+ Konuyu Yanıtla
3 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 63 ileti bulundu.

Konu: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Üç bilinmeyenli denklem? +18 Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şimdi benim anlayamadığım,burada tartışılan bir romandan alıntımı yoksa hemde iş yerinde yaşanan iğrençlik,yanlışlık,iradesizlik,saygısızlık mı?

Sayın üye olayın oluşunu,olabilecek şeyleri,duygularını öyle bir romantik anlatıyor ki tebrik ederim doğrusu.Zaten bu formu okumamın sebebide açıkca romantik bir dille anlatılmış olmasıdır.

Aslında 6 bilinmeyenli denklem var bunda.Siz ve eşiniz,patron ve eşi,sekreter ve eşi.En magdur olanı bence hiç olayın içinde olmayan sekreterin eşi.Ama benim gözümde 6 mutsuz insan ve 3 mutsuz aile.Yazık ve yuhh.

Sitenin içeriği gereği klasik bir cevap vereyim size.Bir avukattan destek alınız.
    Bebeyi unuttun

Hukuki NET Güncel Haber

Üç bilinmeyenli denklem? +18 konulu yargıtay kararı ara
    Üç bilinmeyenli denklem? +18 konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bebeyi unuttun
    Sayın üye feyyar, bilinmeyenlerden bahsetmiş. Bebe, denklemin bilinen öğesi

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şimdi benim anlayamadığım,burada tartışılan bir romandan alıntımı yoksa hemde iş yerinde yaşanan iğrençlik,yanlışlık,iradesizlik,saygısızlık mı?

Sayın üye olayın oluşunu,olabilecek şeyleri,duygularını öyle bir romantik anlatıyor ki tebrik ederim doğrusu.Zaten bu formu okumamın sebebide açıkca romantik bir dille anlatılmış olmasıdır.

Aslında 6 bilinmeyenli denklem var bunda.Siz ve eşiniz,patron ve eşi,sekreter ve eşi.En magdur olanı bence hiç olayın içinde olmayan sekreterin eşi.Ama benim gözümde 6 mutsuz insan ve 3 mutsuz aile.Yazık ve yuhh.

Sitenin içeriği gereği klasik bir cevap vereyim size.Bir avukattan destek alınız.
    Sayın Feyyar,

Voltaire'e atfedilen bir sözü kişiselleştirerek yanıtlamak isterim. Düşüncelerinizin bir kısmına katılmıyorum ama sadece forum kıdemli üyesi olmanızla bile yorum hakkınız olduğunu kabul ederim. Yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Sayın ARSLAN'ın yorumlarında tarif edilen itibarsızlaştırma suçu ve kendimce de mahalle baskısı dediğim negatif tutum sizin yorumlarınızda da gözlenmekte. Öfkeniz kişiliklerimize mi? Eylemimize mi? Cinsiyetinizi bilmiyorum ama sizin başınıza böyle bir olay gelseydi sanırım çelik iradenizle durumu kotarırdınız. Yorumunuzdan bunu anlıyorum.

Olayın size sunuluşu roman yazmak amacımdan değil, okuyana saygımdandır.

Sanırım iki üç cevap geri giderseniz dünya liderleri hakkındaki gerçekleri de yoruma kattım. O'nlar ile kendi irademi sınadım. Yaptıklarım toplumun değerleri bazında haklı kılınmıyor ancak insan nefsinin sinirler gibi olduğunu iddia etmek de sanırım yanlış olmaz. Bir çok tepkimizi(duygumuzu) istemli olarak kontrol edebilirken, kalp gibi, bazı tepkilerimizde(istemsiz) gelişebiliyor.

Profesyonel destekten kastınız bir avukat yardımı ve olayın yargıya taşınması ise, kullanacağım en son araç olacaktır. Eğer konuyu en başından takip etmekteyseniz amacımın; gerek üçüncü kişilere en az zararı vermek ve gerekse ruh halimi düzeltmek için çözüm aramak olduğu ana fikrine hemen ulaşabilirsiniz.

Hukuksal çözümün sıkıntılarını da bir alıntı ile cevaplamak isterim.

