+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: Nafaka ve tazminat hakkında bilgi

Nafaka ve tazminat hakkında bilgi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Nafaka ve tazminat hakkında bilgi

Merhaba sayın üyeler. Adım selçuk. Eşim ile 3 yıllık evliyim. Kendisi sahip olduğum bir bayan arkadaşımı 1 yıl takıntı haline getirdi. 3 - 5 gün önce herşey normal iken sebepsiz yere evi terk etti. Ailemle birlikde yaşıhorum ailemin ve benim ikna ve çabalarım sonuçsuz kaldı durduramadık. Benim iddia ettiği bayanla münakaşam var ancak böyle bir gayriresmi ilişkiyi ispatlayacak tanık ve delili bulunmamaktadır. Sadece geçmis dönemlere ait çekildiğimiz bir resimin elinde bulunduğunu ve mahkemeye tazminat, nafaka için basvurup dava açacağını söylüyor. Evi sebepsiz yere terk ederek ailemi ve beni mağdur durumda bırakan kendisi. Onu kimse göndermedi. Ayrıca etkilermi bilmiyorum fakat düğün zamanlarında maddi ve manevi olarak bana herhangi birşey yapılmadı. Ben aileme özellikle babama karşı gidişinden dolayı çok rencide bir durumda kaldım. Bahsettigi bu tazminatı ve nafakayı alabilir mi ? Ve benim ne gibi bir yol izlemem gerekiyor. Bu konuda vaktini ayırıp bilgilendiren bilgilendirmeyen herkese şükranlarımı sunuyorum. Herkese teşekkür ederim..

Hukuki NET Güncel Haber

Nafaka ve tazminat hakkında bilgi konulu yargıtay kararı ara
    Nafaka ve tazminat hakkında bilgi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Nafaka ve tazminat hakkında bilgi

