+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 18´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Danıştay'a hain saldırı!

Danıştay'a hain saldırı! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu, Danıştay 2. Dairesine silahlı saldırı düzenleyen Alparslan Arslan'ın, İstanbul Barosu'na 2001 yılında üye olan bir avukat olduğunu belirterek, "Bu kişinin baromuza üye olması üzüntümüzü bir kat daha artırmıştır" dedi.

  Kolcuoğlu, Baro'da yaptığı basın toplantısında, 1977 Bingöl doğumlu Alparslan Arslan'ın, 2001 yılında İstanbul Barosu'na üye olduğunu söyledi.

  "Çok üzücü bir olay yaşadık. Bu kişinin baromuza üye olması üzüntümüzü bir kat daha artırmıştır" diyen Kolcuoğlu, "Danıştay 2. Dairesi Başkanı ve üyelerine yapılan bu saldırıyı, İstanbul Barosu ve aynı zamanda hukukçular olarak nefretle kınıyoruz, lanetliyoruz" diye konuştu.

  Danıştay 2. Dairesinin "türbanla ilgili almış olduğu kararlar bulunduğuna" işaret eden Kolcuoğlu, olayın amacının, soruşturma geliştikçe net ve açık olarak ortaya çıkacağını, ancak şu anda "basının ve orada bulunanların tespitlerine göre olayın dini motifli, din inanışlı bir cinayet olduğunun saldırganın binadan çıkarken sloganlarıyla açık olarak ortaya çıktığını" söyledi.

  Kolcuoğlu, aynı düşünceyi taşıyanların bir yandan Cumhuriyet Gazetesi'ne, basına yönelik bombalı saldırılarda bulunduğunu, "bir yandan Meclisin içinde gösteri yaparak Cumhuriyet'e ve laikliğe meydan okuduğunu" savunarak, "Bu olay, Türkiye'deki olayların nasıl gelişeceğini açık olarak ortaya koymuştur. Umarız ki bundan sonra bu
  tip olaylara şahit olmayalım. Demokratik yapı içerisinde insanlar görüş ve düşüncelerini hedef gözetmeden, inançlarını güce dönüştürmeden ve aynı zamanda insanlara karşı bu tip suçlar işlemeden yerine getirmeye çalışsınlar" diye konuştu.

  "DİSİPLİN İŞLEMİ BAŞLATILACAK"

  Kolcuoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

  "Bu arkadaşımız hakkında baro olarak gerekli disiplin işlemini hemen yürürlüğe koyacağız. Çünkü bu tip bir olaya sebebiyet veren bir kişinin artık avukatlıkla ilişkisi kalmaması gerekiyor. Avukat, insanların yaşam hakkının, insanların özgürlüklerinin, insan haklarının savunucusudur. Disiplin işlemine göre hareket edeceğiz. Bu konuda karar verecek tabii ki ilgili kurullardır. Ama yönetim olarak düşüncemiz açık ve nettir."

  haber3.com  Hukuki NET Güncel Haber

  Danıştay'a hain saldırı! konulu yargıtay kararı ara
  Danıştay'a hain saldırı! konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Korktuğum başıma geldi, silahın hayalet olmadığı, X-ray cihazının silahı tespit edebildiği, buna rağmen saldırganın silahla içeri girmesine izin verildiği, bu durumun güvenlik sorunu olduğu tartışılırken basında "Barolar avukatların üstlerinin aranmasına itiraz etmişti" şeklinde manşetler atılmaya başlandı. Ne acı ki olay sıcaklığını kaybettikçe bir caninin sırf avukat olmasından dolayı gözlerin bizlere, avukatlara çevrileceği endişesini taşıyorum. Mevcut düzenlemeye göre üst arama mümkün görünmese de, Avukatlık Kanunu'nda bir değişiklik yapılması an meselesidir. Bu olayın mesleğimize yansıtılması beni ziyadesiyle üzmekte...

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Afyonkarahisar
  İletiler
  2.022
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Avukatların üstlerinin aranması taraftarıyım. Maalesef her meslekte olduğu gibi bu meslekte de kötüniyetli kişiler çıkabilmekte ve bir risk olarak cezaevlerine veya adliyeye silahlar sokabilirler.

  Ancak işin diğer boyutundan bakarsak üst arama avukatları aşağılayacaktır. Ve mesleğimizi yaparken bizi zorlayacaktır.


 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  Salihli/Manisa
  İletiler
  7.141
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sevgili Ali,

  Her meslekte olduğu gibi elbette avukatlar arasında da kötüniyetliler bulunmaktadır ki örneğini üzülerek gördük. Ancak böyle bir vahşet genelleme yapılarak avukatlık mesleğine, avukatlara mal edilmemelidir. Bana göre üst araması yapılmamalı, ancak güvenlik dışında hiçbir meslek mensubunun da silahla geçişine izin verilmemelidir.


 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Jun 2008
  İletiler
  15
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Danıştay'a hain saldırı!

  Çok vahim bir olay ! Yargının ne suçu var ? Kanunlar neyse yargı onu uygular.. mahkemeler tarafsızdır. Bu cumhuriyete yapılmış bir saldırıdır.

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Sep 2009
  İletiler
  15
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Danıştay'a hain saldırı!

  Böylesi hain bir saldırıyı şiddettle kınıyorum.

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Jul 2008
  Nerede
  istanbulun kenarı.
  İletiler
  743
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Danıştay'a hain saldırı!

  Danıştay'a yargıtay'a meclise herhangi bir kuruma yapılan kişisel silahlı saldırılar kişisel bir sorundan dolayı değerlendirilmesi aklı başında bir insanın yapabileceği bir suç olamaz.. Olayı yapan kişinin isminin hiçbir önemi yoktur. Önemli konu burada silahı tutan kişinin avukat olması ve yaşanan facianın bir mesaj iletisi olmasıdır.. Karanlık eller olduğu sürece ülkemizde tutlacak o kadar çok maşa olacaktır, ilkini herzaman bileceğiz ama sonuncusunu hiçbirzaman kestiremeyeceğiz..

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Aug 2010
  Nerede
  Ankara-İstanbul
  İletiler
  14
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Danıştay'a hain saldırı!

  28 Şubattaki Fadime Şahin denen şahsiyet nasıl bazılarınca kullanılmışsa Alparslan Arslan denen kişi de Fadime Şahin gibi olmasa da kullanılmıştır. Yalnız benim aklımın almadığı şey şu,, sevgili hukukçu büyüklerim nasıl olur da kendilerini yanlışa sevkedeceğini bile bile öfkeyle yorum yaparlar? Yanlış anlamayın, yargılamıyorum ancak bu yüzden suçu olmayan insanların zarar göreceğini çıkarmak kolay değil mi? Teşekkürler.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. Diyarbakır Baro Başkanımız Av. Tahir ELÇİ uğradığı hain saldırı sonucu katledildi.
  Diyarbakır Baro Başkanımız Av.Tahir ELÇİ dün uğradığı hain saldırı sonucu katledildi. Bu hain ve alçakça saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz....
  Yazan: Hakkarili Arzuhalci Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 2
  Son İleti: 05-12-2015, 00:16:55
 2. Hain başına hakaret etsek ceza alabilir miyiz?
  İnsan yerine koyup hakaret etmeye kalksak , birileri de gerçekten insan sanıp , insan yerine koyup hakkımızda dava açabilir mi ?
  Yazan: sedat35 Forum: Kişiler Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 10-05-2012, 15:01:41
 3. Danıştay'a yapılan saldırı !!!
  Danıştay'a yapılan saldırıyı kınıyorum, bu saldırının da bir avukat tarafından yapıldığının iddia edilmesi çok üzücü.
  Yazan: Av.Abdülkerim Güven Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 166
  Son İleti: 17-05-2010, 21:29:01
 4. Orhan Pamuk hain midir şeklinde anket?
  Bir ankette "Orhan Pamuk hain midir ?" şeklinde soru gördüm. Acaba bu soruyu hukuki açıdan değerlendirirsek burada bir sorun teşkil eden hal var...
  Yazan: mcclain Forum: Kişiler Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 23-02-2009, 22:27:54
 5. Bir Bakandan, Türkiye'de Hain Boldur!
  Türkiye#8217;de hain boldur Ceviz Kabuğu#8217;nda Hulki Cevizoğlu#8217;nun sorularını cevaplandıran eski Devlet Bakanı Kâmran İnan, şok...
  Yazan: Av.Ali Sinkay Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 0
  Son İleti: 04-12-2005, 17:01:19

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.