Öncelikle herkese iyi geceler.

2012 yılı mart veya nisan aylarında Ordu ili Gölköy ilçe belediyesi internet sitesine küfür içerikli bir mesaj gönderilmiş. Şikayet üzerine savcılığın ıp adresi sorgulaması sonucunda da benim üzerime kayıtlı ıp adresinin bulunması sonucunda savcılık beni ifadeye çağırdı ve gidip ifade verdim. İfademde Gölköy ile bir alakamın bulunmadığını fakat öğrenci evinde kaldığımızı, kaldığımız evde Ordulu birinin bulunduğunu söyledim ve Ordulu kişi hakkında kimlik tespitinde kullanılabilecek bazı bilgiler verdim. Fakat mesajı Ordulu yolladı türünden bir şey demedim (Ordulunun böyle bir mesaj gönderdiğini görmedim. Fakat savcıya evde Ordulu biri vardı bilgisi olabilir dedim.) Kendim Ankara'da ikamet etmekteyim ve Çankırı'da üniversite okumaktayım. Olayın gerçekleştiği esnada öğrenci evinde kalıyorduk ve evde ki internet hesabı benim üzerime kayıtlıydı. Ancak öğrenci evi olması sebebiyle giren çıkan çoktu. Küfürlü mesajı ben yollamamış olmakla birlikte, olayın gerçekleştiği tarihte ve saatte evde kimlerin olduğunu da tam olarak hatırlayamıyorum. Açıkçası başıma böyle bir şeyin geleceği aklımın ucundan bile geçmediği için hangi tarihte evde kimlerin olduğunu kimlerin ne yaptığını vs. aklımda tutmak için özel bir çaba sarf etmemiştim. Bir sıkıntı da şu ki dışarıdan eve arkadaşlarımız geliyordu. Mesela ödev yapmak için... bizde bilgisayarlarımızı kullanmalarına izin veriyorduk. Fakat o tarih ve saatte eve kimlerin geldiğini aklımda tutmadım. Savcı ifademi aldıktan sonra üzerinde "ŞÜPHELİ İFADE FORMU" yazan bir kağıt verdi ve beni serbest bıraktı. Kağıtta "Yakalama emrine ilişkin evrak okunduğunda şuçlanan şahsın (yani ben isim vermek istemediğim için böyle yazdım) üzerine atılı suça ilişkin net bir iddianın bulunmadığı görüldü." şeklinde bir ifade vardı. İfadeyi Ankara Cumhuriyet başsavcılığına verdikten sonra öğrenciliğim dolayısıyla Çankırı'ya geri döndüm. Olayın gerçekleştiği dönemde aynı evde kaldığımız Ordulu şahsa konudan bahsedip konu hakkında bilgisi olup olmadığını sorduğumda bana konu hakkında bilgisi olmadığını söyledi ve ifadesi de bu yönde olacaktır. Şimdi ben bu olay sonucunda ceza alır mıyım? Alırsam ceza tahmini olarak ne kadar olur? Ve türü ne olur? (Para veya hapis). Birde önceden hiçbir şekilde sabıka kaydım yok. Eğer ceza olursa hükmün açıklanmasının geri bırakılması gibi durumlar olabilir mi?