+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 51 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: BDP, Basiretsiz Akp İktidarından Aldığı Cesaretle İzmire Provokasyona Geliyor!

Alıntı SEA DEMİR rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Halkı provake edip galeyana getirme amacında olduğunuz belli..bu iletinizi delil olarak gösterip sizi ilgili c.savcılığına şikayet edeceğim..
    Sayın sea DEMİR ,

Her iki taraf da aynı savunma ile saldırıyor. Halkı provoke etmek. Aslına bakarsanız iki taraf da halkı aptal yerine koyuyor.
    Eğer halk(lar)ımız iki propoganda ile provoke oluyor ise vay bu ülkenin haline. Kişiler düşüncelerini nasıl yayacak?
    Şiddet içermeyen her düşünce bu forumda tartışılır. Tartışılmalıdır.
    Sayın İsmail32 düşünceleri ile -en azından %70-80 diyerek- tümünü hedef almadığı açıkça görülmektedir.
    İnanıyorum ki siz de bu %30 içersindesiniz.
    Ben size daha ılımlı ve güzel bir portre çizeyim. Olayın içinde İsrail yok. Belki dünyayı yöneten altı Yahudi ailenin kontrolü insanlara bu suçlamayı yaptırıyor.
    Planlar Sam Amca tarafından yapılır. Mevcut planlar en az 30 ortalama 40 sene önce hazırlanmıştır.
    Ulusalcı kesim Irak savaşında Sam Amcaya olan desteklerini göstermeyince çok hızlı bir şekilde tasfiye oldular.
    Mevcut senaryo en azından şimdilik (bir 30-40 sene) kuzey Irak'ın Türkiye ekonomik sistemine dahil edilerek yaşamasıdır. Suriye'nin kuzeyinde aynı projenin bir parçasıdır.
    Bu konu ile ilgili çalışmalar körfez savaşında uçaklar dolusu kuzey Iraklının Amerika'ya taşınması ile başladı.
    Sonrasında her tür bankacılık, Telekom gibi kilit konularda birçok kuzey Iraklı İstanbulumuzda eğitim aldı. Halen almaktalar.
    Türkiye Almanya'dan sonra en çok ihracatı IRAK'a yapar. Irak'a yapılan ihracaatın %70i ise kuzey Irak'a yapılır.
    Başkanlık Sistemi'de bu yüzden gerekli.
    Her bölge iç işlerinde bağımsız savunmada Türkiye şemşiyesi altında olacak.
    Sonrası nasıl gelişir?
    Sizlerin merak etmesi gereken konu bu.
    Tartışma bu şekilde yürümeli. Bu toprakların insanlarının birbirini kırmasıyla değil.
    Atide Türklerde, Kürtlerde bölgede maraba olarak yaşam sürdürecek ucuz iş gücü olma yolunda.

SONUÇ: Aynı gemide farklı son ancak bir kaç yolcu için olabilecek MUCİZELERDİR.

Saygılarımla...

Hukuki NET Güncel Haber

BDP, Basiretsiz Akp İktidarından Aldığı Cesaretle İzmire Provokasyona Geliyor! konulu yargıtay kararı ara
    BDP, Basiretsiz Akp İktidarından Aldığı Cesaretle İzmire Provokasyona Geliyor! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: BDP, Basiretsiz Akp İktidarından Aldığı Cesaretle İzmire Provokasyona Geliyor!

Alıntı rotorcliy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Gönderdiğim mesajları neden siliyor ve yayınlamıyorsunuz. Olmaz öyle şey. Sanki cevapsız bırakmışız gibi.
    Neyse başka bir şekilde cevaplandıralım.
    Silinen veya yayınlanmamış mesajınız yok hepsini onaylayıp yayımlama mecburiyetimiz olmasa da uygun gördüğüm için onayladım ve yayımladım...
    Töhmet altında bırakmayın bir kaç saat içinde benden başka editör yoktu forumda...

Nerede
    izmir
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

@bartelmi diaz

Bdp'nin milletvekili adayı ki bu aday sadece bdp'nin değil emep memep gibi bir sürü partinin ortak adayı olması ile aldığı oy oranı %4. "Hatırı sayılı" dediğin oy oranı sadece %4. Dediğim gibi o da tek başına bdpnin adayı da değil. Ama doğru bu bile fazla İzmir için. İkincisi okuma yazma oranı ile ilgili bir oran daha vermişsin ve hemen akabinde de "anadolu insanını aşağılıyorlar" gibi acaip bir ifade kullanmışsın. O oran doğru olmadığı gibi, birilerinin birilerini aşağıladığını da nerden çıkardığın ayrı muamma. Komplekslerimizi başkalarından çıkarmayalım inşallah...

@Atilda09
    "Aslına bakarsanız iki taraf da halkı aptal yerine koyuyor"

Bu iki taraftan, bdpli olmayan tarafın kimler olduğunu tanımlayıp, nasıl "aptal yerine" koyduklarını izah edebilir misin.
    Not: Tekrardan yazm diye söylüyorum. Yukarıda yazdıklarının çoğu hatalı...

