Merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce Ankara'da iken, Turkcell Superonline tarafından aranıp; "TTNET ile sözleşmeniz bitmek üzere ve şu an 60 lira ödüyorsunuz. Aynı ücretle daha iyi hizmet alın" vaadiyle Turkcell'e geçtim. Onaylamadan önce de şöyle bir konuşma geçti aramızda, "Mardin'de kalmıyorum. Ankara'da okuyorum, sadece yazın Mardin'deyim. İnternet üzerime ama artık kız kardeşim kullanıyor.Fatuaralar hakkında bilgim yok, ailem ilgileniyor" bilgime "aylık 60 lira ödüyorsunuz" cevabı verdi.

Geçişten 1 ay sonra, TTNET bana mail gönderip, sözleşmem bitmeden Turkcell'e geçtiğim için 250 küsür ceza aldığımı yazıyor. Bunun yanında, aylık faturalarım 40 liraymış 60 değil.

Ekran Alıntısı.jpg

Turkcell'i arayıp durumu anlatıyorum. Bana sözleşmeden, JADE İLETİŞİM adlı yan firmanın sorumlu olduğunu söyleyip, derdimi onlara anlatmamı istediler. İnternete bakıyorum bu adamların bir sitesi bile yok.

https://www.google.com.tr/#fp=1f111e...+ileti%C5%9Fim

Bununla yetinmeyip, faturamı 78 lira diye düzenlemişler, artı 12 lira da telefon ücreti ödeyip aylık 90 lira internet ücreti ödüyorum.Bunu da soruyorum;

-Sözleşmemde faturam ne kadar yazıyor?
-60 lira
-Peki ben ne kadar ödüyorum size?
-78 lira
- Artı 12 lira telefon, 90 lira ediyor. Bu durumu açıklayabilir misiniz?
-Geçişte sorun yaşanmış.
-Peki bundan bana ne? Sorun siz kaynaklı, bana neden yüklüyorsunuz bu durumu?

Mantıklı bir cevap yok.

Adli makamlarda hakkımı aramak için, Hukuk okuyan arkadaşıma konuyu danışıyorum. Bana şöyle şeyler söyledi.

%100'e yakın haklı olsan dahi dikkatli ol.

1-Gideceğin avukatlar sana tatlı şeyler söyleyip, seni mahkemeye itebilir.
2-Her ne kadar haklı olsan da, büyük firmalara karşı emin adımlar atmak gerek. Senin 1 avukatına karşılık 5-6 avukatla çıkarlar. Davayı kaybedersen, yüklü ücretler ödeyebilirsin.

gibi bir cevap verdi.

Bu konuda siz hukukçuların da görüşlerini ve yönlendirmesini bekiyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.