Birisine sahip olmak ne kadar ağır bir kavram. Bunu bir de övünülecek bir şey gibi yazmışsınız. Eşiniz bunu takıntı yapmamış, olması gerektiği gibi davranmış. sadakat medeni hukukun, ahlakın, dinin en başta gelen unsurlarındandır. Evlilik müessesesinin vazgeçilmezidir. Siz sadakatsiz davranmışsınız. Eşinizde bunu öğrenmiş ve tepki vermiş. Eşinizin evi sebepsiz terkettiğini de nereden çıkarttınız. Evi terk etmesi için daha mantıklı bir sebep söyleyebilirmisiniz. Aileniz ve siz neden mağdur oldunuz. Asıl eşinizi aldatarak onu mağdur eden, utanca, acıya, eleme sevk eden siz değilmisiniz.
    Düğünde ne beklemiştiniz. Size altın, akçe, bilezik, takı seti falan mı takılmalıydı. Anne ve babanız size eşinizin evi neden terkettiğini sorduğunda ne yanıt verdiniz. Dediniz mi "anne - baba ben eşimi aldattım o da bu nedenle evi terketti"
    Evet, eşiniz sizin sadakatsizliğinizi ispatlayabilirse (ki umarım ispatlar) nafaka ve tazminatı alır, sizinde yapabilecğeiniz bir şey kalmaz.
    Bu arada bu hukuk sitesi, hukuka, hukukun üstünlüğüne, yasaların büyüklüğüne ve adalete inanan insanların sorunlarını ve bilgilerini paylaştıkları bir yerdir. Sizin gibi hem suçlu hem güçlü taifesinin yasaların kendilerine biçeceği cezalardan kaçış için açıkları aradıkları bir yer değil.
    Geçmiş olsun...
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gayri resmi münakaşa derken münasebet mi demek istediniz? bence alabilir ancak eşiniz evi terk etmekte haksız değil ve bu terk edişten mağdur olanda siz değilsiniz sadece boşanma sonucunda mağdur olma ihtimaliniz var.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aldatma ağır kusurdur.Kadının boşanma durumunda açıkça pozitif ayrımcılık gördüğünü ve elinde bir şeyler(resim, yazı vs.)olma ihtimali de düşünülürse esas sıkıntı daha başlamadı demektir.Nafaka tazminat vs. gibi sonuçlara hazırlıklı olun.Ben avukat yardımı öneririm.Zira savunmanızı subjektif şeyler üzerine kurarsanız(gidince çok üzüldüydüm, babama karşı mahçup olduydum, bana hediye alacaklar düğünde diye beklediydim vs.)işler dahada sıkıntılı bir hal alır.Hukuken değeri olan net kanıt, delil az ve öz şekilde mahkeme durumunda kullanılmalıdır.Zira çok az bir zaman veriliyor mahkemede bunlar için.Geçmiş olsun.
    Konu Engin Ünalmış tarafından (18-02-2013 Saat 22:23:11 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Abdullah Yaman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Birisine sahip olmak ne kadar ağır bir kavram. Bunu bir de övünülecek bir şey gibi yazmışsınız. Eşiniz bunu takıntı yapmamış, olması gerektiği gibi davranmış. sadakat medeni hukukun, ahlakın, dinin en başta gelen unsurlarındandır. Evlilik müessesesinin vazgeçilmezidir. Siz sadakatsiz davranmışsınız. Eşinizde bunu öğrenmiş ve tepki vermiş. Eşinizin evi sebepsiz terkettiğini de nereden çıkarttınız. Evi terk etmesi için daha mantıklı bir sebep söyleyebilirmisiniz. Aileniz ve siz neden mağdur oldunuz. Asıl eşinizi aldatarak onu mağdur eden, utanca, acıya, eleme sevk eden siz değilmisiniz.
    Düğünde ne beklemiştiniz. Size altın, akçe, bilezik, takı seti falan mı takılmalıydı. Anne ve babanız size eşinizin evi neden terkettiğini sorduğunda ne yanıt verdiniz. Dediniz mi "anne - baba ben eşimi aldattım o da bu nedenle evi terketti"
    Evet, eşiniz sizin sadakatsizliğinizi ispatlayabilirse (ki umarım ispatlar) nafaka ve tazminatı alır, sizinde yapabilecğeiniz bir şey kalmaz.
    Bu arada bu hukuk sitesi, hukuka, hukukun üstünlüğüne, yasaların büyüklüğüne ve adalete inanan insanların sorunlarını ve bilgilerini paylaştıkları bir yerdir. Sizin gibi hem suçlu hem güçlü taifesinin yasaların kendilerine biçeceği cezalardan kaçış için açıkları aradıkları bir yer değil.
    Geçmiş olsun...
    1. Siz beni tanımadan başı boş hakkımda yorum yapamassınız !
    2. En az sizin kadar sadakat sahibiyim !
    3. Ben aldatmadığımı böyle birsey olmadığını yazdığım halde sanki bu evin içinde yaşayan biriymiş gibi kesin konuşmuşsunuz !
    4. Sadece şüphelendiği için evi terk etmesi ailemin ve benim yapımda bu bir mağduriyettir. ( sizin ne kadar geniş olduğunuz beni ilgilendirmez )
    5. Ben bu yaşıma kadar karakolun dahil yanından geçmemiş bir insanım bu tür bir olay içerisinde ansızın olmak gerek çevremde gerek ailemin içerisinde benim için yeterince rencide edici bir olaydır ! ( sizin ar damarınızı bilemem )
    6. Ailem eşimin neden evi terk ettiğini biliyor. Münasebette olduğum insanı da biliyor. Kimseden gizlim saklım da yoktur !!!
    7. Hukuka ve adalete inandığım için bu başlığı buraya açarak sorumu sordum.
    8. Siz kim oluyorsunuzda ?? Benim suçlu olabildiğimi 500 km öteden bir forumdan yazdığım kadarı ile anlıyorsunuz ? ( o kadar medyumluk bilginiz varsa bunu vatana millete hayırlı işler yaparak kullanmanızı tavsiye ederim ! )
    9. Bir bayan arkadaşım var diye ben aldatan erkek olduysam eğer... Kimse Evli Kalamaz !!
    10. Bu kadar yeterlidir sanırım.
    11. Saygılar... Yorumunuz içinde teşekkürler..

