+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Kredi kartını en hızlı şekilde iptal ettirme ?

Kredi kartını en hızlı şekilde iptal ettirme ? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Kredi kartını en hızlı şekilde iptal ettirme ?

Merhaba arkadaşlar.

Biliyoruz ki bankalar çok kolay kredi ve vadesiz hesaba limit tanımlayarak kart vermektedir ancak konu iptal ettirmek isteyince kaybetmemek adına herşeyi yapıp zorlaştırırlar. Sözü uzatmadan konuya değinmek istiyorum aynı bankaya ait 2 adet kart bulunmaktadır ve burada vadesiz olan değil bankamatik değil kredi kartı iptal edilecektir.

BURADAKİ linkte kredi kartı iptal dilekçesi yer alıyor. Biraz farklı araştırmamda ise şöyle bir maddeye rastlıyorum..

5464 sayılı Banka kartları ve kredi kartları kanunun 25. inci maddesi 2.ci paragrafı "Kart hamili talep etmek suretiyle kartı iptal ettirmek ve sözleşmeyi feshetmek hakkına sahiptir."
    Yani bu durumda sadece iptal ettirmek çözüm olmuyormu ve bankalar politikalar gereği iptal olmuş bir karta fesh durumuna değinilmediği sürece para koparmakta haklımı oluyor ?

Gelen tavsiyeler ise telefon bankacılı ile değil şubeye gidip iptal ettirme yönündedir zaten direk bağlı olduğu şubeden iptal ettireceğim ve etrafta gezen kayıp başvurusu yapın kurye getirince almayın iptal olur gibi birçok gereksiz konu görmekteyim bunu mantıklı görmüyorum.

Daha farklı bir araştırmada ise BURADA geçen bir dilekçe örneğine rastladım.

.................................A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanıza ait nolu kredi kartı kullanıcısıyım.
    5464 sayılı BANKA KARTLARI VE KREDi KARTLARI KANUNU'nun 25. maddesi gereğince
    ilgili kredi kartının iptali ve kartla ilgili sözleşmenin feshedilmesini,
    BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'in 18. maddesinin 2. fıkrasına göre
    talebimin hangi tarihte alındığına dair şube yetkililerince imzalanmı bir belgenin veya
    doldurulan iptal talep formunun bir örneğinin tarafıma verilmesini,4982 sayılı BİLGİ EDİNME HAKKI
    KANUNU'nun 11. ve 12. maddesi gereğince,kredi kartının iptalini ve sözleşmenin feshini takip eden
    7 iş günü içinde işlem sonucuyla ilgili tarafıma yazılı bilgi verilmesini talep ediyorum.
    Gereğini arz ederim..../..../2013

Ekler: Nüfus cüzdanı fotokopisi İMZA

Adres:
    İsim Soyisim
    Bu dilekçe iptal ve fesh hakkında tamamiyle bana yeterli olurmu arkadaşlar ve fesh durumuna dayanarak vadesiz hesabınızıda iptal ettirmek zorunda kalacağız o zaman gibi bir bahane sunabilirmi banka ?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartını en hızlı şekilde iptal ettirme ? konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartını en hızlı şekilde iptal ettirme ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartını en hızlı şekilde iptal ettirme ?

Kredi kartını kullanmak istemiyorsanız,
    adınıza gelen kredi kartını şubenize götürüp, teslim ederek kullanmak istemediğinizi- talebiniz olmadığını belirtmeniz yeterli. Kredi kartını iptal ettiğiniz için vadesiz hesabınızı da kapatmamız gerekir demezler/ buna hakları yok, kaldı ki bankalarda hesabı olup kredi kartı olmayan milyonlarca insan var .