Nerede
    ŞANLIURFA
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepiniz aynı dili konuşuyorsunuz.Savaş devam etsin diyorsunuz değil m? Kaç çocuk daha yetim kalsın istiyorsunuz ,kaç ana evladının hasretinden ölsün ,onun acısıyla kokusuna hasret hayata veda etsin!Kaç kişi daha ölse içiniz rahatlar,savaşın kazananı olmaz ,tabi başkasının kesesinden atmak kolay.Nedir bu AK PARTİ düşmanlığı?Savaşta her zaman kadın ve çocuklar kaybeder,siz şimdi ne savaşı dersiniz ....http://www.radikal.com.tr/radikal.as...&CategoryID=78 bu haberi okuyun yorum sizin..Yaşasın AK PARTİ ,YAŞASIN BARIŞ ,YAŞASIN ANALAR VE EVLATLARI,YAŞASIN GÜZEL ÜLKEM..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Evet aynen öyle diyorlar ölen yitip giden onların evlatları değil ki. Ergenekon davasında yargılanan paşa ne diyordu? "Güneydoğuda bizimkiler postu deldirmesin cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün".
    Teröistle savaşan kahramanlar diye yutturdukları teröristle işbirliği içinde köylünün tarlasını ahırlarını hayvanları yakıp şehre göç ettirip orda devlete karşı husumet içinde olmayı sağladılar sonra çoğalıp devlete karşı terör örgütünü kurtarıcı olarak görmelerini sağladılar. Sonrası malum 35 bin küsür ölü, milyar dolar zarar. Kazançlı çıkan kim? ABD de okuyan kızına bir milyon dolar havale edebilen paşalar... Neyse bu hamur çok su kaldırır.

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

150 yil önce baslayan ABD evanjelist Büyük orta dogu BOP arzu mevut projesi yavas yavas emin adimlarla ilerliyor.
    israil orta dogunun lideri yapilacak.
    Amac bu.

Nerede
    ŞANLIURFA
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evet aynen öyle diyorlar ölen yitip giden onların evlatları değil ki. Ergenekon davasında yargılanan paşa ne diyordu? "Güneydoğuda bizimkiler postu deldirmesin cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün".
    Teröistle savaşan kahramanlar diye yutturdukları teröristle işbirliği içinde köylünün tarlasını ahırlarını hayvanları yakıp şehre göç ettirip orda devlete karşı husumet içinde olmayı sağladılar sonra çoğalıp devlete karşı terör örgütünü kurtarıcı olarak görmelerini sağladılar. Sonrası malum 35 bin küsür ölü, milyar dolar zarar. Kazançlı çıkan kim? ABD de okuyan kızına bir milyon dolar havale edebilen paşalar... Neyse bu hamur çok su kaldırır.

ÇOCUKLARINIZ İÇİN
    Savaş sonrası sayımlarda
    Şu kadar ölü, şu kadar yaralı
    Kadın, erkek sayısız kayıp…
    Elden ayaktan düşmüş
    Geride bir o kadar da sakat,
    O kara günleri anımsayalım diye…

Zorumuz ne insan kardeşlerim,
    Amacınız kökümüzü kurutmaksa,
    Yetmiyor mu tayfunlar, taşkınlar,
    Bunca aç, bunca sayrı, kırım, kıyım,
    Sayısız işkence kurbanları…
    En kötüsü,
    Güngünden başımıza inen bu gökyüzü!

Bu toplanıp dağılmalar ne oluyor
    Yüksek düzeylerde?
    Neden alçakgönüllü değilsiniz,
    Sözünüz mü geçmiyor birbirinize,
    Hangi dilden konuşuyorsunuz?
    Barışsa eğer istediğiniz
    Uçaklardan başlayın işe
    Önce çirkinleşen savaş uçaklarından…
    Ya insanları bir yana bırakıp
    Sivrisineklerin kökünü kurutun
    Ya da bataklıkları!

Sonra geçin karasineklere!
    Ne kadar da çoğaldılar son sıcaklarda
    Yer gök tüm karasinek,
    Yaşamımızı karartmak için.
    Bir güç denemesi yapsanız da,
    Onların yaşamını siz karartsanız!
    Yoksa siz de mi barıştan yanasınız,
    Onların özgürlüğünden yana?

Kolay değil, barıştan yana olmak
    Özveri gerek yüksek düzeylerde.
    Gene de bir nedeni olmalı, diyorum.
    Bu toplanıp toplanıp dağılmaların.
    Phantom'ların pazarlanması değilse
    Denizaltıların sığınmasıdır
    Dost limanlara
    Ya sağcı gerillaların barındırılması…

Ah uzak görüşlü yetkililer,
    Bıraksanız da büyük sorunları bir yana,
    Biraz da ulusunuz için,
    Halkınız için konuşsanız…
    Çocuklarınız için…
    Kökleri kuruyup gitmeden!

RIFAT ILGAZ.

