+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 49 ileti bulundu.

Konu: Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi?

Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Avukatı haciz için Polis olmadan eve girebilir mi?

Hocam Demek İstedigim Nokta Burası.
    Güzel dil ve Saygı.

Gelmiş evime ne sebeble gelirse gelsin bi güzel güzel konuşmak var bide aldım yıktım demek var.
    Adam gibi gelip konuşsa kimsenin bişey dedigi yok.
    Ben Polis olmadan eve girdirmem dedim. Beni tehdit Ediyor. Ara oğlum gelsin kapıyı kırıp girecegiz masraflar senin Memura iş yaptırmıyorsun göz altına aldıracagım bilmem ne. Bende sinirlendim burda duruyorum ara gelsin göz altına alsın beni dedim ara bekliom dedim. Ne polis var ne bişey konuştu konuştu gitti.

Her borcu olana böle gidersen evine işine al başa belanı. Niye zorluk çıkarıyorsun madem müdürsün bilmem nesin Ara kardeşim gelsin.

Benim anlamadığım ne dava açıldı adıma ne bişey var mahkemede. Nasıl geliyor bunlar bilmiyorum.

Avukat arkadaşı aradım bugün hiç takma kafana bişey yapamazlar diyor. Mevcut yasalara göre diyor. Dertleri göz korkutma ve mal beyanında bulunmanı sağlamak diyor.

Alıntı borsaci_b rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    avukatta da suç var polisin glemesine avukat niye karşı çıkar anlamış değilim. Adamın biri kapınıza iki adam alıp gelse "icra yapacağım" dese sizin adamdan kimlik sormaya hakkınız yok mu?
    hakime avukata savcıya saygısızlık suç ama saygısızlık kavramı neye göre kime göre? Eski hükümetler zamanında yoldan sizi rasgele çeviren kişi "polisim" dediğinde "ispatla" dediniz diye dayak yiyip üstüne ceza alırdınız mesela?
    Olayı biraz adaletli değerlendirmek gerekiyor. Avukatın kimliğini göstermesi hoş ama karşı taraf polis çağırmak istiyorsa elbette çağırır. "oğlum" lu konuşmak zorunda değil sonuçta icraaya gidiyorsun adam tepki gösterecek biraz insan psikolojine göre hareket etmenin zararı olmaz. KEndim de akademisyenim soruşturma yaptığımızda öğrenci benden yaşça çok küçük olmasına rağmen bağırıp çağırsa hatta küfür etse dahi hoşgörüyorum neden? Çünkü adamı cezalandıracak mevkiideyim adam beni "insan" olarak değil "canavar" olarak görüyor. Bunun farkındayım yani yasalar hoş güzel de özellikle bir hukukçunun "olayı kişiselleştirmemesi gerekiyor". Bana göre normal insan bunu yapabilir ama hukukçu seviyesi ve toplumdaki önemi nedeniyle yapmamalı. Ha adam ona rağmen saygısızlık yapıyorsa o zamanda bağırmadan tutanağını tutsun. Burada iki tarflı bir yanlış mevcut bana göre.

Sadece kişisel fikrimdir.

Hukuki NET Güncel Haber

Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi? konulu yargıtay kararı ara
    Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    751
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Rodvay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hocam Demek İstedigim Nokta Burası.

Ben Polis olmadan eve girdirmem dedim.
    Sizin anlamak istemediğiniz nokta da burası. Haciz işlemi için polis gelmesine veya Mahkeme kararına gerek yok. Usulüne uygun ödeme emri tebliğ edilmesi ve sizin ödeme yapmamanız haciz için yeterli. Ödeme emri de tebliğ edilmedi diyebiliyorsanız ne ala.

Benim anladığım siz görevlilerin işini yapmasına mukavemet göstererek engel olmuşsunuz. Haciz için gelen görevliler tutanak tuttu ve işleme koyduysa başınız ağrıyacaktır.
    Konu tolg tarafından (20-09-2013 Saat 08:11:32 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kardeşim ben polis çagır dedim.
    Gereklilik için demedim ben istiyorum. Yapacaksan çagır dedim. Hepsi bu. Avukat Degil Feriştahı olsa bana bagırma hakkı yok
    Nerde bu haciz memuru nerde yanına almış çocugun birini gelmiş herif.
    Ben haciz müdürüyüm diyor bende Başbakanım ozmn Göster belgeni diyorum avukatlık kartı çıkarıyor.
    Siz sanırsam Bankanın avukatısınız buna eminim hatta

Adam bana bagırsın artistik yapsın o haklı ben haksızım sizin gözünüzde.

