+ Konuyu Yanıtla
4 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 103 ileti bulundu.

Konu: Askerlik boy-kilo oranı nasıl ?

Askerlik boy-kilo oranı nasıl ? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askerlik boy-kilo oranı nasıl ?

Alıntı yaziciog rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba yönetmeliğe baktım ancak kafama takılan bir nokta var , yaşım 27 , boyum 1.72 , kilom 103... Bu halde askere alınma şansım var mı? yani beni görecek doktorun insafına kalmış bir durum mudur? 1-2 kilo daha alsam durmu garantilemiş olur muyum?
    Bu kilo ile askerlik yapmam çok zor,kilo versem zaten bunca yıldır verirdim.Öneriniz nedir ne yapmalıyım?
    Cevabınızı bekliyorum,teşekkürler...
    Burada kişilerin Askeri rahatsızlık yada askeri hukukla ilgili sorunlarına yol göstermeye çalışıyoruz. Askerden kaçmak isteyenlere kutsallığı sorgulayanlara diyecek lafımız edecek kelamımız bulunmamaktadır.

Hukuki NET Güncel Haber

Askerlik boy-kilo oranı nasıl ? konulu yargıtay kararı ara
    Askerlik boy-kilo oranı nasıl ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yaziciog rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba yönetmeliğe baktım ancak kafama takılan bir nokta var , yaşım 27 , boyum 1.72 , kilom 103... Bu halde askere alınma şansım var mı? yani beni görecek doktorun insafına kalmış bir durum mudur? 1-2 kilo daha alsam durmu garantilemiş olur muyum?
    Bu kilo ile askerlik yapmam çok zor,kilo versem zaten bunca yıldır verirdim.Öneriniz nedir ne yapmalıyım?
    Cevabınızı bekliyorum,teşekkürler...
    Kilo durumunuz askerliğe elverişlidir ancak komando olamazsınız.

secretloser Misafir

Mrhb
    12.11.1988 doğumluyum ve ne ara büyüdüysem askerlik için vaktim geldiğini söylerdiler bende askerlik şubesine gittim ve bana ayın 24 üne gün verdiler.Askerlik yapıp yapmamak benm için hiçbir şey ifade etmiyor.Yapsamda olur yapmasam da.:D
    Boyum 183cm, kilom 115kg.Forumda verilen standart boy-kilo oranlarına bakılıyorsa muhtemelen askerlik işi olmaz. Ama Elinde sonunda sağlık açısından ideal olana yakınlaşıcaz. Asıl sorum ben 6 yaşında yangın merdiveninden düştüm, beyin tranvası ve kafatasında 8cm çatlama meydana geldi. 4 ay sonra ise 1,5m yukseklikdeki duvardan baş ağaşı(nasıl oldugunu bende anlamadım) düşerek beyin kanaması geçirdim ve suanda kafamda 8 cmlik dev bir iz bulunmakta. Beyinde olusan hasar yasımın küçük olmasından dolayı kendini onarmış!! Doktor zekamda sorun olmayacagını söylemişti. Kısacası operasyondan geriye kalnlar kilolar ve kafamdaki buyuk ameliyat izi.Acaba bu durum bnm çürük çıkmama sebebp olur mu??
    Konu secretloser tarafından (06-10-2007 Saat 07:31:40 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar hepinize merhaba. 2004 yılındaki askerlik muayenesinde 116 kg.dım. ve yedek subay aday adayı olarak askerliği yüksek lisans yapmam dolayısıyla tecil ettirdim. şu anda kasım 2007 döneminde sevke tabiyim.
    Benim şu an kilo problemim var. boyum 194 cm. ve kilom 146 kg.
    Ayrıca hipertansiyon hastasıyım ve Aralık 2006 tarihinden beri düzenli ilaç kullanmaktayım. Çanakkale'de ki askeri hastaneye gittim ve durumum hakkında bilgi almak istedim. bana ilk önce 6 ay erteleme vereceklerini daha sonra da 2. muayenede muaf olacağımdan bahsettiler.

