+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: CV'deki hatalı bilgi alehte kullanılabilir mi?

CV'deki hatalı bilgi alehte kullanılabilir mi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı CV'deki hatalı bilgi alehte kullanılabilir mi?

  Merhabalar,

  Merak ettiğim şey insan kaynakları sitelerinde iş bulmak için veya bizzat işverene sunduğumuz ÖZGEÇMİŞ'imizdeki eksik/hatalı/yanlış bilgiler ileride alehimizde kullanılabilir mi?

  Yanlış anlaşılma olmasından dolayı küçük bir not ilave etmek istiyorum.

  Günümüzde insan kaynakları firmaları çoğunlukta ve bunlar büyük şirketlere personel temin ediyor bildiğiniz üzere. Örneğin MANPOWER insan kaynakları şirketine girdik ve bizi TÜRKCELL'de görevlendirdi. 5 yıl çalıştık sonra ayrıldık. Bunu CV'mize MANPOWER olarak yazdığımızda pek birşey anlaşılmayacaktır. Zaten resmi belgeler dışında Türkcell'de çalışmış olduk. Bahsettiğim mesele bu.

  İnsanlık hali yıllar sonra şirket zor durumda kalırsa alehimizde kullanırmı böyle birşeyi diye merak ediyorum. İnsanların ne yapacağı belli olmaz.  Hukuki NET Güncel Haber

  CV'deki hatalı bilgi alehte kullanılabilir mi? konulu yargıtay kararı ara
  CV'deki hatalı bilgi alehte kullanılabilir mi? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Apr 2003
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  12.206
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: CV'deki hatalı bilgi alehte kullanılabilir mi?

  Aleyhte kullanılamaz kullanılsa da af edersiniz bi bk çıkmaz

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Dec 2007
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: CV'deki hatalı bilgi alehte kullanılabilir mi?

  Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Aleyhte kullanılamaz kullanılsa da af edersiniz bi bk çıkmaz
  Firma ne kadar kurumsal ve büyük olursa olsun insanoğlu çiğ süt emmiş,cıvık afedersin. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.357
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: CV'deki hatalı bilgi alehte kullanılabilir mi?

  İşe girerken verilen yanıltıcı bilgiler iş akdinin haklı fesih nedenidir!

  İş kanunu 25/II-a maddesini inceleyiniz:

  İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı

  MADDE 25. - Süresi belirli olsun veya olmasın işveren, aşağıda yazılı hallerde iş sözleşmesini sürenin bitiminden önce veya bildirim süresini beklemeksizin feshedebilir:

  I- Sağlık sebepleri:

  a) İşçinin kendi kastından veya derli toplu olmayan yaşayışından yahut içkiye düşkünlüğünden doğacak bir hastalığa veya sakatlığa uğraması halinde, bu sebeple doğacak devamsızlığın ardı ardına üç iş günü veya bir ayda beş iş gününden fazla sürmesi.

  b) İşçinin tutulduğu hastalığın tedavi edilemeyecek nitelikte olduğu ve işyerinde çalışmasında sakınca bulunduğunun Sağlık Kurulunca saptanması durumunda.

  (a) alt bendinde sayılan sebepler dışında işçinin hastalık, kaza, doğum ve gebelik gibi hallerde işveren için iş sözleşmesini bildirimsiz fesih hakkı; belirtilen hallerin işçinin işyerindeki çalışma süresine göre 17 nci maddedeki bildirim sürelerini altı hafta aşmasından sonra doğar. Doğum ve gebelik hallerinde bu süre 74 üncü maddedeki sürenin bitiminde başlar. Ancak işçinin iş sözleşmesinin askıda kalması nedeniyle işine gidemediği süreler için ücret işlemez.

