+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Gizli Numara

Gizli Numara Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Gizli Numara

Konuyu nereye açacağımı bilemedim, yanlış yere açtıysam özür dilerim ama dünden beri kafamı kurcalayan bir konu var..
    Nişanlımın bazı hareketlerinden şüphelenmiştim ve evdeyim dediğinde gerçekten evde mi olduğunu anlamak için birkaç kez evinden aradım gizli no'dan.. Kayınvalidem açıyordu bende kapatıyordum bazen saat geç oluyordu çünkü, amacım kesinlikle telefon sapıklığı, rahatsız etmek değildi evden o çıkarsa rahatlarım diye yapıyordum evet belki çocukça ama farklı şehirlerdeyiz ve uzaklık olunca insan ister istemez herşeyde bir 'acaba' diyor. Tabi bunda biraz kıskanç bir bayan olmanın etkisi büyük ama ona sana inanmıyorum da diyemezdim, kıskançlık kavgalarımız oluyor çünkü, neyse konu bu değil.
    Aynı şeyi dün gece de yaptım gene kayınvalidem çıktı kapattım, akabinde nişanlımdan telefonuma çağrı geldi geri aradım bende 'noldu' dedğimde biri bizi arıyor evden ama annem pttye başvurdu, numara tespit edilmiş, ama bize vermiyorlar, eğer devam ederse savcılığa başvurcaz dedi.. Tabi arayanın ben olduğumu çaktırmamak için baya bi rol yaptım telefonda ama, açıklama saçma geldi..
    Kayınvalidem ptt emeklisi ordan tanıdığı çokmuş, tamam da savcılık başvurusu olmadan ptt tek başına benim telefonumu tespit edebilir mi? Ne kadar tanıdık olursa olsun bu yasadışı olmuyor mu?
    Dediğine göre pttden demişler ki; numara tespit edildi şehir dışından bir numara (ki ben cep telefonundan #31# yapıyordum, hattım avea), istersen hemen savcılığa verelim, kayınvalidem de dediğine göre devam ederse veririz demiş.
    Yani ben bu tarz durumlarda savcılığa başvurmak gerekir diye biliyorum ve bu zaman alır diye biliyorum, dediğine göre 1 hafta önce başvurmuş, geçmiş aramalardan tespit ettirmiş, kime anlatsam anladılar, seni deniyorlar diyorlar ama yine de içimide bir 'acaba' var açıkçası, çünkü eğer bunlar doğruysa işin ucunda rezil olmak var hatta nişan bile atılabilir, bana güvenmiyorsun kontrol ediyorsun diye atar bile nişanı.
    Acaba bana anlatılan gibi birşey olabilir mi? Yoksa cidden deneniyormuyum??

Hukuki NET Güncel Haber

Gizli Numara konulu yargıtay kararı ara
    Gizli Numara konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Gizli Numara

