1 yılı aşkındır aynı işyerinde çalışıyorum. Yani kıdem tazminatı hakkım var (+ kullanmadığım izin günleri). Şimdi benim şirketle ortak vardığımız karar işyerinin bana 6 aylık ücretsiz izin vermesi idi. (tazminat almayacağım ve askerlik sonrası işime kaldığım yerden devam edeceğim.) Ancak burada bir şüphe oluştu ki kimisi işten çıkış yapıp, tazminatımı almam ve askerden döndükten sonra tekrar işe giriş yapmam gerektiğini söylüyor, kimisi de 6 aylık ücretsiz izin ardından asker dönüşü işe girdiğimde sanki hiç bir şey olmamış gibi işe devam edebileceğimi söylüyor. Şirket iyi niyetli, tazminat alamamam gibi bir durum yok ortada ama eğer döndüğüm zaman her şey sıfırdan başlıyor şeklinde ise tazminatımı şimdi alıp askere o şekilde gideceğim yok geldiğim zaman çalışmaya devam ettiğimde sanki 1 yılın üstüne çalışmaya devam ediyormuşum gibi olacaksa tazminatı almadan ücretsiz izin şekilde gideceğim askere. Şimdi bu iki seçenekten hangisi tam anlamıyla doğru net bir bilgi bulamadım açıkçası. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.