Merhaba saygıdeğer Hukuki.Net üyeleri 02,01,2011 de açmış olduğum boşanma davam 10,09,2012 tarihinde sona erdi ve mahkemekararı ile boşandık, Fakat eski eşim ilk mahkemede ben kendim nafaka istemiyorum sadece çocuğumuza nafaka istiyorum diye beyan etti ve
son makemeye kadar düzenli olarak müşterek çocuğumuza nafaka ödedim ve son mahkemede boşanmayı kabul ettiğini çocuğumuzun velayetini bana verdiğini ve kendisi içinde nafaka talep ettiğini beyan etti ve hakim bana ödeyebilirmisn maaşın nedir nekadar nafaka verebilirsin diye sormadan ilk mahkeme tarihinden itibaren aylık 300 tl nafakaya kükmetti ve eski eşin son mahkemenin 1/2 ay gibi sonrasında gayri resmi olarak evlilik yaptı ve benide icraya vermiş nafakayı ödemiyor diye sizden ricam bu nafaka hükmünü nasıl kaldırabilirim? ödemem imkansız! imkanım olsa zaten öder kurtulurum asgari ücretle çalışan annesinin evine sığınmış biriyim bu karar oğlumunda yaşantısını olumsuz yönde etkiliyecek kanunen nafaka istemiyorum dediği tarihle nafaka istiyorum dediği tarih arasındaki ayları ödemem gerekmiyor diye biliyorum fakat hakim buna rağmen ilk mahkeme tarihnden itibaren nafakaya hükmetti....