+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Trafik kazası ve karşı tarafın olay yerinden kaçması

Öncelikle herkese Merhaba
    22 eylül gecesi başımdan bir olay geçti fikirlerinize yorumlarınıza gerçekden çok ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim.
    22 eylül gecesi 2 suları kagıthane de karakol önünde trafik kazası yaşadım .aracı ben kullanıyodum. karşı taraf birden önümüze atladı durmak istedim ama duramadım. diger aracın arka çamurlugundan vurdum. araç toparladı hiç durmadan olay yerinden kaçtı. ben anayoldan gidiyordum o ise ara yoldan önüme atladı ışıkların oldugu yerden ... neyse olaydan sonra polis karokolu oldugu için onlarla konuştuk hiç birşey yapamayacaklarını mahkemeye vermemi söylediler. bende polisi aradım olay yerine gelmelerini istedim onlarda aynı şeyi söylediler olay yerinde karşı taraf yoksa hiç birşey yapamayacaklarını mahkemeye vermemi söylediler.. olacak iş degildi böyle bir saçma hukuk adelet sistemi olan bir ülke olamaz herhalde .. polislere diyorum kaza yaptgımız araç canımıza kasteddi arabada bir çok insan var şikayetciyiz desekde hiç birşey yapamadık malesef.. benim kullandıgım araç minibüs karşı taraf audi a 3 dü ...

devamında ben araştırdım plakadan buldum karşı tarafı karşı taraf galeri ama kazayı yaptıgım kişiyi olayın içine sokmuyolar. görüştürmüyorlar isim vermiyorlar. ukalaca ayaklarına çagırıyorlar gelin buraya burda çözelim diye bende tabi kızdım bu kişiye canımıza kasteddiniz olay yerinden kaçtınız arkanız dönüp bir saniye bakmadınız bir kusura bakmayın bile demiyosunuz birde ayagınıza çagırıyorsunuz. olay yerine gelin orda gerekli işleri yapalım dedim. adamlar hala ukalaca ayaklarına çagırdılar bende gitmedim başıma birşey gelir diye... ertesi gün tekrar aradılar siz bize çarpmışssınız dükkana gelin burda bakcaz gibi ukalaca cümleler tekrardan bende mahkmede görüşürüz terbiyesizlik yapıyosunuz dedim kapattım. olaydan 2 hafta geçicek neredeyse ben hiç bir hukuki yaptırım yapamadım. sebebi ise bel fıtıgı olan biriyim iki ameliyat geçirdim olayda tekrar nüksetti belim çok kötü agrıyordu iki haftadır bugün biraz daha iyiyim maddi durumum kötü oldugundan doktorada gidemedim. olay yerinin camera görüntülerini polis karakolundan arkadaşlar bir türlü almış elimizde görüntüler mevcut kaza anı olaydan kaçışı bizim olay yerinde polisle görüşmelerimiz araçtan inenler hepsi görülüyor..

ben bu kişiye ciddi bir boyutta ceza vermek istiyorum. sebebi ise bugün trafik kazası olabilir ama yarın bir cana vurup kaçabilir. birilerini öldürebilir. daha büyük bir trafik kazasına sebep verebilir. o yüzden bu kadar umursamaz insanlara bir ceza verebilirimyim nasıl bir yol izleyecem neler yapabilirim. detaylı birisi yardımcı olabilirmi bana fikirleri ile neler yapmam konusunda.
    Kafamdaki soru işaretlerine gelince. insanın başına gelince herşey üste üste geliyo bu kişiye gerçekden nasıl ceza verebilirim. neler yapmalıyım..

olay yeri tanıkları mevcut görüntüler mevcut sadece plakaları cameralar eski oldugu için göstermiyo. bizim polislerle sözlü ve tel görüşmelerimiz mevcut karşı tarafın olay yerinden kaçması görüntü vede sözlü mevcut.. tüm kanıt deliller elimizde. bu adama ne tür cezalar verebiliriz. sadece araç masrafınımı ödetiriz yoksa başka türlü cezalar verebilirmiyiz bunun bir süresi mevcutmu..

araç başkasının üzerine ticari bir araç bir an önce yaptırtmam lazım. ama sıkıntı benim maddi imkansızlıklarım yüzünden icralık hacizlik durumdayım... aracı araç sahibi yaptırtcak mahkemeyi kazanırsak banamı yatırırlar masrafları yoksa aracı yaptıranamı buda kafamda ciddi bir soru.