1)ilk seferde muaf olma ihtimalim var mı?
    2)Askerlik yönetmeliğine göre B ve D bendine giren rahatsızlıkları detaylı olarak açıklayabilirmisiniz?
    3)istesem askere alınırmıyım?

Saygılarımla...herkese teşekkürler...

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Selamlar bende 22 yaşında .1.66 boyunda 45 kiloyum ilk muayeneye gittiğimde de aynı şekilde çıkmıştı 3 sene önce benim bilidğimde ben 5-6 senedir hep aynırım. ayrıca bende ateşli bir hastalık var f.m.f diye onla ilgili gataya gittim ama atak geçirmeden yapılan tahlillerde bir netice çıkmıyor ordaki doktora sordum bu kilo meselesini ben bilmiyorum dedi. Bu tsk maddelerinin çıktısını alıp doktaramı götürmem lazım ne yapmam lazım bi bilgilendirirseniz sevinirim

Bu arada askere gitmeyi istiyorum ama askerlik bir arkadaşın dediği gibi hastalıkların yüzünden sorun olacaksa bence gitmemek daha iyidir.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar;
    bu konu hakkında son durum şu: boy ile kilonuz aranızdaki fark 30 olmalı.15 yada 20 değil tam olarak aradaki fark 30 olmalı ...

İletiler
    184
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

forumda yuz kere soylendi bir kez daha soyleyeyim dedim.
    boy ile kilo arasinda 30 kilo olacak diye bir sey YOK.

burada bakilan TSK nin kendi sağlık yönetmeliginde olan boy ve kilo içeren
    Ç İ Z E L G E dir. yani her boy icin ayri bir hesap yapilmis olan cizelge mevcuttur buna gore degerlendirme yapilir. Hangi durumda muafiyet, hangisinde arizali denildigi de bu cizelgede AYRINTILI olarak mevcuttur. Bu cizelge de bu sitede ve daha birçok sitede mevcuttur.

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yld19sm rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    D dilimi hemen muaf tutulur.
    Ben de size guvendim ama olmadi :rolleyes:

Merhaba,

Burada herkes sorularini yazmis, sagolsun bilgili katilimcilar cevap ta yaziyor, fakat isini halledenlerden geri donusum pek yok gibi. Ben bu konuda bu forumdan bilgi aldim bir geri donusum yapayim, bir nevi minnettarlik beyani yani...

Yasim 31, boyum 180 kilom (duzeltilmis, yani elbise payi cikarilmis) 132 kg. Bu olcumleri derince asker hastahanesindeki heyetteki assubay yapti.

bir katilimcinin verdigi tsk yonetmeligindeki boy kilo endeksine gore, 180 boyda ust sinir 77, yani benim tam 54 kilo fazlam var. Fakat bu assubayi pek etkilememis olacakki bana bir sene 1200 kalori/gun diyet verdi (verilen kagitta yaziyor baska kimse boyle birseyden bahsetmedi) ve bir sene sevk ertelemesi karari alindi. Belgede 33 C yaziyor.

Bence bu durumda D bendi anlamsiz oluyor, en azinda D bendine, C bendi 5 yil uygulandiktan sonra uygulanir filan eklenmeli, ama bu durumda da a ile d arasinda bir fark kalmiyor... neyse...

Prosedur soyle;
    Askerlik subesine gidiyorsunuz (ben bakaya idim bir problem olmadi), orada basvurunuzu yaparken kilo fazlaligim var askerlik yapamayacagimi dusunuyorum diyorsunuz. Bunun icin hazir dilekceler var, dolduruyorlar ve sizi bir saglik ocagi ya da askeri kisladaki revire yolluyorlar ( beni kislaya yolladilar). Revire gittim, uzun bir bekleyisten sonra bir doktor subay geldi, rahatsizligi olan varmi dedi, benim kilo fazlaligi ve buna bagli diz ve taban rahatsizliklarim oldugunu soyledim, askerin birine boy ve kilomu olcmesini soyledi asker olctu, 181 e 135 subay getirdigim sevk belgesinin arkasina boy ve kilomu yazdi bir de dahiliye klinigine sevki uygundur yazdi.