  II- Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri:

  a) İş sözleşmesi yapıldığı sırada bu sözleşmenin esaslı noktalarından biri için gerekli vasıflar veya şartlar kendisinde bulunmadığı halde bunların kendisinde bulunduğunu ileri sürerek, yahut gerçeğe uygun olmayan bilgiler veya sözler söyleyerek işçinin işvereni yanıltması.

  b) İşçinin, işveren yahut bunların aile üyelerinden birinin şeref ve namusuna dokunacak sözler sarfetmesi veya davranışlarda bulunması, yahut işveren hakkında şeref ve haysiyet kırıcı asılsız ihbar ve isnadlarda bulunması.

  c) İşçinin işverenin başka bir işçisine cinsel tacizde bulunması.

  d) İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine sataşması veya 84 üncü maddeye aykırı hareket etmesi.

  e) İşçinin, işverenin güvenini kötüye kullanmak, hırsızlık yapmak, işverenin meslek sırlarını ortaya atmak gibi doğruluk ve bağlılığa uymayan davranışlarda bulunması.

  f) İşçinin, işyerinde, yedi günden fazla hapisle cezalandırılan ve cezası ertelenmeyen bir suç işlemesi.

  g) İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi.

  h) İşçinin yapmakla ödevli bulunduğu görevleri kendisine hatırlatıldığı halde yapmamakta ısrar etmesi.

  ı) İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi, işyerinin malı olan veya malı olmayıp da eli altında bulunan makineleri, tesisatı veya başka eşya ve maddeleri otuz günlük ücretinin tutarıyla ödeyemeyecek derecede hasara ve kayba uğratması.

  III- Zorlayıcı sebepler:

  İşçiyi işyerinde bir haftadan fazla süre ile çalışmaktan alıkoyan zorlayıcı bir sebebin ortaya çıkması.

  IV- İşçinin gözaltına alınması veya tutuklanması halinde devamsızlığın 17 nci maddedeki bildirim süresini aşması.

  İşçi feshin yukarıdaki bentlerde öngörülen sebeplere uygun olmadığı iddiası ile 18, 20 ve 21 inci madde hükümleri çerçevesinde yargı yoluna başvurabilir.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. İdari işlem için itiraz süresi 60 günken , yapılan hatalı işlemin idarece hatalı bulunup iptal edilme süresi
  Merhaba, Başlıktan da anlayacağınız üzere şirketimizin yapmış ve idareye yazılı olarak bildirmiş olduğu işlemi idare(bakanlık) iptal etmiştir.Olay...
  Yazan: sovereignkut Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 28-01-2013, 10:49:44
 2. Ses kayıtları delil olarak kullanılabilir mi?
  Saygıdeğer Avukatlarım, Ben şehir dışında devlet memuru olarak görev yapmaktayım, Memleketimde bulunan 2 katlı evimi liraya vermek istiyorum, Evimle...
  Yazan: gencakademi07 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 9
  Son İleti: 25-12-2009, 17:31:57
 3. Alman Mahkemesi ve Nafaka kararının Türkiye'deki deki geçerliliği
  Merhaba, kisaca konuya gireyim: Annem ve babam 1991 yilinda hem Alman hemde Türk Mahkemesi önünde bosandilar. Almanyadaki Mahkeme Babamin...
  Yazan: Mehmet_Ul Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 05-11-2009, 20:43:38
 4. Reddi mirasa rağmen alehte hüküm hakkında
  Selamlar, değerli vaktinizi almadan aşağıdaki maruzatımla ilgili yorumlarınızı bekliyorum,şimdiden çok teşekkür ederim. -Babam 2006...
  Yazan: Onur-34 Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 20-04-2009, 07:56:14
 5. Türkiye'deki terör ise Gazze'deki nedir?
  İsrail basınında maç yorumu: Türkiye'de terör ANKA http://www.hurriyet.com.tr/_np/1672/7091672.jpg Jerusalem Post gazetesi,...
  Yazan: Av.Dilek Kuzulu Yüksel Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 1
  Son İleti: 08-01-2009, 00:54:13

Bu sayfada bulunan kavramlar:

firmalara yanlış cv gönderme suç mu

cv de yanlış bilgi vermek

yanlış cv gönderme hukuki yönden yaptırımı

yanlis cv vermek

sahte CV sucmu

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.