velhasıl yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler şu anda trafik canavarı vicdansız olay yerinden kaçan bir insan bir araç hala yollarda buna yokmudur bir ceza vermek bana bu konuda yardımcı olcak kişilere şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Trafik kazası ve karşı tarafın olay yerinden kaçması konulu yargıtay kararı ara
    Trafik kazası ve karşı tarafın olay yerinden kaçması konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: trafik kazası ve karşı tarafın olay yerinden kaçması

Kusura bakmayın ama ben tersten ve her istediğinizin olduğunu ama kusurun size verildiği halde başınıza gelecek masrafları hatırlatayım önce. Farzedin ki polis rapor tuttu ve kusurun çoğunu size verdi. Hem onun aracını hem kendi aracınızı yaptıracaksınız. Arkadan çarpana asli kusur verilir. Buna dikkat.

Konuya gelince trafikte kaza yapıp kaçmak suçtur. Polise gelince böyle saçmalık olmaz. Kaza varsa gelmek zorundalar. Bununla ilgili olarak göreve davet ettiğiniz tüm polisleri savcılığa şikayet dilekçesi vererek suç duyurusunda bulunun. Ona gelmem, burası site içi, burası yan yol yetkim yok diyemez polis. O her yerde görevlidir. Ne yani sadece maç güvenliğinde mi çalışacak polis?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Karşı tarafın alabileceği en büyük ceza kaza yerini terkten kesilecek 150 liralık trafik cezasıdır.Onun dışında ''kaza daha büyük olabilirdi'', ''yaralanabilirdik'', ''ölebilirdik'' vs gibi varsayımlarla kanunlar ve ceza sistemi harekete geçmez.Ortada maddi hasarlı bir kaza var ve suç bölüşülecek(sadece direk arkadan çarpma ve park halindeki araca çarpmada tek tarafa veriliyor).Suçun çoğu size de verilebilir.Maddi hasarlı kazalarda işleyiş bu şekilde.Zira bir taraf ortada olmadığı için polis tek bir tarafın beyanıyla rapor tutamaz.Ortada Allah korusun yaralı, ölü olur o zaman ciddi şekilde savcılıkta peşine düşer.Ama tamponum çizildi, kapım yamuldu gibi sonuçlar doğuran maddi hasarlı kazalarda polis(doğruluğu savunulamaz ama) ya mahkemeye yönlendirir yada doğrudan kaskonuzu arayın zararınızı karşılasın der.Geçmiş olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bu kadar acizmi hukuk sistemi cidden birisi canına kastediyo son anda refleksle ölümden dönüyon belkide adam kaçıyo sonunda 150 lira ceza üstüne aracın masrafını ben ödeyecem öylemi bu kadarmı basit herşey olay yerinden kaçmanın cezası 150 liramı bu kadar ucuz bir hukuk sistemimi olabilirmi gerçekden ...

ben internetten okumuşutum 6 ay ehliyet alınıyo 650 lira ceza ödeniyo gibi yanlışmı gördüm acaba ...

ben şu an kaskom yok sumu içeyim üstüne yani bu adam yaptıgı ile mi kalcak araç bana ait degil başkasını aracı ekmek teknesi minübüs servis hizmeti veriyo bumudur yani mahkemeye versemde birşey olmayacak bu kişiye yanlışmı anladım ben.

- - - Updated - - -

bu kaza ile ilgili benim şikayetlerim. öncelikle ana yolda seyir eden araca aradan çıkan her araç paşa paşa yol vercek yol önceligi her zaman ana yolu kullanan kişinindir. sorun bu degil bir türlü kaza oldu... bu adama ben bu şekilde hiç bir ceza yaptırırımım olmuyomu.. illa ölmemiz sakatmı kalmamız lazım. canımıza kastedildi çocugumun iki haftadır sürekli uykudan kalkıp kazayı anlatması bagırışları psikoljinin bozulması benim bel fıtıgımın tekrar nüksetmesi olay yerinden kaçıp sonradan tüm iyi niyetle arayıp bulup tatlıya baglamak istesemde terbiyesizligi için olay yerinden kaçtıgı için aracın iki haftadır yattııgı için ekmeginden etttigi için psikoljimizi bozdugu için ondan öte insanlıkdan çıkıp kaçtıgı için bu adama bu araca hiç birşey yapamayacaz sonrada hukuk devleti var diycez türkiyede boşuna yaşıyoz o zaman cidden harbiden..