Bu kagidi alip askerlik subesine geri goturuyorsunuz, sube de sizin dosyanizi hazirliyorlar, askeri hastahanede acilmak uzere kapali bir zarfa koyuyorlar. Askeri hastahaneye (benim yakinimda derince asker hastahanesi vardi) sevk ediliyorsunuz.

Askeri hastahaneye gidip kayit yaptiriyorsunuz. orada da saglik kurulu kaleminde boy ve kilonuz olculuyor. Heyet belirli gunlerde toplaniyor (derincede sali ve persembe gunleri saat 14 30). Gidip bekliyorsunuz, siraniz gelince cagiriliyorsunuz, adamlar makine gibi calisiyor, kendi aralarinda sohbet ediyorlar, hicbirsey sormuyorlar, durumunu zaten kendilerine verilen belgelerde gorduklerinden... rahatsizliginiza gore tespit yapiyorlar, bende kilo ve boy olctuler tekrardan. sevk ertelemesi aldin seneye gel dediler, (hepsi bu, tek cumle) sonra saat 4 te gidip, saglik kurulu kaleminden yazili belgeyi aliyorsunuz, bunu subeye geri goturuyorsunuz, sube size bunun bir fotokopisini veriyor (istege bagli), ev adresinize tam onaylanmis kurul sonucunu posta ile yolluyorlar (benimki daha gelmedi)...

Surecle ilgili izlenimlerim:
    Hic kimseden hicbir sekilde rencide yada rahatsiz edici bir tepki yada soru gelmedi, herkes gayet medeni idi. bu belkide yegane olumlu sey...

Hayatimda bu kadar hantal ve burokratik bir yapi gormedim. (18 yasimdan sonra, gecen yila kadar hollandada yasadim). herkes birbirine sevk ediyor sizi, kayit icin gittigim asker hastahanesinde bir kagidin arkasina bir yigin damga muhur imza vs vs istediler. bir oraya bir buraya... Yanlis anlasilmasin herhangi bir is yavaslatma ya da kasit yok, prosedur boyle... Boyle bir hantallik ve burokrasi ile bir kurumun birakin vatani savunmak, ayakta kalabilmesi bile basli basina bir basari. Belki buna herhangi bir suistimali engelleme maksadi bahane gosterilebilir ama DTP nin genel baskani (sahte oldugu iddia edilen) bir heyet raporuyla piyasada gezdigine gore cok ta etkili olamayan bir sistem...

Hollanda ile buradaki sistemi karsilastirmaya hic baslamayacagim ama, Turkiyede bizler daha iyisini bilmedigimiz icin olay budur baska turlu olamaz zannediyoruz.

Bir kere askeriye asker alimlarinda kendince tilkilik (belkide umursamazlik) yapiyor, mesela siz goruntunuzden gayet acik birsekilde belli olacak kadar rahatsiz (mesela asiri kilolu) olsaniz da, siz birsey demezseniz onlarda birsey demiyor... Asker hastahanesinde bir yigin asiri kilolu asker vardi, normal bir sekilde askere alinmislar, tabii ki egitimde zorlaninca hava degisimi almislar (boyle askerde olenler bile var kalpten filan), gelmis asker hastahanesinde olculup biciliyorlar, bir yigin ekstra is ve masraf, halbuki bastan engellenebilir .

Ikincisi bu konuda bilgilendirme diye birsey yok, sanki insanlar konuyla ilgili bilgileri kolayca edinebilseler herkes askere gitmemek icin bir yol bulacakta bundan korkuyorlar... Ornegin TSK saglik yonetmeligi, bunu internette belli yerlerde bulabiliyorsunuz oysa TSK nin internet sitesinde askere alim sureci ve kimlerin askerlige uygun olmadigina dair acik secik bilgi olmali degilmi? Hatta TSK nin sitesinde bu gibi islere aninda cevap veren (MSN TARZI) yazisma imkani olmali, bugun bircok buyuk firma bu hizmeti sunuyor.Ellerinde binlerce IT ci asker var, cimen yoldurtmaktan daha iyi bir sekilde degerlendirmis olurlardi hem...

