+ Konuyu Yanıtla
1 / 5 Sayfa 12345 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 49 ileti bulundu.

Konu: Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi?

Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi?

Merhaba Arkadaşlar.

Önecelikle sitedeki Avukat arkadaşları tenzih ediyorum.

Arkadaşlar haciz işlemi için eve avukat geldi bugün. Bende gerekli yasa ve kanunları bildiğim ve takip ettiğim için güvenli konuştum.

Avukat geldi evin tapusu varmı dedi. Yok dedim. Tapu yok.

Burdamı kalıyorsun dedi evet dedim.

İçeri girip Haciz işlemi yapacagım diyor. Bende dedim ev benim degil tapu yok bisey yok. Ben sadece kalıyorum dedim. Eve girdimmem dedim.

Bağırıyor ama bu bende aynı sertlikte cevab verdim yalan yok.

Bende dedim mahkeme kararın varmı. Mahkemeden karar al sonra al yanına polisi gelsin girsin baksın ne yapıyorsan yap dedim. Polis giremez eve diyor Ben girerim diyor. Tmm girmesin sadece gelsin bana izin kagıdını gösterin gir dedim.

Bu başladı yanındaki oğlana diyor ki Ara oğlum polisi İcra memuruna işini yaptırmadıgından göz altına aldıracagım seni diyor.

Bu kişi bankanın avukatı yani 2 kişi almış gelmiş. Başladı bu bidaha polisi ara çilingiri ara kırıp girecegiz. Diyor senide göz altına aldıracagım diyor.

Dedim bende polis gelsin yeterli dedim kapıyı açarım ben dedim. Göz altına aldır dedim hade burdayım dedim. Bekliyorum dedim.

Bu sonra evin dışında durarak bişeyler yazdı çizdi imzala dedi imzalamam dedim bindi gitti arabaya. Gene geliriz ha dedi. Polis'le izini unutma dedim gitti.

Bu gelirse bidaha bana bagırırsa ben bunu dövsem yeri degilimi.

Evde zaten lüks bişey yok yeni yasaya göre alamıyor zaten. Klasik bir ev yani. Sinir oldugum adamın konuşma ve tavırları yok alıp götürecegim diyor ne varsa alacagım diyor. Dedim ney alıyorsun sen cahil sandın heralde dedim. O eskidendi benim altınım Katım Yatım yok Ney alacan dedim. Gidipte benim eşyamı alamazsın zaten dedim. Ha dersenki bunun mücevheri vararayacam dersen git mahkedenmi nerden alıyorsan bakma mı aramamı neyse o izni getir gir bak dedim.

Her avukata kapı açsaydık Ohooo

Bu gelirse gene ne diyeyim ben bunu çok deli ediyor adamı.

Hukuki NET Güncel Haber

Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi? konulu yargıtay kararı ara
    Avukat haciz için Polis olmadan eve girebilir mi? konulu hukuk haber
    Konu Rodvay tarafından (19-09-2013 Saat 11:39:41 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Avukatı haciz için Polis olmadan eve girebilir mi?

Öncelikle biz avukatlar, hukukçular bile tüm kanunları ezbere bilemeyiz. Sizin de bilgileriniz yanlış.
    Avukatın haciz sırasında eve girmesi için Polis'e veya savcıdan veyahut mahkemeden izin almasına gerek yoktur. Çünkü icra işlemi devletin elidir. Haciz memurunun borç ile ilgili yere girmesi izine tabi değildir. Avukat da vekil olarak icra memuru ile herhangi bir kişi veya kurumdan izin almaksızın haciz mahaline girme hak ve yetkisine sahiptir.

Avukata karşı görevini yaparken bir suç işlenirse tıpkı hakim ve savcılara karşı işlenmiş gibi cezalandırılır. Bu nedenle avukatı darp etmek, hakaret etmek, avukata görevini yaptırmamak SUÇTUR dediğim gibi hakim-savcıya karşı işlenmiş gibi ceza alırsınız. (Elimdeki bir davada hacze gelen avukatı tartaklayarak dışarı çıkaran borçlu 2 sene hapis cezası aldı, mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılması konusunda karar verirse ne ala, yoksa 2 yıl hapis cezasını çekecek sanık). Tüm bunların yanında avukata darp, hakaret vs. suçlarını işlerseniz ödeyeceğiniz maddi-manevi tazminatları da hesaplamalısınız.