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

6 ay ehliyet alınması ve 650TL ceza alkollü araç kullanılan sürücülere uygulanır.Kaza yerini terk etmenin cezası son artışlarla bile 150-200 TL civarıdır.Mahkemeye verebilirsiniz bu kişiyi.O zaman bilir kişi, mahkeme ücreti, avukat ücreti vs işin içine girer.Olay anlattığınız gibiyse asli kusur karşıya, tali kusur size verilir.Ona göre hasar paylaşılır.Bunun dışında bir şey çıkmasını beklemek bizim hukuk sistemimizde söz konusu değildir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    6 ay ehliyet alınması ve 650TL ceza alkollü araç kullanılan sürücülere uygulanır.Kaza yerini terk etmenin cezası son artışlarla bile 150-200 TL civarıdır.Mahkemeye verebilirsiniz bu kişiyi.O zaman bilir kişi, mahkeme ücreti, avukat ücreti vs işin içine girer.Olay anlattığınız gibiyse asli kusur karşıya, tali kusur size verilir.Ona göre hasar paylaşılır.Bunun dışında bir şey çıkmasını beklemek bizim hukuk sistemimizde söz konusu değildir.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. avukatmısınız acaba istanbulda iseniz sizinle görüşmek isterim konu hakkında müsait bir zaman diliminizde.

Ben şimdi dogrumu anladım. beni düzeltirseniz sevinirim.

ben bu kişiyi mahkemeye direk verebilirmiyim? yoksa ilk başta savcılıga suç duyurusundamı bulunacam.?olaydan süre geçmesi zaman aşımı söz konusumu yoksa istedigim zaman diliminde başvurabilirmiyim? asli kusur ile tali kusur ne demek? olay yerinden durmadan kaçması yüzde yüz suç teşkil etmiyomu istedigim kişiye kaza yaptırıp olay yerinden kaçabilirim. sonucunda 150 liramı ödeyecem hiçmi bunun bir yaptırımı yok eger yoksa arabanın önüne arkasına çelik demir yaptırım canımın istedigi kişiye kaza yaptıprıp kaçayım sonuçta hepi topu 150 lira degilmi. adelet sistemi bu kadar saçmamı gerçekden..

kaza yerinden durmadan kaçan adam zaten alkolludur yada çok büyük suçu vardır yoksa neden durmasın dimi. bilmiyorum verdiginiz cevaplar gerçekden beni çok yanılttı bu kadar ucuz olmaması lazım diye düşünüyorum. yoksa insanlar cidden dedigimi yapar her hangi bir yerde ters bir şekilde skışıtırıp istedigim kişinin canını yakar kaçar giderim .. hukuk sistemi bu kadar aciz durumda ise vay halimize..

dediginiz gibi mahkemeye verdim mesala bilir kişi, mahkeme ücreti, avukat ücreti vs işin içine girer bunlar ne kadar maddiyat gerekir bu ücretler haklı çıktıgım halde bendenmi kesilir yoksa yarı yarıyamı kesilir..

olay yerinden haklı yada haksız kaçmak gerçek suç sayılmıyomu yoksa trafik kurallarına göremi işliyo..

ben canıma kastedildi diyorum. ve şu an hala eski hastalgım nüksetti agrıdan duramıyorum. belge fatura yok evde yatıyorum. hiçmi yaptırım olmmayacak gerçekden yani işin özeti sakat kalmadık ölmedikde bu kişi yaptıgıyla mı kalcak üstüne birde cezaları bizmi ödeyecez adelet denilen sistem ölmedikden sonra yada sakat kalmadıkdan sonra işlemiyomu hukukda sadece öldürmek sakat bırakmakmı suç....

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sitemizde avukat aramak yasaklanmıştır.Burada yorum yapan kişilerin birçoğu hukuk severdir.Bir avukatla görüşmek ve profesyonel yardım almak istiyorsanız bunu çevrenizden veya baroya başvurmak ve yönlendirilmek suretiyle yapmalısınız.Bahsettiğiniz ve şikayet ettiğiniz şeylerin hemen hepsi subjektif ve delili yok(belim ağrıdı, çocuğum rüyasında kazayı gördü, moralim bozuldu gece uyuyamadım vs.).Görüştüğünüz ve şikayet ettiğiniz polislerin tavrı bizlik bir şey yok istersen git dava aç olmuş.Bende buradan bilgim dahilinde işleyişin ne olduğunu söyledim.İkna olmak için işi mahkemeye taşıyabilirsiniz.Ama dava yıllar sürebilir ve masraflı olacağı ön görülebilir.Ceza davası için savcılığa suç duyurusu, tazminat davası için harçlar yatırıldıktan sonra dava açma şeklinde işleyiş gerçekleşmekte.Ama bilmeden atılacak adımlar durumunuzu daha sıkıntılı bir hale sokabilir.Tekrar geçmiş olsun.