Ben Turkiye ye gelmeden once konsolosluga bir soru maili yolladim (e-konsolosluk diye cok reklam yaptilar, arkadaslar da gercekten cevap geldigini soyledi..) cevabi tam bir ay! sonra geldi. yanlis anlasilmasin normal posta ile degil e-posta olarak... Adamlara cevap yazdim, ben gecen bir ay icerisinde kendim konsolosluga gidip bu soruyu sordum simdi de Turkiyede bu isle ugrasiyorum ve halletmek uzereyim diye...

Bayaa uzun yazdim ya, neyse umarim kafanizi sisirmemisimdir ve birilerinin isine yarar...

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba arkadaşlar ben 1985 doğumluyum 3 yıl tercih yapmıştım amaa tercihi 2.5 yıl kulandım ve kırdım gittim .şimdi ben acemilikte 21 gün askerlik yaptım revire cıktım boy:1.70 kilo:40 cıktı bana 3 ay hava değişimi verdiler bu 3 ay askerlikten sayıldı bu 3 ay b,t,nce te askerlik şubaesi hava değişimim bitimine 1 hafta kala beni askeri hastaheneye sevk ettii 6 gün kaldım dahiliye bölümünde yine boyum :1.70 kilo:40 cıktı değişen bişi yok bana gene 6 ay verdiler şimdi soracağım şey bu 1:nasıl devam edecek 6 ay bitince gene aynı isem yine hava değişimim verecekler 2:hava değişimim devam ederken isteğim üzerine rahatsızlanırsam askeri hastahene sevk edilirsem benim hakımda cıkan 6 aylık hava değişimi raporu değiştirebilirmi süresi dolmadan gene heyete cıkabilirmiyim ve heyetin sonucu büyük ihtimal mne olur 3:hava değişiminde iken yani bu 6 ay yurt dışına cıkabilirmiyim arkadaşlarr lütfen yardımcı olun bilgisi olan bir arkadaş

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: tek başlıkta bir kaç soru

Alıntı mister no rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    elimden gelebilecek bir şey varsa seve seve
    merhaba ben 1985 doğumluyum 3 yıl tercih yapmıştım amaa tercihi 2.5 yıl kulandım ve kırdım gittim .şimdi ben acemilikte 21 gün askerlik yaptım revire cıktım boy:1.70 kilo:40 cıktı bana 3 ay hava değişimi verdiler bu 3 ay askerlikten sayıldı bu 3 ay b,t,nce te askerlik şubaesi hava değişimim bitimine 1 hafta kala beni askeri hastaheneye sevk ettii 6 gün kaldım dahiliye bölümünde yine boyum :1.70 kilo:40 cıktı değişen bişi yok bana gene 6 ay verdiler şimdi soracağım şey bu 1:nasıl devam edecek 6 ay bitince gene aynı isem yine hava değişimim verecekler 2:hava değişimim devam ederken isteğim üzerine rahatsızlanırsam askeri hastahene sevk edilirsem benim hakımda cıkan 6 aylık hava değişimi raporu değiştirebilirmi süresi dolmadan gene heyete cıkabilirmiyim ve heyetin sonucu büyük ihtimal mne olur 3:hava değişiminde iken yani bu 6 ay yurt dışına cıkabilirmiyim arkadaşlarr lütfen yardımcı olun bilgisi olan bir arkadaş

+ Konuyu Yanıtla
4 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askerlik boy kilo endeksi

askerlik kilo hesaplama

askerlik boy kilo çizelgesi

askerlik boy kilo hesaplama

askerlik boy kilo

askerlik boy kilo oranları

askerlikte boy kilo

tsk boy kilo endeksi

askerlik boy kilo çizelgesi 2014

askerlik boy kilo oranı

askerlik kilo hesaplama 2016

askerlik icin boy kilo

askerlik boy kilo tablosu

tsk boy kilo çizelgesi

askerlik boy kilo orani

askerlik için boy kilo oranıaskerlik şartları boy kiloaskerlik boy kilo oranı nasıl hesaplanıraskerde boy kilo oranlarıaskerlikte boy kilo oranıasker boy kilo tablosuaskerde boy kilo orantısıaskerlik üniversite boy kiloaskerlik kiloastsubaylik boy kilo hesaplama
Forum