Alıntı tolg rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sizin anlamak istemediğiniz nokta da burası. Haciz işlemi için polis gelmesine veya Mahkeme kararına gerek yok. Usulüne uygun ödeme emri tebliğ edilmesi ve sizin ödeme yapmamanız haciz için yeterli. Ödeme emri de tebliğ edilmedi diyebiliyorsanız ne ala.

Benim anladığım siz görevlilerin işini yapmasına mukavemet göstererek engel olmuşsunuz. Haciz için gelen görevliler tutanak tuttu ve işleme koyduysa başınız ağrıyacaktır.
    - - - Updated - - -

Konu Kilitlene bilir yetkili arkadaşlar Burası banka hukuku sitesi olmuş İstisna arkadaşlar vardır Elbet

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    751
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Siz sanırsam Bankanın avukatısınız buna eminim hatta
    Banka avukatı olmadığım gibi banka avukatları tarafından sizin gibi haciz işlemine tabii tutulan birisiyim. Bu konuda sitede açtığım konu başlıkları mevcuttur. Ancak,siz haksız iken aksi yönde fikir beyan etmem de uygun olmaz değil mi?
    Konu tolg tarafından (20-09-2013 Saat 08:53:47 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Allahını sevdigim insanı ben adama ne sövdüm ne dövdüm. Oturuyorum evde kapıyı çaldı baktım adamın ilk dedigi laf şudur aynen.

Bankaya borcun var evindeki eşyaları almaya geldim diyor. Dur bakalım dedim bizde biliyoruz yasayı kanunu sen hiç bişey alamazsın dedim. Yazacagım aç kapıyı diyor bende git polisi getir ozmn dedim girdirmiyorum dedim bu bana bagırıyor. Evin önünde şimdi ben ne yapayım. Benimde sesim yükseldi girdirmiyorum git polisi ara dedim. Ara oğlum diyor yanındaki çocuga seni göz altına aldıracagım dyior tamam dedim burda bekliyorum.

Ben şimdi suçlumuyum yani.

Banka avukatı olmadığım gibi banka avukatları tarafından sizin gibi haciz işlemine tabii tutulan birisiyim. Bu konuda sitede açtığım konu başlıkları mevcuttur. Ancak,siz haksız iken aksi yönde fikir beyan etmem de uygun olmaz değil mi?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    751
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bankaya borcun var evindeki eşyaları almaya geldim diyor. Dur bakalım dedim bizde biliyoruz yasayı kanunu sen hiç bişey alamazsın dedim.
    Yasa ev eşyasının haczini tümden yasaklamamıştır. Örneğin; evde iki adet olan televizyondan bir tanesi haczedilebilir. Bu nedenle, haciz görevlilerinin eşyalara bakma hakkı vardır diye biliyorum... Yanılıyor muyum? Görevlileri içeri davet etmeniz gerekirdi. Görevliler yasayla yasaklanan bir eşyanın haczine kalkıştıklarında o zaman rıza göstermez ve tepkinizi ortaya koyabilirdiniz. Bunu yapmadığınız için olayda haklı olup/olmadığınıza kendiniz karar verin.
    Konu tolg tarafından (20-09-2013 Saat 09:32:55 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tamam ben bakmasın demedimki Gelipte adama söver gibi iş yaparsa ben haklıyım almamakla Doğrumuyum kardeş Kendisi beni tehdit eder gibi konuşup bagırıyor bende git polis Çagır dedim Buda benim hakkım

Yasa ev eşyasının haczini tümden yasaklamamıştır. Örneğin; evde iki adet olan televizyondan bir tanesi haczedilebilir. Bu nedenle, haciz görevlilerinin eşyalara bakma hakkı vardır diye biliyorum... Yanılıyor muyum? Görevlileri içeri davet etmeniz gerekirdi. Görevliler yasayla yasaklanan bir eşyanın haczine kalkıştıklarında o zaman rıza göstermez ve tepkinizi ortaya koyabilirdiniz. Bunu yapmadığınız için olayda haklı olup/olmadığınıza kendiniz karar verin.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    701
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

