Merhaba, benıi

İm öğrenmek istediğim konu şu, 30 yaşındayım, 20lerime girdiğimde babam beni alıp askere gitmem için askerlik şubesine götürdüğünde şubeden bizi geri gönderdiler,daha vakti var sonra gelsin boşverin gibisinden. O günden sonra ne bir muaneye gittim ne kağıt geldi ne bişi. Bedelliyi bekliyorum. Geçenler de ciddi şekilde darp edildim, kafa kemiğimde kırıklar var.vücudumda hiç darp yok, 1 ay işgörememezlik raporu verdiler, yani şikayetçi olduğumda bu adamlar direk adam öldürmeye teşebbüsle yani öldürücü şekilde zarar vermekle yargılanacaklar. Şikayetçi olamamamın sebebei bu askerlik mevzusunun artık gbt de va çıkması, 1 seneden fazladır gbt ye girmedim, daha önce girdğimde ve mahkemeye çıktığımda bu kanun yoktu. Şimdi ben bu adamlardan şikayetçi olmak istiyorum ama ben gidip karakola şikayetçi olduğumda ve mahkemede benim askerliğim çıkacak mı, adamları adalete teslim edelim derken kendimi askere teslim etme olasılığım nedir bu konuda bilgisi olan beni bilgilendirebilecek bilgiye sahip birilerinden yardım bekliyorum, cevaplarsanız sevinirim