Alıntı Sezener rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konuyu nereye açacağımı bilemedim, yanlış yere açtıysam özür dilerim ama dünden beri kafamı kurcalayan bir konu var..
    Nişanlımın bazı hareketlerinden şüphelenmiştim ve evdeyim dediğinde gerçekten evde mi olduğunu anlamak için birkaç kez evinden aradım gizli no'dan.. Kayınvalidem açıyordu bende kapatıyordum bazen saat geç oluyordu çünkü, amacım kesinlikle telefon sapıklığı, rahatsız etmek değildi evden o çıkarsa rahatlarım diye yapıyordum evet belki çocukça ama farklı şehirlerdeyiz ve uzaklık olunca insan ister istemez herşeyde bir 'acaba' diyor. Tabi bunda biraz kıskanç bir bayan olmanın etkisi büyük ama ona sana inanmıyorum da diyemezdim, kıskançlık kavgalarımız oluyor çünkü, neyse konu bu değil.
    Aynı şeyi dün gece de yaptım gene kayınvalidem çıktı kapattım, akabinde nişanlımdan telefonuma çağrı geldi geri aradım bende 'noldu' dedğimde biri bizi arıyor evden ama annem pttye başvurdu, numara tespit edilmiş, ama bize vermiyorlar, eğer devam ederse savcılığa başvurcaz dedi.. Tabi arayanın ben olduğumu çaktırmamak için baya bi rol yaptım telefonda ama, açıklama saçma geldi..
    Kayınvalidem ptt emeklisi ordan tanıdığı çokmuş, tamam da savcılık başvurusu olmadan ptt tek başına benim telefonumu tespit edebilir mi? Ne kadar tanıdık olursa olsun bu yasadışı olmuyor mu?
    Dediğine göre pttden demişler ki; numara tespit edildi şehir dışından bir numara (ki ben cep telefonundan #31# yapıyordum, hattım avea), istersen hemen savcılığa verelim, kayınvalidem de dediğine göre devam ederse veririz demiş.
    Yani ben bu tarz durumlarda savcılığa başvurmak gerekir diye biliyorum ve bu zaman alır diye biliyorum, dediğine göre 1 hafta önce başvurmuş, geçmiş aramalardan tespit ettirmiş, kime anlatsam anladılar, seni deniyorlar diyorlar ama yine de içimide bir 'acaba' var açıkçası, çünkü eğer bunlar doğruysa işin ucunda rezil olmak var hatta nişan bile atılabilir, bana güvenmiyorsun kontrol ediyorsun diye atar bile nişanı.
    Acaba bana anlatılan gibi birşey olabilir mi? Yoksa cidden deneniyormuyum??
    İlginç ötesi. Ah şu kadınlar. Neyse çaktırmayın. Size ulaşalar bile operatörden midir nedir ben de aradım ama hep hat düştü dersiniz olur biter. Bir daha yapmayın ama. Şüphe hem sizi hem müstakbel nişanlınızı yer bitirir. Sevmek özgür bırakmaktır. Eğer onu malınız olarak görmüyorsanız.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben de teknik cevap vereyim:
    Tek bir defa bile arasanız, hangi numaranın saat kaçta arandığı biliniyorsa, arayan numara gizli olsa dahi, bulunabilir.
    Tabii bunun için savcılık talebi gerekiyor olmalı.
    "Tanıdık" ile illegal olarak da olsa, en azından teknik olarak mümkün, ayrıca hikaye de "tespit etmişler ama bize söylemiyorlar" da inandırıcı geldi bana. Söyleyen kişi numarayı verirse neler olacağını bildiği için vermez.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben de teknik cevap vereyim:
    Tek bir defa bile arasanız, hangi numaranın saat kaçta arandığı biliniyorsa, arayan numara gizli olsa dahi, bulunabilir.
    Tabii bunun için savcılık talebi gerekiyor olmalı.
    "Tanıdık" ile illegal olarak da olsa, en azından teknik olarak mümkün, ayrıca hikaye de "tespit etmişler ama bize söylemiyorlar" da inandırıcı geldi bana. Söyleyen kişi numarayı verirse neler olacağını bildiği için vermez.

peki bu 1 hafta içinde mümkün mü hakkaten? başvuralı 1 hafta olmuş ve ben 1 hafta içinde sadece dün gece şüphelenip aradım ve bugün gündüz konuştuk, yani hemen anında olabilecek birşey mi ki? +bana geçmişe yönelik kayıtlardan bulduklarını söyledi iyi de bu tarz tespitler için şifre tuşlamak gerekmiyor muydu? Yani şifre tuşlamadan geçmişi nasıl buldular? Ben bu işin içinden çıkamadım açıkçası.
    Bu doğruysa tanımadığım birinin insafına mı kaldım şimdi? Ya söylerse diye kork şimdi işin yoksa..
    Konu Sezener tarafından (11-04-2013 Saat 22:34:45 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Şöyle bir kurgu daha makul: Sonuçta hukuksal veya değil sizin aradığınızı öğrenmiş ve 'bu genç sevgisinden cahillik yaptı, güvensizlik mevzusunu abartmayalım ve uyaralım da devam etmesin' mesajı vermiş olsunlar.

Abartmamanızı öneririm.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    56
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şöyle bir kurgu daha makul: Sonuçta hukuksal veya değil sizin aradığınızı öğrenmiş ve 'bu genç sevgisinden cahillik yaptı, güvensizlik mevzusunu abartmayalım ve uyaralım da devam etmesin' mesajı vermiş olsunlar.