- - - Updated - - -

Alıntı Abdullah Yaman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Geçmiş olsun...
    1. Siz beni tanımadan başı boş hakkımda yorum yapamassınız !
    2. En az sizin kadar sadakat sahibiyim !
    3. Ben aldatmadığımı böyle birsey olmadığını yazdığım halde sanki bu evin içinde yaşayan biriymiş gibi kesin konuşmuşsunuz !
    4. Sadece şüphelendiği için evi terk etmesi ailemin ve benim yapımda bu bir mağduriyettir. ( sizin ne kadar geniş olduğunuz beni ilgilendirmez )
    5. Ben bu yaşıma kadar karakolun dahil yanından geçmemiş bir insanım bu tür bir olay içerisinde ansızın olmak gerek çevremde gerek ailemin içerisinde benim için yeterince rencide edici bir olaydır ! ( sizin ar damarınızı bilemem )
    6. Ailem eşimin neden evi terk ettiğini biliyor. Münasebette olduğum insanı da biliyor. Kimseden gizlim saklım da yoktur !!!
    7. Hukuka ve adalete inandığım için bu başlığı buraya açarak sorumu sordum.
    8. Siz kim oluyorsunuzda ?? Benim suçlu olabildiğimi 500 km öteden bir forumdan yazdığım kadarı ile anlıyorsunuz ? ( o kadar medyumluk bilginiz varsa bunu vatana millete hayırlı işler yaparak kullanmanızı tavsiye ederim ! )
    9. Bir bayan arkadaşım var diye ben aldatan erkek olduysam eğer... Kimse Evli Kalamaz !!
    10. Bu kadar yeterlidir sanırım.
    11. Saygılar... Yorumunuz içinde teşekkürler..

- - - Updated - - -

Bahsi geçen bayan ile münasebetim var. 6 yıllık bir arkadaşlığımız devam etmekde. Güvendiğim bildiğim tanıdığım bir arkadaşımdır. Gayri resmi bir ilişkim yok demek istedim. Yani sevğilim felan değil sadece bir rutin arkadaş. Aldattığımı ispat edebilcek bir tanığı yok. Çünkü böyle birşey yok sadece şüpheye dayalı bir hareketti yaptığı. Ve ben eşimin yaptığı bu terk etmeden dolayı aileme karşı mahçup oldum sonuçta. Yorum için teşekkü ederim.

- - - Updated - - -

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aldatma ağır kusurdur.Kadının boşanma durumunda açıkça pozitif ayrımcılık gördüğünü ve elinde bir şeyler(resim, yazı vs.)olma ihtimali de düşünülürse esas sıkıntı daha başlamadı demektir.Nafaka tazminat vs. gibi sonuçlara hazırlıklı olun.Ben avukat yardımı öneririm.Zira savunmanızı subjektif şeyler üzerine kurarsanız(gidince çok üzüldüydüm, babama karşı mahçup olduydum, bana hediye alacaklar düğünde diye beklediydim vs.)işler dahada sıkıntılı bir hal alır.Hukuken değeri olan net kanıt, delil az ve öz şekilde mahkeme durumunda kullanılmalıdır.Zira çok az bir zaman veriliyor mahkemede bunlar için.Geçmiş olsun.
    Yorum için teşekkür ederim. Öncelikle benim demek istediğim elinde bir kanıtı yok şüpheye dayalı bir savunması olacak. Eşimin mahkemeye sunacak hiç bir delili ve kanıtı yok subjektif olan taraf karşı taraf. Tabiki profesyonel bir avukattan destek ve yardım alacağım sadece ön bilği olarak benden daha tecrübeli fikir sahibi sizlerden birşeyler duymak istediğim için bu başlığı açtım. Düğünde onu bunu takıp takmamaları önemli değil, önemli olan gerek maddi gerek manevi olarak ben eşime nişanlı olduğum günden beri hep destek oldum. Ve ailem benim nişanlanmadan önceki evrelerimde bile bir kız arkdaşım olmadığını çok iyi bilir. Olan her olay ailemin gözleri önünde oldu. Ben arkadaşlarımı gerek bayan gerek erkek ne ailemden ne eşimden saklamadım. Elinde bulunduğunu iddaa ettiği fotoğrafı benim mailimden almış. Sonuçta ben mailimde onu saklamadım bile. Saklamaya bile ihtiyaç duymadım. Kimse kusura bakmasın ben çalışan çevresi olan ortam sahibi arkadaş çevresi olan bir insanım. Tabi ki de yeri gelicek bayan yeri gelicek erkek arkadaşlarım olacak. Bir bayan arkadaşım var ve benimle gerek iş gerek fikir alışverişi gerekse yardım alabileceği bir konu için tabiki arayacaktır. Bu aldatmak anlamına gelmez ve mantıklı olarak düşünmem gerekiyorsa bunun için de evi sebepsiz yere terk etmesi beni mağdur bırakır. Neticede ben aileme ailemin soy adına önem veren bir insanım. Benim babamın çevresi milletvekili vs. sayğın kişiler ile dolu düşünmek zorundayım es geçemem. Genelde eşinin de bir erkek arkadaşı olsa kıskanmazmısın diye saçma bir soru sorarlar. Özür diliyorum ama bunu kesinlikle kabul etmiyorum. Benim işimden ve çevremden dolayı edindiğim bir ortamdaki arkadaş ile ( gerek zoraki, gerek isteyerek ) mecburi veya saygılı bir dialogum olabilir. Ancak ev hanımı olan eşimin tutupda bir samimi erkek arkadaşı olursa sokakdan geçen herhangi biri manav bakkal vs. s. bu iş başka mecralara kayar. Benim amacım bilgi almak yol yordam öğrenmek. Ve bu konuda iyi kötü bana her hangi bir ışık tutan herkese sonsuz saygımı sunuyorum teşekkürler.