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu güne kadar kredi kartı iptal ettirmekle ilgili bir sorun asla yaşamadım.
    HSBC Akbank İş bankası Yapı kredi ile denendi, diğerlerinde de geçerli olduğuna eminim.
    444 lü numarayı aradım, kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum dedim, bin dereden su getireceklerdir, rüşvet (kartınıza 100 lira bonus yükleyelim gibi) teklifleri olacaktır, aldırmayın kararlı olun ve iptal ettirmek istiyorum deyin. Ben hiç birinde bankaya gitmedim. İptal edildikten sonra kartınızı imha edin diyorlar kırıp parçalayıp atıyorsunuz ya da yakıyorsunuz.
    Ancak akabinde en azından 3-5 ay ekstreleri takip edin, bir şey kalmasın.
    Ayrıca kredi kartında taksit olması iptaline engel değildir. Unutmayın. Mesela Akbank kartımı, 8 taksit ödemem varken iptal ettirmiştim, iptal edildikten sonra 9 ay daha ekstre geldi. Son ekstrede her şey sıfır olarak görünüyordu.
    Bankaların kartı iptal etmemesi diye bir duruma rastlamadım; olan sadece banka personelinin inanılmaz ikna kabiliyeti, o kadar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    83
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende tecrubemi anlatayım;
    kullanmakta olduğunuz kredı kartınızın borcunu 0'ladıktan sonra müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı kaybettiğinizi yada çaldırdığınızı söylediğiniz an kullanıma kapatıyorlar sonra size yeni kredi kartı gönderiyorlar, yeni gelen kredi kartınızı getiren görevliye kartı istemiyorum dediğinizde kart otomatikman genel müdürlüğe geri gidiyor ve müşteri hizmetleri sizi arıyor kartımızı neden istemediğinizi ögrenebilirmiyiz diye soruyorlar sizde sebebinizi söylüyorsunuz, (ben artık kredi kartı kullanmayacağımı söyledım) sonra telefondaki müşteri temsilcisi size çok cazip avantajlar sunuyor bedava extra maxı puanlar kart kullanım ucretı alınmayacaklar vs vs uzun bı müddet dil döküyor kabul etmedıgınız takdırde tarafınıza basılmış olan kredı kartı ıptal oluyor.
    Şenol beyin dediği gibi 2-3 ay iptal ettirdiğiniz bankanın internet şubesini kullanıyorsanız oradan kullanmıyorsanız şubeden gidip takip edin, ben maaş hesabım olan bankanın kredi kartını bu şekılde ıptal ettırdım.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Nobodyblocks rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ....etrafta gezen kayıp başvurusu yapın kurye getirince almayın iptal olur gibi birçok gereksiz konu görmekteyim bunu mantıklı görmüyorum....
    Alıntı ChatterBox rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    .... sonra size yeni kredi kartı gönderiyorlar, yeni gelen kredi kartınızı getiren görevliye kartı istemiyorum dediğinizde kart otomatikman genel müdürlüğe geri gidiyor ....
    . .

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kredi kartını kullanmak istemiyorsanız,
    adınıza gelen kredi kartını şubenize götürüp, teslim ederek kullanmak istemediğinizi- talebiniz olmadığını belirtmeniz yeterli. Kredi kartını iptal ettiğiniz için vadesiz hesabınızı da kapatmamız gerekir demezler/ buna hakları yok, kaldı ki bankalarda hesabı olup kredi kartı olmayan milyonlarca insan var .
    Daha önce başvurum olmadığı halde kredi kartları gelmişti bunları kabul ettim ancak şuan faal olan bir kredi kartı iptal edilecektir buda bana ait değildir. Vadesiz hesaptan kasıt yani bankanın kredi kartı iptalini bahane ederek bankamatik kartı içinde ironik sözler sunabilirmi caydırma amaçlı bunu merak etmiştim. Yoksa bende vadeli hesap olmamasına karşın yıllardır bankamatik kartı kullanmaktayım.

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu güne kadar kredi kartı iptal ettirmekle ilgili bir sorun asla yaşamadım.
    HSBC Akbank İş bankası Yapı kredi ile denendi, diğerlerinde de geçerli olduğuna eminim.
    444 lü numarayı aradım, kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum dedim, bin dereden su getireceklerdir, rüşvet (kartınıza 100 lira bonus yükleyelim gibi) teklifleri olacaktır, aldırmayın kararlı olun ve iptal ettirmek istiyorum deyin. Ben hiç birinde bankaya gitmedim. İptal edildikten sonra kartınızı imha edin diyorlar kırıp parçalayıp atıyorsunuz ya da yakıyorsunuz.
    Ancak akabinde en azından 3-5 ay ekstreleri takip edin, bir şey kalmasın.
    Ayrıca kredi kartında taksit olması iptaline engel değildir. Unutmayın. Mesela Akbank kartımı, 8 taksit ödemem varken iptal ettirmiştim, iptal edildikten sonra 9 ay daha ekstre geldi. Son ekstrede her şey sıfır olarak görünüyordu.
    Bankaların kartı iptal etmemesi diye bir duruma rastlamadım; olan sadece banka personelinin inanılmaz ikna kabiliyeti, o kadar.
    Evet iptal ettirmemek adına teklif üstüne teklif sunulacaktır belirttiğiniz gibi ve burada kararım kesin ve iptal yönündedir. İkna kabiliyeti sonuç olarak bilinçli tüketiciler için geçersiz sayılıyor maalesef hatalı olanda sanırım bizler oluyoruz.