"İşe hukuksal açıdan bakıldığında da, çözülemeyen, uyuşmazlıklar genel olarak adli organlara gönderilir ki, bu durumda dahi tarafların zaman ve maddesel kayıpları, ayrıca bunlara eklenen zihinsel yorgunluk oldukça yüksek olabilir. Dahası, yargı kararları işin doğası gereği bir tarafın kaybetmesi, bir tarafın kazanması sonucunu doğururlar. Bu sonuç ise, gerçek anlamda bir uyuşmazlık çözümü değildir. Çünkü çok az insan yargı sonucunu tamamen kabullenir. Genelde yargıda kaybeden taraf tatmin olmadığı için uyuşmazlığı değişik boyut ve alanlarda devam ettirme eğilimine girer. Kazanan tarafa yönelen öfke, aynı konuda olmasa bile farklı sorunlarda kendini sıkça gösterir.

Bunun yanı sıra uyuşmazlığın daha çok maddesel boyutuna odaklanan yargı organları, ele aldıkları sorunun ilişkisel boyutu üzerinde yeterince durmazlar. Haklı olarak buna vakit ve imkânları da pek yoktur. Ancak düzeltilmeden bırakılan ilişkiler, taraflar arasında mevcut sorun halledilse dahi yeni uyuşmazlıklara davetiye çıkarır.
    " (Yılmaz M.Ercan Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü )

Saygılarımla.
    Konu Atilda09 tarafından (27-01-2013 Saat 12:22:56 ) de değiştirilmiştir. Sebep: imla düzeltmesi

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Adliye, Mülkiye, Askeriye (Aslında psikolog görüşmelerini paylaşmak istemiştim ama yaşanan onun önüne geçti.)

Bu Halk kimseden çekmedi üçünden çektiği kadar.

Psikoloğumdan çıkmış evime doğru yürüyorum. Her zaman önünden geçtiğim küçük midyeci çocuğa ulaşmama Kurtuluşun ilk köşesi kalmıştı. Köşeden önce yerlere saçılan midyeler arkasından kapaklanarak beni karşılayan midyeci çocuk. Hışımla koşan iki zabıta dağılmış tepsisi ile artık yakalamışlığın anlamı kalmamışçasına boş tepsiye bir tekme savurarak uzaklaştılar.
    Yavaşça kaldırdım çocuğu yerden. Soğuğun kuruttuğu yüzü ve tam orta yerinden çatlamış yarı mürfeli, yarı kanlı alt dudağı burun kanatlarına uyum içerisinde titriyordu.
    Sermaye yerlere saçılmış O da herkes gibi meraklı ve birazda korkulu gözlerle midyelerini izliyordu. Reşit Mardinli küçük midyeci. Kimdir? Kaç kardeştir? Okula gider mi? Neden midye satar? Anne baba ne yapar? sorulabilecek o kadar çok soru vardı ki..
    Zabıta "Hayvan bunlar hayvan. İnsan sağlığını düşündükleri yok." diye sıralıyordu.
    Açıkta yiyecek satılmamalıydı. Portör muayenesini yaptırmış olmalıydı. Önlüğü, şapkası, eldiveni, kolonyası, peçetesi olmalıydı. Belki küçük bir dükkan, içinde lavabo-tuvalet, 2-3 masa olmalıydı. Kira ödemeliydi dükkan sahibine. Elektrik, su parası ödemeliydi belediyeye. Vergi levhası olmalıydı. Bir muhasebecisi olmalıydı devlet ile olan işlerini takip edebilecek.
    Sonra kalanı rızık diye evine götürmeliydi.
    Bu Halk kimseden çekmedi üçünden çektiği kadar.
    Hangi zabıta, polis, Avukat, Savcı, Hakim Psiko-motor testlerden geçer. Ruh durumu işine nasıl yansır? Usturası elinde sakal tıraşı yapacak berberinizin keyfi usturayı sol kulağınız ve çeneniz altından sağ kulağınıza kadar çekivermesinin sonuçlarını düşündünüz mü?
    Regl olamamış bir Hakime'nin cezayı alt mı yoksa üst sınırından mı ya da hangi objektif kritere göre vereceğini nasıl kestirebiliyorsunuz?
    Hiç avukat seçerken, ya da mahkemede -geçin bunları- berberde siz psiko-motor testlerden geçtiniz mi? Ruh haliniz bu iş için müsait mi diye soran var mı?
    Yakaladıkları sanıkları öldüresiye döven polisler gördüğünüzde o sanık ben olsaydım diye düşündüğünüz oldu mu?
    Reşitin 70 liralık midyesi varmış. Hepsini birlikte topladık. Sağlamlarından 8-10 adedini uzaklara fırlamış limonu da bulduktan sonra ben yedim. Reşit'e 100 lira bıraktım.
    Sizlere Afiyet Olsun.
    Konu Atilda09 tarafından (27-01-2013 Saat 19:05:20 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Metin çift yayımlanmıştı...