konunun tamamını okumadım. o nedenle yazan varmı bilmiyorum varsada tekrarlıyayım. ev eşyası için hacze gelindiğinde isterseniz avukatı eve almayabilirsiniz. avukatın evin içine girme yetkisi yok. yargıtay kararlarında bu görüş benizsenmiştir. eve icra memuru girebilir çünkü kamu görevi yapmaktadır. ancak avukat kamu görevi yapmadığı için ve özel mülkiyet olduğu için ancak borçlunun rızası var ise eve girebilir. yargıtay kararının ana hükmü böyle. bu nedenle isterseniz avukatı eve almazsınız. aksi olursada gerekli davalaranızı açarsınız. zaten avukata özel mülkiyete zorla girmekle ilgili dava açacağınızı belirttiğinde kendiside girmeyecektir.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    542
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı molyer rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    konunun tamamını okumadım. o nedenle yazan varmı bilmiyorum varsada tekrarlıyayım. ev eşyası için hacze gelindiğinde isterseniz avukatı eve almayabilirsiniz. avukatın evin içine girme yetkisi yok. yargıtay kararlarında bu görüş benizsenmiştir. eve icra memuru girebilir çünkü kamu görevi yapmaktadır. ancak avukat kamu görevi yapmadığı için ve özel mülkiyet olduğu için ancak borçlunun rızası var ise eve girebilir. yargıtay kararının ana hükmü böyle. bu nedenle isterseniz avukatı eve almazsınız. aksi olursada gerekli davalaranızı açarsınız. zaten avukata özel mülkiyete zorla girmekle ilgili dava açacağınızı belirttiğinde kendiside girmeyecektir.
    Yanlışım varsa bilgimi güncelleyin, Yargıtay son kararlarında avukatın haciz işlemi sırasında görevi yargısal değildir görüşünden dönerek avukatın haciz işlemi sırasında yargısal görev ifa ettiği şeklinde kararlar verdiğini bilmekteyim. Tekrar mı görüş değiştirdi, beni güncellerseniz sevinirim

Olayınızı bizzat görmesem de anlattıklarınızdan uslup konusunda haklısınız, her avukatın kendi tarzı vardır. Benim görüşüm nabza göre şerbet vermek gerekir. İcra memurunu haciz mahaline almamanız haciz tutanağına geçti ise ve onunla savcılığa başvurulursa sıkıntı çıkabilir. İcra memuruna kimlik sormanız en tabii hakkınızdır, o da icra memuru olduğu kimliğini göstermesi gerekir. Yoksa almamak hakkınız var, kimlik gösterdi ise ve dosyada borçlu olduğunuz gözüküyorsa almanız gerekir. Polisle gelinebilir diye bir şart da yoktur.

Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hocam Bilgilendirme için saolun Adam ben Haciz Müdürüyüm diyor göster dedim kimliği Bana çıkartmış avukatlık kimliğini gösteriyor Adelet bakanlığından alınan.

Uslubu sert oldugu için almıyorum dedim polis çagır dedim hepsi bu çagırma hakkı var hertürlü çagırmayada yanaşmadı bagırdı çagırdı gitti

Alıntı Av. Barış ÇİMENOĞLU rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yanlışım varsa bilgimi güncelleyin, Yargıtay son kararlarında avukatın haciz işlemi sırasında görevi yargısal değildir görüşünden dönerek avukatın haciz işlemi sırasında yargısal görev ifa ettiği şeklinde kararlar verdiğini bilmekteyim. Tekrar mı görüş değiştirdi, beni güncellerseniz sevinirim

Olayınızı bizzat görmesem de anlattıklarınızdan uslup konusunda haklısınız, her avukatın kendi tarzı vardır. Benim görüşüm nabza göre şerbet vermek gerekir. İcra memurunu haciz mahaline almamanız haciz tutanağına geçti ise ve onunla savcılığa başvurulursa sıkıntı çıkabilir. İcra memuruna kimlik sormanız en tabii hakkınızdır, o da icra memuru olduğu kimliğini göstermesi gerekir. Yoksa almamak hakkınız var, kimlik gösterdi ise ve dosyada borçlu olduğunuz gözüküyorsa almanız gerekir. Polisle gelinebilir diye bir şart da yoktur.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

icraya gelen avukat eve girebilir mi

banka eve haciz getirebilir mi

bankalar eve haciz getirebilir mi

haciz memuru eve girebilir mi

icrada avukat eve girebilir mi

icra memuru eve zorla girebilir mi 2017

haciz memuru

http:www.hukuki.netshowthread.php107484-Avukat-haciz-icin-Polis-olmadan-eve-girebilir-mi

hacizde avukat eve girebilir mi

haciz memuru evde bulamazsa

icrada polisin göreviicra memuru eve zorla girebilir miavukat eve girebilir miicra memurları evden ne alabilirler icra memuru çilingirle eve girebilir miicra memuru evde arama yapabilir miicra memuru eve zorla girebilirmi 2015https:www.hukuki.netshowthread.php107484-Avukat-haciz-icin-Polis-olmadan-eve-girebilir-mihaciz karari ciktimi evden eşya alabilir miavukat icra icin eve gelebilir miicra memuru eve gelirse ne yapabiliricra memuru evden neleri alabiliris bankasi eve haciz getirebilir miicra memurunun eve girmesihaciz memuru evi arayabilirmi
Forum