Alıntı ChatterBox rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bende tecrubemi anlatayım;
    kullanmakta olduğunuz kredı kartınızın borcunu 0'ladıktan sonra müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı kaybettiğinizi yada çaldırdığınızı söylediğiniz an kullanıma kapatıyorlar sonra size yeni kredi kartı gönderiyorlar, yeni gelen kredi kartınızı getiren görevliye kartı istemiyorum dediğinizde kart otomatikman genel müdürlüğe geri gidiyor ve müşteri hizmetleri sizi arıyor kartımızı neden istemediğinizi ögrenebilirmiyiz diye soruyorlar sizde sebebinizi söylüyorsunuz, (ben artık kredi kartı kullanmayacağımı söyledım) sonra telefondaki müşteri temsilcisi size çok cazip avantajlar sunuyor bedava extra maxı puanlar kart kullanım ucretı alınmayacaklar vs vs uzun bı müddet dil döküyor kabul etmedıgınız takdırde tarafınıza basılmış olan kredı kartı ıptal oluyor.
    Şenol beyin dediği gibi 2-3 ay iptal ettirdiğiniz bankanın internet şubesini kullanıyorsanız oradan kullanmıyorsanız şubeden gidip takip edin, ben maaş hesabım olan bankanın kredi kartını bu şekılde ıptal ettırdım.
    Değerli arkadaşlar görüşleriniz için teşekkür ederim sizler telefon veya mobil bankacılığı aracılığı ile iptal ederken sorun yaşamamış olabilirsiniz ancak bu bazıları için geçersiz kalabiliyor örneğin bir kart iptal olduğu halde sözleşme gereği ek kart basıp sonradan bildiren veya bir alışveriş neticesinde 1 kuruş borcunu söylemeyip haliyle diğer ekstre dönemine yansıtan bankalar var nede olsa adam attığı imzadan habersiz.

Ben şimdi asıl soruna değinmek istiyorum belirttiğim gibi kart bana ait değildir. Kart başıma bela olan bir çocuğun kartıdır her ay para veriyorum kart kesmiş bahanesi ile gelip ödememi istiyor ve zaman zamanda istemek zorunda kalıyordum oldukça sıkıldım zaten bunu bilerek yapıyor sen toplu yatır lazım olursa çekeriz misalı. Geçmişe yönelik ekstre istediğimde ya kartlar bana ait sana ne oluyor getir kuran basayım ben namaz kılan bir insanım ama bankadan ekstre almam diyor. Her ay kavga ediyoruz ve para verdiğim zaman can ciğer dost işveren maaşı geciktirdiği zaman seni allahsız kitapsız vb. diyor.

Bu şekilde 1.5 yılda 14.000 tl param gitti ve ben yüklü para verdiğimde oldukça rahatsız oldu kartları kapatmamdan. Vadesiz hesaba geçen ay 650 vadeli hesaba ise 150 tl yatırdım 2 gün sonra geçen ay yatırdığım asgari ücreti kullanmış ve yine neondan çektiği 50 tl ücret var al kullan zorda kalma istersen axesside kullan diye verdi.

Ailesi ile görüşmek istediğimdede her seferinde engel olup beni tehdit ediyor seni öldürürüm diye kendiside yıllardır işsiz daha doğrusu işe girmek istemiyor hayatımı tamamiyle mahvetti.

2 kartını iptal ettireceği konusunda zorla baskı yapmıştım 2 ay önce kabul etmişti geçen ay neon için toplu para ve aidat verince iptal ettirmekten vazgeçti. Şimdi bu ay axess kartına 450 + çıkacak ücret varsa karşılayıp iptal ettireceğiz. Bu yüzden telefon veya internet aracılığı ile bulaşmaya kalkarsam axessi tekrar kullanır. Konunun başında belirttiğim gibi iptal dilekçesi daha garantili olmazmı ?

Neon içinde 50 tl çekip verdi bana buna karşılık 300 lira faiz gelmiş diyecek sanırım yani nereden pay biçersem kardır hesabı.. Axess için için sanırım 600 gidecek akabinde 300 lirada vadesiz için toplam 900 tl vereceğim. Axess mutlaka iptal olmuş olacak ama bankamatiği kullanıp yine her ay yanıma gelecek eve işe vb. gelip tehdit edip başımı belaya sokuyor.

Bu durumda ne önerirsiniz bana ?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Uzun bir sürenin ardından tekrar merhaba arkadaşlar. Konuya diğer arkadaşların bilgilenmesi amacı ilede tekrar yazıyorum.

Kartı sayın şenol beyinde dediği gibi istekli ve kararlı davranarak bu konuyu açtığım ay bitiminde iptal ettirdik hemde telefon ile. Yapılan aşamaları söylüyeyim..

1) Önce geçmiş dönem ve geleceklerin taksit toplamlarını hesaplattırıp para yatırdık.

