merhaba
özel bir kuruluşun çağrı merkezinde 7 yıldır çalışmaktayım. 2010 yılında doktora gittiğimde çenemde sağ diskte kayma olduğunu ve bundan dolayı heyet raporu verdiler. heyet raporunda yoğun konuşmaması gereken işlerde değerlendirilmesi diye bir ibare yazmaktadır. bu raporumu iş yerine verdiğimde göstermelik bir bölüm değişikliği yaptılar ancak gene eski bölümümdeki gibi devamlı çağrı aldırılmaya devam ediyorum. (günde 4-5 saat arası aralıksız çağrı), bu durumu yöneticime söylediğimde doktorum rapora 2 saat konuşması uygundur diye bir bölüm yazması gerektiğini söylediler.doktora sorduğumda kendisinin yazabileceği rapor bu olabileceği,sosyal hayatımda olduğundan dolayı oran belirtmek sağlıklı olmaz dedi. iş yerindeki yöneticiler raporda yazmamasına karşılık senin raporun %50 konuşabilir diye söylemeye başladılar. artık bu iş benim sağlığımı çok zorlamaya başladı.bende şimdi meslek hastalıkları hastanesinden heyet raporunu yeniliyorum. doktor konuşması gerekmeyen işlerde değerlendirilmesi uygundur raporu vereceğini söyledi. bu raporu aldıktan sonra iş yeri tek taraflı fes etme hakkı var mıdır? eğer iş yeri tek taraflı fes ederse hangi haklarım olacaktır. Bu iş yerine girdiğimde sağlığımda sorun yoktu şimdi ise sağlığım bozulmuş durumda. bunun için tazminat davası açılabilir mi?
teşekkür ederim.