Bu arada (asli kusur=asıl kusur, tali kusur=yan kusur)

Nerede
    istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle ilginiz için çok ama çok teşekkür ederim. sakın yanlış anlamayın lütfen internetten araştırdım dogru degil o zaman bu yazılanlar.
    http://www.seydisehirhaber.com/olay-...di_h11149.html
    OLAY YERİ TERK EDEN YANDI

Ölümlü ya da yaralamalı trafik kazasına karışan ancak gerekli tespitler yapılmadan ve adli soruşturmadan kurtulmak kastıyla aracıyla olay yerinden ayrılan sürücüler 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak. Maddi hasarlı kazalarda olay yerini terk eden sürücülere ise 650 TL ceza yazılacak.

ayrıca burdada yakın zamanda aynı olay olmuş paylaşılmış karakol tutunak tutmuş. ben nasıl tutturamadım şahıslara ayrı ayrımı işliyo kanun şaştım kaldım.

http://forum.memurlar.net/konu/1796284/

şimdi benim kafam çok karışık cidden internette bu bilgiler ışıgında mahkemeye vermek suçlunun cezasını çektirmek istiyorum ama nasıl yol izlemem gerekir anlam veremedim.

bnim cidden bu olayı gerçek bir avukatla birebir görüşmem lazım sanırım..

olay basit gibi geliyo ama inanın bu kişini ceza alması için elimden gelen herşeyi yapacam burası ülkemiz bu kadarda ringonun ahırı degil bence suçlu varsa bir türlü cezasını çeksin suçlu hepimiz olabiliriz ama birşey yapıp kaçmak akabinde haklıymış gibi birde karşı tarafı magdur etmek varsa kusura bakmasın bir türlü ceza almasını için ugraşmalıyız ne olcak canım çok ugraşırsın birşey degil böyle şeyler ugraşma gitsin diyip diyip bu hale gelmişiz sanırım. suçlu suçuna devam ediyo bizde boşveriyoz oluyo bitiyo sanırım..

ben son birşey sormak istiyorum. biz karakoldan aldık görüntüleri bu görüntüleri savcıya versem suçlu olurmu bize bunları veren polis memuru yoksa bu görüntüleri hiç kullanmamalıyım. şimdi magdur olduk zor durumda kaldık diye yardımcı olan bir memuruda yakmak istemem şahsen karakoldan karakolun cameralarından görüntü almak için yasal bir yol izlemek lazımmı yoksa sözlü olarak istesek alabilirmiyiz..

ben sanırım bir avukat bulup detaylı görüşüp bir an önce biryerden başlamam lazım.. teşekkürler ilgin için..

yalnız şunu söylemeden edemeyecem ne olursa olsun birisi suçluysa gerçek bir suçsa ceza alması için peşini bırakmayın salllayıp umursamadıgımız için afedersiniz böyle hayvanlar hala trafikde canımıza malımıza kastedebiliyo rahatça hukuk sistemi bu kadar aciz degildir umarım. fikri olup paylaşan arkadaşlara tekrar teşekkürler.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında doğru olanı yapmaktasın.Bir avukatla para ve zaman harcamayı göze alarak en azından karşı tarafa yaptığı yanlışı göstermiş olun.Sonuna kadar gidin ve gelişmeleri de buradan paylaşın.Görüntüleri savcılık istetsin.Siz sadece ilgili karakolla konuştuğunuzu ve görüntülerin ellerinde olduğu bilgisini savcılığa verin.Kolay gelsin.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php107718-Trafik-kazasi-ve-karsi-tarafin-olay-yerinden-kacmasi

kaza yapip kacmanin cezasi

kaza yerini terk etmek

kaza yapıp kaçmanın cezası

kaza yerinden kaçmanın cezası

trafikte vurup kaçmanın cezası

https:www.hukuki.netshowthread.php107718-Trafik-kazasi-ve-karsi-tarafin-olay-yerinden-kacmasi

kaza yapıp kaçmak

kazada olay yeri terk

kaza yapıp kaçan araç

kaza yapip kacmak

kaza yerini terk etmek cezası

trafik kazasından kacmak

kaza yerini terk etmenin cezası

trafik kazasında karşı taraf kaçması

kazayi terk etmek cezasi nedir

trafik kazasi yapip kacmak

vurup kaçma cezasıarabaya vurup kaçmanın cezasımaddi hasarlı trafik kazası olay yeri terkolay yerini terk etmenin cezasıkaza yerinden kaçmaktrafik kazasında vurup kaçmanın cezasıaraç vurup kaçmatrafik kazasında olay yerini terk etmenin cezası
Forum