip bakmasını istedim fakat kabul edilmedi. Tüpün patladığı yer sol taraftan zarar vermişti, aracın çarptığı yer ise sağ taraftan.Ben diğer aracın carptığı tarafı yaptırdım ve götüreyim dediğimde ''hayır götürme 2 kaza var en iyisi kendi teknik servisin den fiyat almak'' dediler. Teknik servis tabikide daha yüksek fiyat verdi ve bu proforma faturayı hastane yönetimine götürdüm bu proforma fatura ile icra takibi açmam ve itiraz etmeden ödüyeceklerini söylediler. Dediklerini yaptım fakat yine itiraz edildi. Rektörlüğe yazı yazdım dönüş olmadı. Ben aracımı yaptırıp faturası ile mağduriyet, tazminat ve aracımın değer kaybını isteme hakkım varmıdır. Bu arada tüpün patlamasından dolayı görgü tutanağı tutuldu karakolda şikayetçi olduğumu da bildirdim.