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çelik irade ile durumu kurtarmak mı? şahsım adıma diyebilirim ki elle dahil telefon vede sözlü olarak pek çok kez tacize uğradım hiç birine pas vermediğim gibi şikayetçi de olmadım sinkaflı olmamak kaydı ile hakarette dahi bulundum diyebilirsiniz ki senin iraden çelik gibi alakası yok benim bu kişileri görmeme lüksüm vardı aynı işyerinde olma zorunluluğum olsaydı iradem çelik olsa kırılır demir olsa yamulurdu diye düşünüyorum bu bağlamda kişiyi uzaklaştırma iradesine sahip olan patrondur o yüzden her ne kadar sekreterin kabahati büyük olsa da patronun kabahati de ondan az değildir.

- - - Updated - - -

Bu arada olay patlak verirse sakın ola ki eşinize suç patronun ve sekreterindi gibi bir savunmada bulunmayın yemez, ben olaya hukuki olarak yaklaşmak istiyorum eşinize savunma yapmak durumunda kalırsanız suç ve ceza ilişkisindeki en önemli faktör kast ve etkin pişmanlıktır zaten pişman olduğunuz ortada bunu hissettirin unutmayın başkalarını suçlamak sizin suçunuzu yok etmez sevmekten vazgeçmeyin bu her ne kadar onun acısını hafifletmesede beratınız yolunda verilecek kararda vicdani etmendir
    Konu ismail32 tarafından (27-01-2013 Saat 17:01:33 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ileti tekrarı

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çelik irade ile durumu kurtarmak mı? şahsım adıma diyebilirim ki elle dahil telefon vede sözlü olarak pek çok kez tacize uğradım hiç birine pas vermediğim gibi şikayetçi de olmadım sinkaflı olmamak kaydı ile hakarette dahi bulundum diyebilirsiniz ki senin iraden çelik gibi alakası yok benim bu kişileri görmeme lüksüm vardı aynı işyerinde olma zorunluluğum olsaydı iradem çelik olsa kırılır demir olsa yamulurdu diye düşünüyorum bu bağlamda kişiyi uzaklaştırma iradesine sahip olan patrondur o yüzden her ne kadar sekreterin kabahati büyük olsa da patronun kabahati de ondan az değildir.

- - - Updated - - -

Bu arada olay patlak verirse sakın ola ki eşinize suç patronun ve sekreterindi gibi bir savunmada bulunmayın yemez, ben olaya hukuki olarak yaklaşmak istiyorum eşinize savunma yapmak durumunda kalırsanız suç ve ceza ilişkisindeki en önemli faktör kast ve etkin pişmanlıktır zaten pişman olduğunuz ortada bunu hissettirin unutmayın başkalarını suçlamak sizin suçunuzu yok etmez sevmekten vazgeçmeyin bu her ne kadar onun acısını hafifletmesede beratınız yolunda verilecek kararda vicdani etmendir
    Eğer ortada bir iftira yoksa ve kişi eylemi inkar edemiyorsa neyin savunmasını yapabilirsiniz? Diyarbakırlı Avukat, kardeş katili müvekkili için "Namusunu Temizlemiştir." diye savunma yapıyor ya. Benim savunmam da buna benzer olur herhalde."CMYLMZ'ı seyretmiştim. Sanırım oradan cinsellik bilincimde kalmış. Hormonların da aşırı olduğu o anda sekreterde durumumdan faydalandı. Çaresizce tecavüze uğradım. Kadın resmen faydalandı benden. Şikayetçim. Ruh sağlığım ileri derecede bozuldu Hakime Hanım(!)."