- - - Updated - - -

Yorum için teşekkür ederim. Öncelikle benim demek istediğim elinde bir kanıtı yok şüpheye dayalı bir savunması olacak. Eşimin mahkemeye sunacak hiç bir delili ve kanıtı yok subjektif olan taraf karşı taraf. Tabiki profesyonel bir avukattan destek ve yardım alacağım sadece ön bilği olarak benden daha tecrübeli fikir sahibi sizlerden birşeyler duymak istediğim için bu başlığı açtım. Düğünde onu bunu takıp takmamaları önemli değil, önemli olan gerek maddi gerek manevi olarak ben eşime nişanlı olduğum günden beri hep destek oldum. Ve ailem benim nişanlanmadan önceki evrelerimde bile bir kız arkdaşım olmadığını çok iyi bilir. Olan her olay ailemin gözleri önünde oldu. Ben arkadaşlarımı gerek bayan gerek erkek ne ailemden ne eşimden saklamadım. Elinde bulunduğunu iddaa ettiği fotoğrafı benim mailimden almış. Sonuçta ben mailimde onu saklamadım bile. Saklamaya bile ihtiyaç duymadım. Kimse kusura bakmasın ben çalışan çevresi olan ortam sahibi arkadaş çevresi olan bir insanım. Tabi ki de yeri gelicek bayan yeri gelicek erkek arkadaşlarım olacak. Bir bayan arkadaşım var ve benimle gerek iş gerek fikir alışverişi gerekse yardım alabileceği bir konu için tabiki arayacaktır. Bu aldatmak anlamına gelmez ve mantıklı olarak düşünmem gerekiyorsa bunun için de evi sebepsiz yere terk etmesi beni mağdur bırakır. Neticede ben aileme ailemin soy adına önem veren bir insanım. Benim babamın çevresi milletvekili vs. sayğın kişiler ile dolu düşünmek zorundayım es geçemem. Genelde eşinin de bir erkek arkadaşı olsa kıskanmazmısın diye saçma bir soru sorarlar. Özür diliyorum ama bunu kesinlikle kabul etmiyorum. Benim işimden ve çevremden dolayı edindiğim bir ortamdaki arkadaş ile ( gerek zoraki, gerek isteyerek ) mecburi veya saygılı bir dialogum olabilir. Ancak ev hanımı olan eşimin tutupda bir samimi erkek arkadaşı olursa sokakdan geçen herhangi biri manav bakkal vs. s. bu iş başka mecralara kayar. Benim amacım bilgi almak yol yordam öğrenmek. Ve bu konuda iyi kötü bana her hangi bir ışık tutan herkese sonsuz saygımı sunuyorum teşekkürler.
    Konu selcukdemirtas tarafından (18-02-2013 Saat 22:59:10 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Evli esler birbirlerine SADAKATLİ olmak zorundadır.
    Siz esinizin bir erkek arkadaşı olsa müsaade eder miydiniz?
    Siz esinizin o erkek arkadaşı ile birlikte çekilmiş bir resmi olsa müsaade eder miydiniz?

Sadakati zedeleyen davranışlar KUSUR dur.
    Akraba olmayan karşı cinsle çok defa telefonlaşmak, çok defa mesajlaşmak, birlikte samimi resim vs.
    Sadakati zedeleyen davranışlardır.

Finansal olarak çok büyük zarar göreceksiniz.
    Size tavsiyem esinizle barışmanın kendinizi affettirmenin yollarını arayın.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakkaniyetli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evli esler birbirlerine SADAKATLİ olmak zorundadır.
    Siz esinizin bir erkek arkadaşı olsa müsaade eder miydiniz?
    Siz esinizin o erkek arkadaşı ile birlikte çekilmiş bir resmi olsa müsaade eder miydiniz?