Bu nedenle, avukat haciz memuru ile eve girebilir, evdeki eşyaları haczedebilir, muhafaza altına alabilir, muhalefet ederseniz polis çağırabilir, suç işlerseniz tutanak tutularak hakkınızda yasal işlem başlatılabilir. Onun için avukat ile hukuk savaşı vermek yerine iyiniyetli davranmanız, meseleyi çözüm odaklı düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Not: Anlattığınız olayda, İcra memurunun orada olduğunu farzederek yazdım. Eğer icra memuru yoksa avukat kendi başına eve giremez. Çünkü yapılan işlem devletin İCRA gücüdür. Onu da temsil eden ilk kişi icra memurudur.

Alıntı Rodvay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Arkadaşlar.

Önecelikle sitedeki Avukat arkadaşları tenzih ediyorum.

Arkadaşlar haciz işlemi için eve avukat geldi bugün. Bende gerekli yasa ve kanunları bildiğim ve takip ettiğim için güvenli konuştum.

Avukat geldi evin tapusu varmı dedi. Yok dedim. Tapu yok.

Burdamı kalıyorsun dedi evet dedim.

İçeri girip Haciz işlemi yapacagım diyor. Bende dedim ev benim degil tapu yok bisey yok. Ben sadece kalıyorum dedim. Eve girdimmem dedim.

Bağırıyor ama bu bende aynı sertlikte cevab verdim yalan yok.

Bende dedim mahkeme kararın varmı. Mahkemeden karar al sonra al yanına polisi gelsin girsin baksın ne yapıyorsan yap dedim. Polis giremez eve diyor Ben girerim diyor. Tmm girmesin sadece gelsin bana izin kagıdını gösterin gir dedim.

Bu başladı yanındaki oğlana diyor ki Ara oğlum polisi İcra memuruna işini yaptırmadıgından göz altına aldıracagım seni diyor.

Bu kişi bankanın avukatı yani 2 kişi almış gelmiş. Başladı bu bidaha polisi ara çilingiri ara kırıp girecegiz. Diyor senide göz altına aldıracagım diyor.

Dedim bende polis gelsin yeterli dedim kapıyı açarım ben dedim. Göz altına aldır dedim hade burdayım dedim. Bekliyorum dedim.

Bu sonra evin dışında durarak bişeyler yazdı çizdi imzala dedi imzalamam dedim bindi gitti arabaya. Gene geliriz ha dedi. Polis'le izini unutma dedim gitti.

Bu gelirse bidaha bana bagırırsa ben bunu dövsem yeri degilimi.

Ne yapayım.

Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kardeşim bilgi için Çok saol. Adam içeri girdi. Dedigi şu aynen ben F.. Bankasından geliyorum borcunuz varmış haciz işlemi yapacagım diyor. Ben dedim Ben avukata kapı açmam benim diyor izinim var bide kart gösteriyor. avukatlık kartı. K.Maraş İcra müdürüyüm dedi. tmm dedim bi kagıt felan göster aramak için bakmak için elini kolunu sallayan gelemez bi belge olması gerek oda yok

İcra müdürü bankanın adamıysa bilemiyorum. Bide müdür niye gelsin benim evime yani oda var

Ayrıyeten bu ney olursa olsun Bana bagırmak ve hakaret etme hakkı varmı.

Ben dedim girdirmiyorum polisi ara gelsin kagıdını göster onun eşliginde gir dedim. Adam ara oğlum bilmem ne dedi.

Ne polis var ortada ne bişey Madem müdür bendenmi korkacak arar yapardı işini.

Adama bişey anlatıyorum hiç dinleme yok bi dinle bakim ne diyoruz.

Ha bide Kardeş borç ödeyemedigim süre 5 ay İflas ettim. Ne mahkemeden bi kagıt geldi ne bişey oldu. Bu icra müdürü benim evime gelmesi için bide mahkeme kararı çıkması gerek ordan yollaması gerek degilmi. 5 ayda ne çabuk mahkeme oldu karar çıktı eve geldiniz.

Bu adam göz korkutma amaçlı geldi. Bence.

Yav güzel güzel konuşuyorum adam zıtlaşıyor. En son patladım bende konuştugu dili konuştum.

Bi tane araba adam var yanında bi çocuk var. Bu avukat diyor Ben icra Müdürüyüm diyor. Allah var arabadakide Savcı demi diyecektim.