Abartmamanızı öneririm.
    bende böyle umut ediyorum

- - - Updated - - -

Alıntı Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlginç ötesi. Ah şu kadınlar. Neyse çaktırmayın. Size ulaşalar bile operatörden midir nedir ben de aradım ama hep hat düştü dersiniz olur biter. Bir daha yapmayın ama. Şüphe hem sizi hem müstakbel nişanlınızı yer bitirir. Sevmek özgür bırakmaktır. Eğer onu malınız olarak görmüyorsanız.
    bir daha hayatta yapmam zaten, tövbe, benim yaptığım ortaya çıkmasın bana yeter...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Rahatsız edildiğini düşünen kişi numarasının bağlı olduğu Türk Telekom Müdürlüğüne giderek dilekçe ile başvurur. rahatsız edildiğini ve numaranın tespitini ister. Yazılı başvurusu alınır. kişiye rahatız eden çağrı geldiğinde yapması gerekenler söylenir, 2 tuşuna basmak veya çatal altı kontağına 2 kez tıklamak gibi.
    Rahatsız eden çağrı geldiğinde kişi bu söylenenleri yaparsa karşı numara kısa süreli bloke olur ve numarası tespite düşer.
    Telekoma başvuran abone Telekom tarafından kendisine verilen telefon numarasını arayarak " az önce rahatsız edildim ve tespit için gerekeni yaptım" bilgisini verir. kendisine " numara tespit edildi, şimdi savcılığa gidip şikayette bulunabilirsiniz" denir.
    Kişi isterse gidip şikayetçi, olur, istemezse olmaz, kendisinin bileceği bir iş.
    Prosedür böyle..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    ERZURUM
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sen kayınvalide ni razı etde şikayetçi olmasın

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Abdullah Yaman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Rahatsız edildiğini düşünen kişi numarasının bağlı olduğu Türk Telekom Müdürlüğüne giderek dilekçe ile başvurur. rahatsız edildiğini ve numaranın tespitini ister. Yazılı başvurusu alınır. kişiye rahatız eden çağrı geldiğinde yapması gerekenler söylenir, 2 tuşuna basmak veya çatal altı kontağına 2 kez tıklamak gibi.
    Rahatsız eden çağrı geldiğinde kişi bu söylenenleri yaparsa karşı numara kısa süreli bloke olur ve numarası tespite düşer.
    Telekoma başvuran abone Telekom tarafından kendisine verilen telefon numarasını arayarak " az önce rahatsız edildim ve tespit için gerekeni yaptım" bilgisini verir. kendisine " numara tespit edildi, şimdi savcılığa gidip şikayette bulunabilirsiniz" denir.
    Kişi isterse gidip şikayetçi, olur, istemezse olmaz, kendisinin bileceği bir iş.
    Prosedür böyle..
    Hocam, bu bilgiler çok eski. Yeni teknolojide talep edilmemiş olsa dahi tüm görüşmelerin saat / arayan / aranan gibi bilgileri tutuluyor.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hocam, bu bilgiler çok eski. Yeni teknolojide talep edilmemiş olsa dahi tüm görüşmelerin saat / arayan / aranan gibi bilgileri tutuluyor.
    Üstadım haklı,
    Aklıma takılan bu bilgiler ne kadar arşivleniyor? Örneğin bir cinayet davasında fail yardımcısını koruyor olsun. Cinayet 2 yıl önce işlensin. Cinayet tarihinde failin telefon trafiği ortaya çıkarılabilir mi?

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

gizli numaradan arayanı bulma

özel numara öğrenme

gizli numara bulma avea

gizli numara öğrenme

gizli numara bulma

özel numara nasıl bulunur avea

özel numara bulma

özel numara tespit etme

avea gizli numara öğrenme

gizli numaradan arayanı bulma avea

arayan gizli numarayı öğrenme

özel numaradan arayanı bulma

avea gizli numara bulmagizli numara öğrenme aveaAvea ozel numara bulmagizli numara nasıl bulunur aveaarayan özel numarayı öğrenmegizli numaradan arayan kişiyi bulmagizliden arayan numarayı bulmaözel numarayı tespit etmeözel numara öğrenme aveabeni arayan özel numarayı nasıl öğrenebilirim aveagizli numara tespit etmeavea özel numara nasıl bulunurözel numarayı öğrenme avea
Forum