Sadakati zedeleyen davranışlar KUSUR dur.
    Akraba olmayan karşı cinsle çok defa telefonlaşmak, çok defa mesajlaşmak, birlikte samimi resim vs.
    Sadakati zedeleyen davranışlardır.

Finansal olarak çok büyük zarar göreceksiniz.
    Size tavsiyem esinizle barışmanın kendinizi affettirmenin yollarını arayın.
    İşte o saçma sorulardan biri daha. Eşim çalışan bir bayan olsa bir erkek arkdaşı olması iş icabı bir erkek ile görüşmesi iş icabı bir resim yemekde vs resim çekilmesi çok normal. Ama evinde oturan bir ev hanımının rast gele biriyle arkadaş olması düşündürür ? Şunu sorarken hangi mantığa dayalı yazabiliyorsunuz asıl bunu merak ediyorum. Siz işiniz icabı bir bayan ile konuşmuyormusunuz ? Hayatınız boyunca eşiniz nişanlınız harici hiç bir bayanla (okul, üniversite, balo, doğum günü vs. vs. ) resim çektirmediniz mi ? Bu nasıl bir saçmalıktır bunu anlamıyorum. Böyle bir kanun var mı ? İş gereği de olsa resim çekilemez sohbet edemez gibi ?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kafanızdaki mantığa göre %100 haklısınız.Ama emin olun herkes olaya kendi penceresinden baktığında haklıdır.Sizin için önemli olan kendinizi kendiniz haklı görmekse mesele yok.Ama bu durum mahkemede böyle şekillenmez.Burada arkadaşlarda belki size onu anlatmaya çalışıyor.Kadın çalışmadığı için arkadaşı olamaz benim olabilir, o fotoğraf çektiremez ben çektiririm mantığı mahkemede ağır şekilde duvara toslayacaktır.Bende sn. hakkaniyetli'ye katılıyorum ki ağır finansal zarar görmeniz ihtimal dahilinde.Ben bu tarz konuların konuşulduğu ve ekseriyetle erkeklerin feryat ettiği boşanma nafaka ve tazminat konularını incelemenizi tavsiye ederim.Kolay gelsin.

- - - Updated - - -

Kafanızdaki mantığa göre %100 haklısınız.Ama emin olun herkes olaya kendi penceresinden baktığında haklıdır.Sizin için önemli olan kendinizi kendiniz haklı görmekse mesele yok.Ama bu durum mahkemede böyle şekillenmez.Burada arkadaşlarda belki size onu anlatmaya çalışıyor.Kadın çalışmadığı için arkadaşı olamaz benim olabilir, o fotoğraf çektiremez ben çektiririm mantığı mahkemede ağır şekilde duvara toslayacaktır.Bende sn. hakkaniyetli'ye katılıyorum ki ağır finansal zarar görmeniz ihtimal dahilinde.Ben bu tarz konuların konuşulduğu ve ekseriyetle erkeklerin feryat ettiği boşanma nafaka ve tazminat konularını incelemenizi tavsiye ederim.Kolay gelsin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

- - - Updated - - -

Peki bu mahkeme masumane çekilmiş bir resim ile !
    Eşimin sadece var olan şüphesi ile !
    Tanığı ve delili olmadığı GERÇEĞİ göz önünde olsa bile !
    Bu tazminatı ve nafakayı yinede bana ödettiriyor öyle mi !!!
    Hani adalet ?

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bizim ar damarımızın konu ile ile alakası yoktur. Konu ise bir üyenin açılışını yaptığı metinle başlar bu hukuki değerlendirmede beyandır, kişinin kendi beyanları ise kesin delildir.
    Üye selçukdemirtaş beyanında ''...sahip olduğum ... gayri resmi ilişkiyi ispatlayacak'' demiştir bu bağlamda yapılan yorumlara da seviyesiz cevaplarda bulunmuştur

Sayın admin
    Kişinin ilk beyanlarını inkar ederek site etiğine uyuşmayan tarzı ve seviyeyi düşürmesi sebebi ile konunun kilitlenerek Selcukdemırtaşın üyeliğinin uygun bir süre askıya alınması

gereğini arzederim

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

erkek terkeden eşinden navaka ala bilirmi

https:www.hukuki.netshowthread.php103358-Nafaka-ve-tazminat-hakkinda-bilgipage2

Forum