Bağrışma dediysem Küfür Hakaret Dövme Vs. Yok Zaten Olmaz. Sesimiz Yükseldi Sadece. Ama adam tam dayagı hak eden tip.

Alıntı litigation rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle biz avukatlar, hukukçular bile tüm kanunları ezbere bilemeyiz. Sizin de bilgileriniz yanlış.
    Avukatın haciz sırasında eve girmesi için Polis'e veya savcıdan veyahut mahkemeden izin almasına gerek yoktur. Çünkü icra işlemi devletin elidir. Haciz memurunun borç ile ilgili yere girmesi izine tabi değildir. Avukat da vekil olarak icra memuru ile herhangi bir kişi veya kurumdan izin almaksızın haciz mahaline girme hak ve yetkisine sahiptir.

Avukata karşı görevini yaparken bir suç işlenirse tıpkı hakim ve savcılara karşı işlenmiş gibi cezalandırılır. Bu nedenle avukatı darp etmek, hakaret etmek, avukata görevini yaptırmamak SUÇTUR dediğim gibi hakim-savcıya karşı işlenmiş gibi ceza alırsınız. (Elimdeki bir davada hacze gelen avukatı tartaklayarak dışarı çıkaran borçlu 2 sene hapis cezası aldı, mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılması konusunda karar verirse ne ala, yoksa 2 yıl hapis cezasını çekecek sanık). Tüm bunların yanında avukata darp, hakaret vs. suçlarını işlerseniz ödeyeceğiniz maddi-manevi tazminatları da hesaplamalısınız.

Bu nedenle, avukat haciz memuru ile eve girebilir, evdeki eşyaları haczedebilir, muhafaza altına alabilir, muhalefet ederseniz polis çağırabilir, suç işlerseniz tutanak tutularak hakkınızda yasal işlem başlatılabilir. Onun için avukat ile hukuk savaşı vermek yerine iyiniyetli davranmanız, meseleyi çözüm odaklı düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Not: Anlattığınız olayda, İcra memurunun orada olduğunu farzederek yazdım. Eğer icra memuru yoksa avukat kendi başına eve giremez. Çünkü yapılan işlem devletin İCRA gücüdür. Onu da temsil eden ilk kişi icra memurudur.
    Konu Rodvay tarafından (19-09-2013 Saat 12:12:04 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İbretle okudum.
    Şimdi ben anlamadım. Bankanın borcu mu var alacağı mı?

Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İbretle okudum.
    Şimdi ben anlamadım. Bankanın borcu mu var alacağı mı?
    Alacagını inkar eden yok İnsan olsun az Konuşmayı öğrensin

Dedigimiz bu borcumuz var diye insanlıktan çıkmadık ya

Türkiyenin yarısının borcu var bankaya

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alacagını inkar eden yok İnsan olsun az Konuşmayı öğrensin

Dedigimiz bu borcumuz var diye insanlıktan çıkmadık ya

Türkiyenin yarısının borcu var bankaya
    Herşeye gülerek bakabilmek güzel bir şey elbette ama ,
    avukatla yaşadığınız o sorun gülücüklerinizi azaltacak türden bir sorun farkındasınız değil mi ( gülücük sınırına ulaşmış oldum sizin mesajınızı alıntıladığımdan :-) )

Nerede
    Kahramanmaraş / Merkez
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Herşeye gülerek bakabilmek güzel bir şey elbette ama ,
    avukatla yaşadığınız o sorun gülücüklerinizi azaltacak türden bir sorun farkındasınız değil mi ( gülücük sınırına ulaşmış oldum sizin mesajınızı alıntıladığımdan :-) )
    Nasıl yani şimdi o haklı benmi haksızım kardeş.
    Devleti dolandırıp yurt dışına kaçıp sefasını sürmedik.
    İflas ettik. Bankaya gittim aylar öncesinden dedim battım bakın maaşıma göre ayarlayın az azda olsa alın paranızı yok yapılandıramam dedi sen bilirsin dedim çıktım. Ben her ay tefecilere para veremem.
    Şimdi gelip bana artist artist bagırmakla haklımı bu adam yani.
    Devletin yasası var kanunu var. Ben adam öldürmedim. Dolandırıcılık yapmadım. Sadece İflas ettim Bankaya Borçlandım.
    Ödemem demedim kaçmadım veya benim malım mülküm var şu zaman veririm demedim.

