Arkadaşlar foruma bu konuyla ilgili daha önce yazdım ve bu konu hakkında ciddi takıntı yapmış durumdayım. 2014 KPSS ye girip öğretmen olacağım inşallah. Fakat geçen sene başıma gelen ve 10 temmuzda karar bağlanan, silahla yüzde sabit iz kalacak şekilde yaralama durumunda hakim tahrik indirimleriyle birlikte cezanın 5 yıldan az olamayacağını söyleyip indirime başlayarak 5 yılın tahrik sebebiyle 5/3 oranında indirilip 2 yıla düşürülmesine, iyi halden 6/1 indirilip 1 yıl 8 aya düşürülüp HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI'na karar verdi. Karşı taraf şikayetçi değildi.

Korktuğum nokta savcının cezayı mağdurun yüzünde sabit iz kalması sebebiyle az bulup temyiz etmesidir. Olay sırasında kendimi orantılı bir şekilde savunmama ve tanıklardan birinin mağdurun bana taş attığını da beyanına rağmen nefsi müdafaa hükümleri uygulanmadı ben yine de olayı kurcalamak istemedim. Sonuçta HAGB memuriyetime etki etmiyor. Fakat dava hala kesinleşmedi ve savcının sizce bu cezayı az görüp temyize gitme ihtimali nedir ? Bunu yapma hakkı var ama sizce bu ceza çok az olmuş deyip hak mahrumiyetine varacak şekilde ceza almama sebep olur mu? Görüşlerinizi bekliyorum, kolay gelsin arkadaşlar.

Daha önce olayı ayrıntılı anlattığım konu:

https://www.hukuki.net/showthread.php...d=1#post480931