Benzin açıkta ise benim gibi s.l.kl.r ne kadar dikkat ederlerse etsinler ummadıkları bir anda çakmağı çakıverirler. Ortamdaki benzin buharı parlama için yeterlidir. Fırınlarda da buna benzer olaylar yaşanır. Bilir misiniz un zerrecikleri belli bir yoğunlukta havada uçuşmaya başladığında eğer kibrit veya çakmak çakarsanız benzinden daha korkunç bir patlamaya sebep olursunuz.

Merak ettiğim olay mahkemeye taşınır ve celse gizli de olsa görüntüler izlenirse, Sanık X anlat bakalım olay nasıl gelişti? tarzı filli durum karşısında ne yapacağım? Bu tür duruşma yaşayan hukukçularımız var mı?

İşte psikoloğum bunları anlatabilecek cesarete ulaştığımda sağlığıma kavuşacağımı söylüyor.

Ben de bunları anlattıktan sonra sağlığıma kavuşma değil, hayasızlığın ar damarını çatlatma evresine geçeceğim için artık her dişiye bıyık buran bir kart horoz durumuna geleceğimi düşünüyorum.
    Konu Atilda09 tarafından (27-01-2013 Saat 19:09:39 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlahi hiç güleceğim yoktu mahkeme salonunda büyük ekran led kola patlamış mısır servisi ikide bilir kişi
    Benim anlayamadığım neyin mahkemesi oluyor ve bu olayın üstünden ne kadar zaman geçti zira kayıtlar otomatik silinir belli bir zaman sonra ha aksi takdirde kimse kameranın önünde sey yapmayacağına göre sizin kamera konusunda bilginiz olmadığı kesin sekreterinde yoksa zaten bu kayıtlar hukuki delilmidir tartışılır. Değilse zaten mahkemede bir anlam ifade etmez izlenmez bana kalırsa kola servisi yattı.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.080
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Merak ettiğim olay mahkemeye taşınır ve celse gizli de olsa görüntüler izlenirse, Sanık X anlat bakalım olay nasıl gelişti? tarzı filli durum karşısında ne yapacağım?"

"Şeytana uydum Hakime Hanım" iyi bir savunma cümlesi olabilir...

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Kantaroncu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Merak ettiğim olay mahkemeye taşınır ve celse gizli de olsa görüntüler izlenirse, Sanık X anlat bakalım olay nasıl gelişti? tarzı filli durum karşısında ne yapacağım?"

"Şeytana uydum Hakime Hanım" iyi bir savunma cümlesi olabilir...
    Ben hala anlayamadım ortada mahkemelik bir durum yok ki patron ahlaksızlık diye şikayet etti ne yani ahlaklı olan patronun yaptığımı bu açıkça hakları kötüye kullanmak zaten bir de şantaj var ortada patron iki kere suçlu bebeğin babasının ispatı için desek adam dna testini kabul etmese delil derim testi kabul etmeyen de yok ortada zaten bu kayıtların saklanması yasal olarak suç patronun adımını attığı yer suç, bu kayıtların hukukiliği tartışılır olay anlatımından anladığım yasal olarak delil bile değil.
    Konu dram yazılanlara hukuki olarak baktığımda romantik komedi

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Feyyar,

Voltaire'e atfedilen bir sözü kişiselleştirerek yanıtlamak isterim. Düşüncelerinizin bir kısmına katılmıyorum ama sadece forum kıdemli üyesi olmanızla bile yorum hakkınız olduğunu kabul ederim. Yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Sayın ARSLAN'ın yorumlarında tarif edilen itibarsızlaştırma suçu ve kendimce de mahalle baskısı dediğim negatif tutum sizin yorumlarınızda da gözlenmekte. Öfkeniz kişiliklerimize mi? Eylemimize mi? Cinsiyetinizi bilmiyorum ama sizin başınıza böyle bir olay gelseydi sanırım çelik iradenizle durumu kotarırdınız. Yorumunuzdan bunu anlıyorum.

Olayın size sunuluşu roman yazmak amacımdan değil, okuyana saygımdandır.

