Öncelikle böyle bir sitenin varoluşu sebebiyle memnuniyetimi dile getirmeliyim.Haberim olmadan dayım tarafından 2 adet ek kart çıkarılmış adıma.Adres farklı iletişim numarası farklı ve ayrıca kart bana teslim edilmedi kartın çıkarıldığından daha yeni haberim oldu.2008 yılında çıkarılmış bir kart ben 17 yaşındayken diğer kartı bilmiyorum.2011 yılında kart borcu ödenmediği için tebligat gönderilmiş ve bu tebligat benim adresim olmadığı için başka biri tarafından alınmış.Gerekli itiraz yapılmadığı için kanuni işlem başlatılmış ve takibe düşmüş.Benim T.C. numaram dosyada geçemediği için bana henüz icra gelmedi fakat aynı şahıs kuzenim adına yani oğlu adına da 2 kart çıkartmış ve ona icra gelmiş.O dosyaya baktıktan sonra benim de adımın geçmesiyle öğrendik.Ben okulu yeni bitirdim ve 1 ay sonra askere gideceğim dönünce de ticaret yapmayı planladığımdan kara listede olmam benim 5 sene boyunca kredi alamayacak olmamı sağlıyor.Bu da oldukça can sıkıcı bir durum benim hiç bir kabahatim olmaması dolayısıyla.2 gündür çok sıkıntılıyım 2 kardeşim ve annem var babam vefat etti.Ankara Gimat şube den verilmiş olduğunu öğrenip bugün ziyaret ettim ve KKB sorgulamasında sicilime işlendiğini öğrendim.Fakat banka müdürü dahil bütün yetkililer artık avukatlık olduğunu onların hiç bir işlem yapamayacaklarını söylediler.Banka avukatı ise mağdur olduğumuzu anlayışla karşıladı ve Garanti bankası hukuk müdürlüğüyle görüşerek bu borcu kapatıp sicilden sildirebileceğini söyledi.Cevabını bulamadığım sorular var;
Sicilimi nasıl temizleyebilirim? Kimse net bir bilgiye sahip değil sorduğumuz avukatlar dahil.Çoğunun söylediği şeyler aynı,nolursa olsun o kaydın tutulacağı ve sadece takibin sona erdiğinin görüneceği yani yine Merkez Bankası kara listesinde,KKB'de riskli ve Bankalar Kayıt Merkezinde de görüneceğini ilettiler.Yani kredi alamayacağımı belirttiler 5 sene boyunca.5 sene sonrasında dahi alamayacağımı söyleyenler de oldu.
Bankaya maddi manevi tazminat davası açabilir miyim? Tazminat miktarı ne kadar olur?
Şimdiye kadar ki kredi kartı ödemelerim referans gösterilebilir mi? Card Finans Exclusive üyesiyim ve ödemelerim düzenli.

Çok sıkıntılı bir durumdayım,ilgilendiğiniz ve zahmet gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim.