ben 2009 yılında kendi memleketlim olan biriyle bir kez görüşüp bir ay sonra sözlenip-nişanlandım.görücü usülü oldu yani.kendisi abdde yaşıyordu çalışıyordu.istemede sözde nişanda kendisi yoktu.yurt dışındaydı söz ve nişanda.ben üniversiteden yeni mezun olmuştum daha. ilk bikaç ay sorun yoktu ama sonra tartışmalarımız başladı.sadece internet ve telefonla görüşebildik.senede sadece 1 kez ülkeye geliyordu onda da ailecek görüşebiliyorduk.birbirimizi tanımadan çok yanlış bi karar almıştık. daha nişanlıyken bana yüzüğü çıkarıp atmamı söyledi. her ayrılmaya kalkıştığımızda onun ailesi baskı ile buna engel oldu arayı buldu bi şekilde.nişanın ardından bir yıl geçtikten sonra vize işlemleri için nikah kıyıldı. ama düğün de bir yıl sonra yapılacaktı. bu arada ben onun alkol kullandığını kendisinden öğrendim.nette yabancı kadınlarla samimi yazışmalarına şahit oldum. kıskançlık da cabası oldu herşeye. bu arada ben bi yere atandım fakat onun ailesi beni göndermedi. nikahtan bir ay önce tekrar başka biyere atandım.orada çalışmaya başladım. düğünden bir ay önce boşanma davası açtım.şu an dava açılalı 2 yıla yakın oluyor.
karşı taraf boşanmaya yanaşmıyor mahkemeye gelmiyor. nişanı da evde yaptığımız halde benden 200.000 tl tazminat maddi manevi yıpranma payı talep ediyorlar.
üstelik beni daha önce tazminat açmakla tehdit ettiler vazgeçeyim boşanma davasından diye. defalarca koruma kararı aldırdım yaşadığım yerde beni huzursuz ettiler.
karşı taraf tamamen babasının baskısı altında. kendi kararını açıklayamıyor bir türlü. tüm bunlara karşılık beni atandığım yere göndermedikleri için 40 bin liralık tazminat da ben açtım.5-6 celse oldu bu zamana kadar. tanık delilleri toplanması için bekleniyor. bundan sonra neler olabilir?
ayrıca onlar tanık listesini geç sundular? kabul edilir mi? dava ne kadar daha sürebilir maksimum?