Belki Sizde Avukatsınız Bilemem Ama Bizde İnsanız.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Hakkınızda tutanak tuttularsa başınız ciddi belada demektir. Mahkemede avukat sesini yükseltince ben de öyle yaptım dersiniz elbette hafifletici sebep sayılır.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nasıl yani şimdi o haklı benmi haksızım kardeş.
    Devleti dolandırıp yurt dışına kaçıp sefasını sürmedik.
    İflas ettik. Bankaya gittim aylar öncesinden dedim battım bakın maaşıma göre ayarlayın az azda olsa alın paranızı yok yapılandıramam dedi sen bilirsin dedim çıktım. Ben her ay tefecilere para veremem.
    Şimdi gelip bana artist artist bagırmakla haklımı bu adam yani.
    Devletin yasası var kanunu var. Ben adam öldürmedim. Dolandırıcılık yapmadım. Sadece İflas ettim Bankaya Borçlandım.
    Ödemem demedim kaçmadım veya benim malım mülküm var şu zaman veririm demedim.

Belki Sizde Avukatsınız Bilemem Ama Bizde İnsanız.
    yok avukat değilim,
    ama ben o belirttiğiniz şeyleri yaptığınız avukat olsaydım, gerçekten bir icra memuru ile birlikte gelmiş olsaydım adresinize ve o davranışlara maruz kalsaydım,
    emdiğiniz sütü 2 kere rafine ederdim burnunuzdan getirerek, bunu demek istedim sadece.
    Kalan kısmı zaten avukat-hukukçu üyelerimiz açıklamış

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

avukatta da suç var polisin glemesine avukat niye karşı çıkar anlamış değilim. Adamın biri kapınıza iki adam alıp gelse "icra yapacağım" dese sizin adamdan kimlik sormaya hakkınız yok mu?
    hakime avukata savcıya saygısızlık suç ama saygısızlık kavramı neye göre kime göre? Eski hükümetler zamanında yoldan sizi rasgele çeviren kişi "polisim" dediğinde "ispatla" dediniz diye dayak yiyip üstüne ceza alırdınız mesela?
    Olayı biraz adaletli değerlendirmek gerekiyor. Avukatın kimliğini göstermesi hoş ama karşı taraf polis çağırmak istiyorsa elbette çağırır. "oğlum" lu konuşmak zorunda değil sonuçta icraaya gidiyorsun adam tepki gösterecek biraz insan psikolojine göre hareket etmenin zararı olmaz. KEndim de akademisyenim soruşturma yaptığımızda öğrenci benden yaşça çok küçük olmasına rağmen bağırıp çağırsa hatta küfür etse dahi hoşgörüyorum neden? Çünkü adamı cezalandıracak mevkiideyim adam beni "insan" olarak değil "canavar" olarak görüyor. Bunun farkındayım yani yasalar hoş güzel de özellikle bir hukukçunun "olayı kişiselleştirmemesi gerekiyor". Bana göre normal insan bunu yapabilir ama hukukçu seviyesi ve toplumdaki önemi nedeniyle yapmamalı. Ha adam ona rağmen saygısızlık yapıyorsa o zamanda bağırmadan tutanağını tutsun. Burada iki tarflı bir yanlış mevcut bana göre.

Sadece kişisel fikrimdir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 5 Sayfa 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

icraya gelen avukat eve girebilir mi

banka eve haciz getirebilir mi

bankalar eve haciz getirebilir mi

haciz memuru eve girebilir mi

icrada avukat eve girebilir mi

icra memuru eve zorla girebilir mi 2017

haciz memuru

http:www.hukuki.netshowthread.php107484-Avukat-haciz-icin-Polis-olmadan-eve-girebilir-mi

hacizde avukat eve girebilir mi

haciz memuru evde bulamazsa

icrada polisin göreviicra memuru eve zorla girebilir miavukat eve girebilir miicra memurları evden ne alabilirler icra memuru çilingirle eve girebilir miicra memuru evde arama yapabilir miicra memuru eve zorla girebilirmi 2015https:www.hukuki.netshowthread.php107484-Avukat-haciz-icin-Polis-olmadan-eve-girebilir-mihaciz karari ciktimi evden eşya alabilir miavukat icra icin eve gelebilir miicra memuru eve gelirse ne yapabiliricra memuru evden neleri alabiliris bankasi eve haciz getirebilir miicra memurunun eve girmesihaciz memuru evi arayabilirmi
Forum