2) Aidat alınmaması konusunda sözlü itiraz ile müşteri hizmetlerine yönlendirildik.

3) 5. aktarma ve 45. dakika sonunda nihayet iptal ettirdik Burada sanırım gebze operasyon müdürlüğüne aktardırlar.

İptal aşamasında ağzımdan çıkan kelime şu oldu hiçbir şekilde promosyon bonus limit arttırma gibi tekliflerinizi değerlendirmek istemediğimi ve direk iptal aşamasına geçilmesini istemesini belirtmiştim.

Kısaca ne şube ve nede dilekçe ile uğraştık bu arada banka akbanktı birçok insiyatifleride söz konusu idi bilginize.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bence dilekçede eksiklik var. "kartın iptali esnasında sözkonusu kart hesabından bankaya borcu yoktur teyidinin tarafıma yazılı olarak verilmesini ve bu hesabın bakiyesiz kapatıldığını " da eklenmeli. Borç/alacak varsa kart iptal işlemi askıda kalabilir. Hesapta "bankanın borcu" olarak kalmış 15 kuruş için hesabı açık bırakıp sonra hesap ücreti isteyebiliyorlar, bunu şuraya yerleştirebiliriz :
    talebimin hangi tarihte alındığına dair şube yetkililerince imzalanmış bir belgenin veya doldurulan iptal talep formunun bir örneğinin tarafıma verilmesini,4982 sayılı BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU'nun 11. ve 12. maddesi gereğince,kredi kartının iptalini," kartın iptali esnasında sözkonusu kart hesabından bankaya borcu yoktur teyidinin ve bu hesabın bakiyesiz kapatıldığının tarafıma yazılı olarak verilmesini" ve sözleşmenin feshini takip eden 7 iş günü içinde işlem sonucuyla ilgili tarafıma yazılı bilgi verilmesini talep ediyorum. (Not:hukukçu değil Y.Müh.sim)
    Konu Mustafa Usluer tarafından (13-11-2014 Saat 12:21:28 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    FAISALABAD
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yeni gelen kredi kartınızı getiren görevliye kartı istemiyorum dediğinizde kart otomatikman genel müdürlüğe geri gidiyor ve müşteri hizmetleri sizi arıyor kartımızı neden istemediğinizi ögrenebilirmiyiz diye soruyorlar sizde sebebinizi söylüyorsunuz,

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kredi kartı iptali konusunda bir çok insan sorun yaşıyor. Fakat doğru bilgiye sahipseniz kapatma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Banka kartları ve kredi kartları kanununa göre kredi kartı iptal işlemi talebinize istinaden 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmak zorundadır. Ancak bankalar müşteri kaybetmemek adına talebi almayarak iptal işlemini engelleyebiliyorlar. Bu yüzden iptal işlemi için banka şubelerine giderek işlem yapmanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

Kredi kartı iptali ile ilgili bir çok yöntem bulunuyor. İsterseniz buradan kredi kartı iptal ettirme yöntemlerinin tamamını okuyabilirsiniz.

Ayrıca şubeye iptal dilekçesi için aşağıda ki örnek dilekçeyi kullanabilirsiniz.

Kredi kartı iptali için dilekçe örneği 2017 yılı için güncel dilekçedir.

…………………….. Bankası Genel Müdürlüğü’ne

Tarih: …../…../20….

Konu: Kredi kartı iptali

Bankanız ……….. ..……… ..……… ..……… No’lu kredi kartı müşterinizim. Kredi kartımın iptal edilmesini ve iptal işleminin yapıldığına dair bilgi verilmesini rica ederim.

Gereğini rica ederim.

Adı Soyadı:
    İmza:

Adres: …………………………………………………………………………

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi kartı iptali

kredi kartı iptali nasıl olur

kredi kartı nasıl iptal edilir

iş bankası kredi kartı iptali

kredi kartı kapatmakredi kartı nasıl kapatılıriş bankası kredi kartı kapatmahttp:www.hukuki.netshowthread.php105993-Kredi-kartini-en-hizli-sekilde-iptal-ettirmekredi karti iptaliakbank kredi kartı iptalikredi kartı iptal etmekredi kart iptaliyapı kredi kredi kartı iptalikredi kartı iptal dilekçesikredi kartini nasil iptal ettiririmkredi kartini iptal ettirmeyapı kredi kart iptalikredi karti kapatmak istiyorumkredi kartımı kapatmak istiyorumkredi kartı iptal etmekkredi karti kapatmakredi karti nasil iptal edilirakbank kredi kartı iptal işlemlerikredi karti iptal etmekredi kartı iptali nasıl yapılır
Forum