Sanırım iki üç cevap geri giderseniz dünya liderleri hakkındaki gerçekleri de yoruma kattım. O'nlar ile kendi irademi sınadım. Yaptıklarım toplumun değerleri bazında haklı kılınmıyor ancak insan nefsinin sinirler gibi olduğunu iddia etmek de sanırım yanlış olmaz. Bir çok tepkimizi(duygumuzu) istemli olarak kontrol edebilirken, kalp gibi, bazı tepkilerimizde(istemsiz) gelişebiliyor.

Profesyonel destekten kastınız bir avukat yardımı ve olayın yargıya taşınması ise, kullanacağım en son araç olacaktır. Eğer konuyu en başından takip etmekteyseniz amacımın; gerek üçüncü kişilere en az zararı vermek ve gerekse ruh halimi düzeltmek için çözüm aramak olduğu ana fikrine hemen ulaşabilirsiniz.

Hukuksal çözümün sıkıntılarını da bir alıntı ile cevaplamak isterim.

"İşe hukuksal açıdan bakıldığında da, çözülemeyen, uyuşmazlıklar genel olarak adli organlara gönderilir ki, bu durumda dahi tarafların zaman ve maddesel kayıpları, ayrıca bunlara eklenen zihinsel yorgunluk oldukça yüksek olabilir. Dahası, yargı kararları işin doğası gereği bir tarafın kaybetmesi, bir tarafın kazanması sonucunu doğururlar. Bu sonuç ise, gerçek anlamda bir uyuşmazlık çözümü değildir. Çünkü çok az insan yargı sonucunu tamamen kabullenir. Genelde yargıda kaybeden taraf tatmin olmadığı için uyuşmazlığı değişik boyut ve alanlarda devam ettirme eğilimine girer. Kazanan tarafa yönelen öfke, aynı konuda olmasa bile farklı sorunlarda kendini sıkça gösterir.

Bunun yanı sıra uyuşmazlığın daha çok maddesel boyutuna odaklanan yargı organları, ele aldıkları sorunun ilişkisel boyutu üzerinde yeterince durmazlar. Haklı olarak buna vakit ve imkânları da pek yoktur. Ancak düzeltilmeden bırakılan ilişkiler, taraflar arasında mevcut sorun halledilse dahi yeni uyuşmazlıklara davetiye çıkarır.
    " (Yılmaz M.Ercan Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü )

Saygılarımla.

Öncelikle ben bir erkeğim.

Eleştirim hem kişiliğinize hem de eyleminize tabi sakıncası yoksa.

Çelik irademin olduğunu söylemiyorum,sadece bu kadar basit,hafif bayanlarla işim olmaz diyebilirim.

Vıp üye,kıdemli üye,yeni üye ayrımı bence doğru değil,herkesin fikrini iletme hakkı vardır.

Müsadenizle bir kaç sorum olacak.

Hukuki boyut kullanacağınız en son yol ise,neden bir hukuk sitesinde,yaptığınız başarısız ve basit çapkınlık durumunu anlattınız.

Patronun kamaralı odasında neden sekreterin üzerinize atlamasına izin verdiniz.İşin toplumsal veya ahlaki boyutunu sorgulamak bana düşmez orada haklısınız.Çok klasik banada hak verin.İş,sekreter,işve,cilve.Kamaralı oda da sizin acemiliğiniz olmuş neyse.Umarım anlatabilmişimdir.

Eşimi aldatmayı hiç düşünmedim,ama eğer zorda olsa bir gün olacak ise değmeli.Çok kaliteli ve heyecanlı olmalı ki o çelik iradeni kırdığına değsin.Olduktan sonra nasıl olursa olsun farketmez düşüncesindeyseniz ona birşey diyemem.

Mesela o bayanla yemeğe,gezintiye,seyahate çıksaydınız,yani birşeyler paylaşsaydınız daha heyecanlı olmazmıydı.Hem daha heyecanlı olurdu hem de bu kadar kendinizi ve kafanızı yormamış olurdunuz.

Tecrübeyle sabittir aslında siz bu yaptığınızla övünür gibisiniz.İletilerinizden öyle bir eda sezinledim.İnsan pisikolojisini de çok iyi bilmek gerekiyor bence.

Saygılar.İyi forumlar herkese....
    Konu feyyar tarafından (28-01-2013 Saat 03:08:02 ) de değiştirilmiştir. Sebep: İmla hatası düzeltme.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ibni parmen fisagorcular

3 bilinmeyenli denklem

Forum