Nerede
    izmir
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepiniz aynı dili konuşuyorsunuz.Savaş devam etsin diyorsunuz değil m?
    Birincisi daha "savaşın" ne demek olduğunu bile bilmiyorsun. Savaş ülkeler arasında olur. Savaşın bir namusu şerefi vardır. Eline silah alan hayduta "savaşıyor" diyen bir insan ne bu konunun ne de bizim muhatabımız olamaz.

İkincisi sözü Bülent Arınç'a bırakalım:

Biz yetim kalmış çocukların, eline silah alıp haydutluk yapılmayacağını gösteren mehmetçiğin hakkını geride bırakacak, adaletini tecellisinden vazgeçecek insanlar değiliz inşallah.

Kaç çocuk daha yetim kalsın istiyorsunuz ,kaç ana evladının hasretinden ölsün ,onun acısıyla kokusuna hasret hayata veda etsin!
    Yetim kalmışların, hayatını feda etmişlerin hesabını yapmayanların ne olduğu ayan beyan ortadadır.

Nedir bu AK PARTİ düşmanlığı?
    Ha şöyle sadete gel. Lafı uzatma.

YAŞASIN ANALAR VE EVLATLARI,YAŞASIN GÜZEL ÜLKEM..
    Yaşayamadılar işte, olmadı "yaşayamadılar". Hayatlarını haydutların kalleşlikleri ile kaybettiler.

Neyse... Ne muhatap alıyorsam bunu...

Konumuza geri dönelim.

BDP, miting izin talebini "nevruz mitingi" adı altında aldığı ve bu mitingleri apoya özgürlük mitingleri şeklinde icra edeceklerini açık açık söylemekte ve ne valilik ne başka bir mecri hiçbir şey yapmaktadır. Tebrik ediyoruz. Bravo. tebrik ediyoruz.

Not: Medyada çıkan bu "çözüm süreci", "barış marış" gibi lafların hepsinin laf ebeliği olduğu, pkknın güçlerini Suriye'ye kaydırdığı ve yakın zamanda ABD'nin ve ABD destekli Barzaninin gücünü de ardına alarak çok daha kanlı bir şekilde saldıracağı yoğun bir şekilde anlatılmaktadır. Pkknın ne silah bırakma gibi bir girişimi ne de böyle bir hedefi vardır. Sadece bu dönen muhabbetler ile kendilerini tamamen Kürt kökenli vatandaşların temsilcisi ve lideri olarak itibar kazanma süreci ile zaman kazanmaktadır. Memleketin yararına yapılan yada yapılmış olan hiçbir görüşme olmadığı defalarca izah edilmiştir.

Nerede
    ŞANLIURFA
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ne olacak bu haliniz?sen istiyorsan git savaş ,savaşmak isteyenler birbirini öldürebilir pekala,amma benim milletimden uzak durun .benim halkım acıya doydu ,ha eğer illede kan dökülsün diyorsanız kim istiyorsa (savaş sevdalıları,savaş yanlıları)birbirini öldürebilir.amaç zaten direkt insan hayatına son vermek ...siz savaş severler de bunu birbirinizin üzerinde deneyin .Alışın artık başbakanımız çok kararlı savaş bitecek!!!Yaşasın güzel ülkem yakında Türkiye'den daha güçlü ,daha huzurlu bir ülke olmayacak!!!Sizin de nesliniz tükenmek üzere HAMDOLSUN..

Bana laf yetiştireceğine kendi kendini bir sorgula ,ben nasıl bir insanım ki ,savaşın bitmesine kahroluyorum,barış olması beni kahrediyor, ki burada aklınızca kamuoyu desteği arıyorsunuz,korkmayın barıştan değil savaştan korkun!

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı rotorcliy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    @Atilda09
    "Aslına bakarsanız iki taraf da halkı aptal yerine koyuyor"

Bu iki taraftan, bdpli olmayan tarafın kimler olduğunu tanımlayıp, nasıl "aptal yerine" koyduklarını izah edebilir misin.
    Not: Tekrardan yazm diye söylüyorum. Yukarıda yazdıklarının çoğu hatalı...
    Hata veya doğru kime göre?

Sizin doğrularınız benim hatalarım ile elbetteki eşleşebilir. Bu benim hatalarımın size göre doğru olduğu varsayımını çıkarmayacağı gibi, benim doğrularımın size göre hata sayılması da hiç mümkün değil.

EN ADİL YARGIÇ ZAMANDIR. KEYFİYETİ ELEŞTİRİLSEDE.

Şimdi ne desek -eğer akıl gözü ile bakılmıyor ise anlattıklarımıza- boştur elbet söylediğim her söz ve evet hatalıdır. İçinde görmek istediklerin yok ise.

VARSIN HATALI OLSUN YAZDIKLARIM. SİZ ELBET BİR ÇIKARIM YAPABİLECEKSİNİZ. BİLİRSİNİZ Kİ BENİM GİBİ HATALI SAATLER BİLE GÜNDE İKİ KEZ DOĞRUYU GÖSTERİR.

Saygılarımla.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: