+ Konuyu Yanıtla
4 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 61 ileti bulundu.
    Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kamera ve ses kaydı almanın sınırları ; Özel alan kamusal alan ayrımı ve delil olarak kullanma

Ana yasa mahkemesi yolu açık

Hukuki NET Güncel Haber

Kamera ve ses kaydı almanın sınırları ; Özel alan kamusal alan ayrımı ve delil olarak kullanma konulu yargıtay kararı ara
    Kamera ve ses kaydı almanın sınırları ; Özel alan kamusal alan ayrımı ve delil olarak kullanma konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kamera ve ses kaydı almanın sınırları ; Özel alan kamusal alan ayrımı ve delil olarak kullanma

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ana yasa mahkemesi yolu açık
    Hıncımı sizden çıkartıcam. Yarın sizinde nicnameinizi şikayetçi olacaklarım arasına eklicem.

Kısacık yorumlarıyla beni tahrik ediyor diye.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kişi hakkınızda savcılığa suç duyrusunda bulunabilir. Vereceğiniz ifadeye göre berat edebilirsiniz yada hagb.
    Mahkeme delili kabul etmeyecektir en iyi dava düşer olası soruşturmaya ve kovuşturmaya gerek yoktur. denilirse çaktırmayın savcı sizi kolluyor demektir yasayı bildiğinizi bilmişlikle ifade ederseniz geçmiş olsun
    Tanık bulmaya bakın.

- - - Updated - - -

Bence ses ve görüntü kaydı suçtur suç olamalıdır delil olmamalıdır artı tel msjlarıda suç olmalıdır.

sen adamı tahrik et msj kaydım ses kaydım var de çık ortaya olmayacak iş değil toplumca paronayak olucaz.

- - - Updated - - -

Sistemde düzenleme olmalı söz temsil savcılığa başvuruda bulunursunuz izin alırsınız istediğiniz kaydı yapın.

- - - Updated - - -

Biri size tellefonla hakaret msj mı attı. Sizde savcılığa misal 444o888 numarasına HAKARET +0545....... Yazarsınız o telefondan gelen msj 6 ay savcılık kaydına alınır usulden sorgu sual yok tabi bu arada kişiyede savcılık uyarı msj gönderir otomatik.

- - - Updated - - -

O bana msj la hakaret etti bu beni msl la tehdit etti yok taciz etti savcılığın başka işimi yok bir anlık öfke için.

- - - Updated - - -

Herkez birbirini savcılığa versin ona ceza buna ceza sonrada sızlanırız adalet yok.

- - - Updated - - -

Kaldıki otomatik tehdit edene savcılık tehdit şikayeti yüzünden görüşmelerinizi kayda alıyor diye msj atacak tehdit eden sizi tehdit eden kişi semtinizden geçmez bir şey olacakta üstüme kalacak diye.
    Konu ismail32 tarafından (28-03-2013 Saat 01:10:01 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kişi hakkınızda savcılığa suç duyrusunda bulunabilir. Vereceğiniz ifadeye göre berat edebilirsiniz yada hagb.
    Mahkeme delili kabul etmeyecektir en iyi dava düşer olası soruşturmaya ve kovuşturmaya gerek yoktur. denilirse çaktırmayın savcı sizi kolluyor demektir yasayı bildiğinizi bilmişlikle ifade ederseniz geçmiş olsun
    Tanık bulmaya bakın.

- - - Updated - - -

Bence ses ve görüntü kaydı suçtur suç olamalıdır delil olmamalıdır artı tel msjlarıda suç olmalıdır.

sen adamı tahrik et msj kaydım ses kaydım var de çık ortaya olmayacak iş değil toplumca paronayak olucaz.

- - - Updated - - -

Sistemde düzenleme olmalı söz temsil savcılığa başvuruda bulunursunuz izin alırsınız istediğiniz kaydı yapın.

- - - Updated - - -

Biri size tellefonla hakaret msj mı attı. Sizde savcılığa misal 444o888 numarasına HAKARET +0545....... Yazarsınız o telefondan gelen msj 6 ay savcılık kaydına alınır usulden sorgu sual yok tabi bu arada kişiyede savcılık uyarı msj gönderir otomatik.

- - - Updated - - -

O bana msj la hakaret etti bu beni msl la tehdit etti yok taciz etti savcılığın başka işimi yok bir anlık öfke için.

- - - Updated - - -

Herkez birbirini savcılığa versin ona ceza buna ceza sonrada sızlanırız adalet yok.

- - - Updated - - -

Kaldıki otomatik tehdit edene savcılık tehdit şikayeti yüzünden görüşmelerinizi kayda alıyor diye msj atacak tehdit eden sizi tehdit eden kişi semtinizden geçmez bir şey olacakta üstüme kalacak diye.
    Şimdi de çok uzun yazmışsınız. Bu yüzden gene şikayet edcem. Kimsenin tanıklık yapmak istemediği bu ülkede adalet ancak insan ismi olarak kayıtlarda kalır.
    Kalk bakalım Yavrum Adalet.

Nerede
    ankara
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İsmail bey; ben de şikayet edeceğim sizi..Tam coşmuşken, beni de panik yaptınız...Sn Atilda09; gerçekten verdiyseniz elinizdekileri ben sizinkinin sonucunu bekleyeyim...(çok çıkarcıyım değil mi) Ya da şöyle yapalım...Bizden bu forumda ses çıkmazsa, tutuklandık ceza aldık demektir..Sn İsmail32 akibetimizi tahmin ederek ziyaretimize gelse bari..

- - - Updated - - -

Yalnız ben polise vermedim ses kaydını emniyetten polisle konuşup çıktım...Emin olup vereyim diye..Hukukçular bu konuda ikiye bölünmüş durumda..Tanıdığım bir savcı suç diyor, başvuru savcısı dinliyor..Bu nebiçim iş şimdi...Zaten tesadüf kayıttı elimdeki belki onun için savcı ses çıkarmadı..Ya da oyuna mı geliyorum...Ne biçim dünya bu...

- - - Updated - - -

Sn Atilda09; Sizi anlaşılan çileden çıkarmışlar yazınızdan öyle anlaşılıyor...Dün benim şirketim yine soyuldu.. Film gibi şeyler yaşıyorum...Sizi çok iyi anlıyorum...Gazanız mübarek olsun...Efelere kurşun işlemezmiş....

- - - Updated - - -

Üstelik izinsiz depodan ürün götüren kişi ' ben buradan ücret ödemeden ürün götüreceğim ' demiş...Aleni yani...depo dediysem koli falan değil aldığı...Kamyonla arkadaşlar..Şaka değil...Üstelik iki kamyon üründen sözediyorum...İthal ürünler bunlar.....Ya kafama kurşun sıkacağım ya bu avukata sıkacağım..

- - - Updated - - -

Yok hukukmuş, tanıkmış, ses kaydı suçmuş......Herşey hikaye..Yasadışı yollarda yürekliysen kimse dokunmaz sana..Tecrübelerim bunu öğretti bana...Polisin yanında bile böyle konuştum.' Ben işi bilmiyorum..Namuslu vatandaş olmak yaramıyor.Bulacaksın iki tane mafya besleyeceksin yanında bak bakalım bunlar geliyor mu başıma ' dedim, gıkları çıkmadı....Ne memleketmiş burası böyle

- - - Updated - - -

Okuduğum kitaplar, dinlediğim öğüt aldığım değerli bilge kişiler affetsinler beni...Ben bu noktaya geldim yani...Yarın sahtekar avukatımla köşekapmaca oynayacağız yine..Bir beni değil herkesi dolandırmış...Neye güveniyor anlamadım...Mafya var arkasında diyenleri mi ararsınız, babası hakim işi biliyor paçayı sıyırmanın inceliklerini ondan öğreniyor diyenleri mi arasınız....Nasıl insanlara çattım ben..

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli üyeler.. Konuya herkes kendi açısından bakmakta, yasa maddelerini de kendi açısından yorumlamaktadır.

Örnek; evinize iş yerinize kamera, mikrofon koyabilirsiniz, özel alandır, hırsız girdiğinde bu kayıtları kullanabilirsiniz. Zira hırsız sizin özel alanınıza sizden habersiz izinsiz giriyor. Video görüntüleri ve ses kayıtları delil olabilir.

Ancak aynı alana sizin izniniz dahilinde giren birisi olursa, örneğin, müşteriniz, hastanız, müvekkiliniz, çocuğunuzun dadısı, yardımcı hizmetli eleman misafiriniz gibi... ve yaptıkları her ne ise suç teşkil etmiyorsa bunların yaptıklarını kaydedemezsiniz.

Yine size ait özel alanda yaptığınız telefon görüşmelerini kaydedebilirsiniz. Kaydın bir tarafı siz olduğunuz sürece suç teşkil etmeyecektir, Ancak aynı alanda sizin dışınızda yabancı kişilerin seslerini kaydetmeniz, yada telefon görüşmelerini dinlemeniz suçtur.

Size ait evde kurduğunuz sistemlerle eşinizin sadakatsizliğini ispat edecek her türlü kaydı tutabilir ve delil olarak kullanabilirsiniz. eşler arasında özel hayatın ihlali söz konusu olmayacaktır.

Kayıt yapan özel kişi ve muhatap kayıttan habersiz ise önem olan husus kaydı gerçekleştiren şahsın, kaydedilen faaliyetin içinde bulunup bulunmadığıdır. Eğer özel kişi, kendisinin de içinde bulunduğu bir anı ve faaliyeti kayda alıyorsa, diğer kişi kayıttan habersiz olsa dahi, bu delilin hukuka aykırı olduğunu kabul etmek mümkün değildir.

Kayıt yapan, o faaliyetin içinde yer almaktaysa, yaptığı kayıt, kendi faaliyet alanını da içine almaktadır. Yani kendi bulunduğu mekanı, gizli de olsa kameraya kaydeden, kendi yaptığı telefon görüşmesini kayda alan şahıs, üçüncü şahsın özel alanına gizlice girmiş değildir. Üçüncü şahsın faaliyeti, kaydı yapana karşı gizli değildir.

Burada özetle; kaydı yapan karşısındaki kişinin özel alanına girmemiş aksine tanıklık yapabileceği bir olayı, anlatımı kayıt altına almıştır. Bu durumda kayıt yapmanın suç olduğundan bahsedilemez. Bu şekilde elde edilmiş bu kayıtlar açısından önemli olan bu kayıtların suç içeren bir eylemi mi, yoksa özel bir takım eylem ve söylemleri mi içerdiğidir.

Yapılan özel görüşmede karşı taraf işlediği bir cinayeti, bir hırsızlığı,sadakatsizliği ya da hukuka aykırı bir eylemi açıkça anlatıyorsa ve bu anlatımın muhatabı kaydı yapan kişi ise, ve bu kayıt yalnızca delil olarak kullanılıyorsa bu durumda özel hayatın gizliliği vs. konu edilemez.

Maddi gerçeğin ortaya çıkartılması için nasıl ki bu suçun varlığından haberdar olanın tanıklığından yararlanılacaktır, aynı şekilde işlenen suçu kaydeden delil yada suçun işlenişine dair itiraf dolu anlatımlarda delil olacaktır.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    ankara
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukukun adaletin üstünlüğüne hala inancım var özde içimde...Fakat reel yaşam ortada...Hani avukat eleştirilerine ahkam kesenler var ya...Yazsınlar bakalım bu sayfaya benim sinirimin üstüne şimdi....Avukatların en sahtekarına çattık biz bir grup vatandaş...İki hafta önce, savcı ile bir öngörüşme yaptım bu konuda...Onlar da farkındalar..Adliyede yetkili bir merci 300 bin geçen hafta bir maduriyeti yeni duyduk dedi..Benim bildiğim, 1 milyon....Merkez bankası gibi...

- - - Updated - - -

Sn Abdullah yaman; Çok güzel açıklamışsınız...Ben anlıyorum...Fakat niçin kullanamıyorum...Üstelik savcı da birşey demedi...Çünkü, benim ticari bilgilerimin olduğu bilgisayarı çökerttiğini resmen söyledi bu vatandaş'yaptım' dedi...Şimdi burada muhattap benim ve ben bu kişiyi şikayet ediyorum...Darbeyi ben mi yiyeceğim...Buna inanın tahammül edemiyorum....Üçüncü kişilere vermiyorum , gizlilik ilkesine sadık kalarak savcıya veriyorum....Yani ben tutup bu kişi ile telefonda konuşurken seni kaydedebilirim mi deseydim o zaman yaptım dermiydi Tabi ki demezdi...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın güloğlu (hemşehrim) yaşadığınız olayın detaylarını bilmemekle birlikte acizane düşüncemi arz edeyim öncelikle..

Hukuk maddi delillerle iş yapar, siz yaşadığınız hukuksuzluğu ispat edecek başkaca yol bulamamışsanız elinizde bulunan ve bir tarafı siz diğer tarafı suçu işleyen kişinin olduğu ses kayıtlarını güle oynaya kullanırsınız. Yukarıda yazdığım nedenlerle kullanırsınız. Sizin mağduriyetinizi ve işlenen suçu ortaya koyuyorsa kullanırsınız.
    Namus erbabı olanlar da namussuzlar kadar cesur olmasın mı ?
    Savcı ne diyecek; kabul etmem mi diyecek? gerekçesine ne yazacak ? Savcılık makamı suçun işlenmesine çanak mı tutacak ?
    Bırakın onlar korksunlar. Siz elinizde size karşı işlenen suçu ispat edecek başkaca deliliniz yok ise bu kayıtları hiç çekinmeden kullanabilirsiniz.
    Şahsen ben de bu efe ruhlu insanın yanında yardımında olmaktan gurur duyarım..
    Saygılarımla...

- - - Updated - - -

işte size bir örnek;

1 Ceza Dairesinin, 16.02.2004 tarih ve 2003/3819E-2004/299K sayılı kararı özetle şöyledir: “...Şu halde, yerel mahkeme hükmünü üç önemli delile dayandırmıştır. Bu delillerden birincisi, küçük S. 'nin konuşmalarının yer aldığı ve amcası D. tarafından kaydedilen teyp kasetidir. İkincisi, S.'nin kasetteki kayıtları teyit eden aşama ifadeleri, üçüncüsü ise polis tarafından C. 'den habersiz olarak gizli kamera ile kaydedilmiş olan, C.'nin ikrarını havi video kasetidir... Sanık C.'nin ikrarını içeren video kasetinin tamamı hukuken geçersiz kabul edilerek, bunun dışındaki delillerin değerlendirilmesi suretiyle, oluşacak kanaate göre sanıkların hukuki durumlarının tayin edilmesi gerekirken gerekçede yazılı olduğu şekilde yasak yöntemlerle elde edildiğinde şüphe bulunmayan delile dayanılarak hüküm kurulması suretiyle, CMUK.'nın 3842 Sayılı Kanun ile değişik 135/a ve 254/2. maddelerine muhalefet edilmesi” hukuka aykırı bulunmuş ve yerel mahkeme kararı bozulmuştur. Burada, özel şahsın kaydettiği kaset delil olarak kabul edilirken, kamu görevlisinin kaydettiği kaset hukuka aykırı bulunmuştur.

- - - Updated - - -

bir örnek daha ;

CGK’nın 21.05.2002 tarih ve 2002/6-95E-2002/252K sayılı kararında ise; “Yerel Mahkemece hükmün gerekçesinde; sanık korucu başı Kemal Ö.'in, Kahraman B.'le, maddi durumu itibariyle zengin bildiği şahıslardan PKK.ya yardım ettiği bahanesiyle tehditle para alma fiillerini gerçekleştirme yönünde teşekkül oluşturdukları, alınan karar doğrultusunda Kahraman B.'in Vahyettin A.'dan telefon tehdidiyle para talep ettiği, bu tehdit üzerine ve tehdit doğrultusunda Vahyettin A.'ın Kemal Ö.'in yazıhanesinde Kahraman B. ile doğrudan görüştüğü, para verilmesi konusunda Vahyettin A.'ın her iki sanığa kabul beyanında bulunduğu, Vahyettin A.'ın telefon konuşmalarını kasete aldığı, bu kasetin Askeri Komutan tanık Hami Ç.'a Vahyettin A. tarafından verildiği, Kahraman B.'in tanık Hami Ç. huzurunda olayı kabullendiği, sanık savunmaları tanık ve müşteki anlatımlarıyla sabit olduğu belirtilmek suretiyle sanık Kemal Ö.'in Vahyettin A.'a yönelik gasp suçunun sabit olduğu kabul edilmiş, ancak hüküm fıkrasında sanık Kemal Ö.'in, Vahyettin A.'a yönelik gasp suçundan kanıt yetersizliğinden beraatine karar verilmek suretiyle gerekçe ve sonuç arasında çelişkiye düşülmüştür. Hüküm bu yönüyle kendi içinde çelişkili bulunduğundan, Yargıtay C.Başsavcılığının anılan hususa ilişkin itirazının bu değişik gerekçe ile kabulüne karar verilmelidir” denmek suretiyle, kendi yaptığı telefon görüşmesini kayda alan şahsın sunduğu bu kaset, geçerli delil olarak kabul edilmiştir.

- - - Updated - - -

işte bir tane daha ;

6 CD’nin 02.10.2000 tarih ve 2000/6524E-2000/6644 K sayılı kararında ise; “Dosya içerisinde bulunan kasetin çözümünün yaptırılıp, defter ve belgelerin Denetim Kuruluyla beraber kendilerine de verildiği iddia edilen üst kurul üyeleri Naim ve Ali ile sanıklar tarafından ilgili belgelerin kendisine kontrol amacıyla götürüldüğü açıklanan ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığında çalıştığı bildirilen Cafer dinlenilip; Sincan C.Başsavcılığına üst kurulları hakkında Kooperatif Yönetim Kurulu tarafından 09.12.1996 tarihinde vaki suç duyurusunun akıbeti de araştırıldıktan sonra anılan defter ve belgelerin kimde olduğu tespit”i gerektiği bildirilerek, ne suretle kaydedildiği açıklanmasa da, özel şahıslarca elde edilen kaset, delil olarak kabul edilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Abdullah Yaman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Değerli üyeler.. Konuya herkes kendi açısından bakmakta, yasa maddelerini de kendi açısından yorumlamaktadır.

Örnek; evinize iş yerinize kamera, mikrofon koyabilirsiniz, özel alandır, hırsız girdiğinde bu kayıtları kullanabilirsiniz. Zira hırsız sizin özel alanınıza sizden habersiz izinsiz giriyor. Video görüntüleri ve ses kayıtları delil olabilir.

Ancak aynı alana sizin izniniz dahilinde giren birisi olursa, örneğin, müşteriniz, hastanız, müvekkiliniz, çocuğunuzun dadısı, yardımcı hizmetli eleman misafiriniz gibi... ve yaptıkları her ne ise suç teşkil etmiyorsa bunların yaptıklarını kaydedemezsiniz.

Yine size ait özel alanda yaptığınız telefon görüşmelerini kaydedebilirsiniz. Kaydın bir tarafı siz olduğunuz sürece suç teşkil etmeyecektir, Ancak aynı alanda sizin dışınızda yabancı kişilerin seslerini kaydetmeniz, yada telefon görüşmelerini dinlemeniz suçtur.

Size ait evde kurduğunuz sistemlerle eşinizin sadakatsizliğini ispat edecek her türlü kaydı tutabilir ve delil olarak kullanabilirsiniz. eşler arasında özel hayatın ihlali söz konusu olmayacaktır.

Kayıt yapan özel kişi ve muhatap kayıttan habersiz ise önem olan husus kaydı gerçekleştiren şahsın, kaydedilen faaliyetin içinde bulunup bulunmadığıdır. Eğer özel kişi, kendisinin de içinde bulunduğu bir anı ve faaliyeti kayda alıyorsa, diğer kişi kayıttan habersiz olsa dahi, bu delilin hukuka aykırı olduğunu kabul etmek mümkün değildir.

Kayıt yapan, o faaliyetin içinde yer almaktaysa, yaptığı kayıt, kendi faaliyet alanını da içine almaktadır. Yani kendi bulunduğu mekanı, gizli de olsa kameraya kaydeden, kendi yaptığı telefon görüşmesini kayda alan şahıs, üçüncü şahsın özel alanına gizlice girmiş değildir. Üçüncü şahsın faaliyeti, kaydı yapana karşı gizli değildir.

Burada özetle; kaydı yapan karşısındaki kişinin özel alanına girmemiş aksine tanıklık yapabileceği bir olayı, anlatımı kayıt altına almıştır. Bu durumda kayıt yapmanın suç olduğundan bahsedilemez. Bu şekilde elde edilmiş bu kayıtlar açısından önemli olan bu kayıtların suç içeren bir eylemi mi, yoksa özel bir takım eylem ve söylemleri mi içerdiğidir.

Yapılan özel görüşmede karşı taraf işlediği bir cinayeti, bir hırsızlığı,sadakatsizliği ya da hukuka aykırı bir eylemi açıkça anlatıyorsa ve bu anlatımın muhatabı kaydı yapan kişi ise, ve bu kayıt yalnızca delil olarak kullanılıyorsa bu durumda özel hayatın gizliliği vs. konu edilemez.

Maddi gerçeğin ortaya çıkartılması için nasıl ki bu suçun varlığından haberdar olanın tanıklığından yararlanılacaktır, aynı şekilde işlenen suçu kaydeden delil yada suçun işlenişine dair itiraf dolu anlatımlarda delil olacaktır.
    Sayın Yaman;

Sonlarda anlattığınız gibi olay bir arkadaşın makamında iken (banka müdürü) tartışmalı olduğum şahıs geldi. Müdürün amacı bizi barıştırmaktı. Lakin süreci kontrol edemedi. Şahış hakaretlerle başlayıp tehditlerle konuşmasını bitirdi.
    Tek dayanağım cesaretin varsa telefon kayıtta iken iddalarını söyle dedim.
    Telefonu kayda açıp sehpaya koydum. İnanıp inanmadığını bilmiyorum ama 29 dakikalık kayıtta iki kez kaydediyor değilmi diye soruyor.
    Götürüp polise verdim. Polis suçtur filan dedi. Cinayet işlemektense bu delil ile ceza almak en azından beni vicdanlarda aklar deyip işlem yaptırdım.
    İfadeler tespitler bakalım sonuç ne olacak?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın atilda09.. yaptığınız eylemin zerre kadar suç teşkil eden yanı yok. O ses kayıtları çözümlenmiş haliyle nasılsa dosyaya konulacak. Siz o çözümlemedeki "kaydediyor değil mi" sözüne atıfta bulunarak, davada delil olarak sunduğunuz ses kaydının yasa dışı şekilde gizli elde edilmediğini, davalının da ses kaydının çözümlemelerinde belirttiği gibi bu kayıttan haberdar olduğunu, dolayısı ile dosyaya delil olarak sunulmuş olan ses kaydının hukuka aykırı delil olarak değerlendirmenin hukuksuz olduğunu beyan edersiniz.
    Mahkeme bu delili yok sayamaz, saysa bile Yargıtay dikkate alacaktır.

Var sayalım karşı taraf sizi bu ses kaydından dolayı mahkemeye verdi. Güle oynaya gidin o davaya, siz bu ses kaydını sizin yaptığınızı söylersiniz, hakime de sordurursunuz "ses kaydındaki kişi davacı (karşı) taraf mıdır, ifadeler ve ses kendisine mi aitdir" diye. hakim sorar " ses kaydındaki diğer kişi siz misiniz, bu ses ve ifadeler size mi ait" diye karşı taraf " evet ses kaydındaki kişi benim, ses bana ait " derse işte size en bariz kanıt ve itiraf. şahıs suçunu mahkemede hakimin huzurunda itiraf etmiş olur. Bundan ala kanıt olur mu ?

Yasalar sizden yana, yeter ki siz onlara güvenin..

Saygılarımla..

+ Konuyu Yanıtla
4 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php103653-Kamera-ve-ses-kaydi-almanin-sinirlari-ozel-alan-kamusal-alan-ayrimi-ve-delil-olarak-kullanma

işyerinde ses kaydı yasal mı

gizli kamera kaydı delil olur mu

https:www.hukuki.netshowthread.php103653-Kamera-ve-ses-kaydi-almanin-sinirlari-ozel-alan-kamusal-alan-ayrimi-ve-delil-olarak-kullanma

ses kaydı yapmak yasal mı

ses kaydetmek yasal mı

ses alan kameralar

izinsiz kamera kaydı

ses kaydi yasalmi

sesli kamera sistemi yasal mı

kamuya acik alanda kamera cekimi

gizli kayıt suçmu

kamu dairelerinde ses kaydı almak suç mudurgüvenlik kamerası guvenligin oldugu yere ses kaydi yapabilirmikomsunun evimden habersiz ses ksyf cekmesi delil.olurmugizli ses kaydı suç muiş mahkemesi izinsiz ses kaydı apartman veya site guvenlik kamera kayitlarini incelemek icin savci talep yazisimi yazmalikamera görüntüleri delil sayılır mısuç video kaydıkameralarda ses kaydi suc muduryargıtay görüntülü kayıt delil olurmuses kaydi kimler yaparis mahkemesinde is verenin kamerea kayitlari delilkamera kayitlarini kim ister
Forum