+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 63 ileti bulundu.

Konu: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Üç bilinmeyenli denklem? +18 Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    83
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Üç bilinmeyenli denklem? +18

Değerli arkadaşım yapma etme demeyeceğim ama ne olacak sanıyorsun sen tetiği çektikten sonra yaşanılacakları bir düşünsene...

Peki patronunun blöfünü görsen yani tamam Dna testi yaptıralım desen sonuçta %66 şansın var?

Ve yine tekrarlıyorum hangimiz hata yapmıyoruz ve kim ikinci bir şansı haketmiyor eşine anlatabilme şansın yokmu eminim ona anlatırsan senin açından herşey çok daha farklı olabilir yolu yarılayabilirsin evet bir hata yaptın ama eşine ne kadar pişman oldugunu gösterirsen ikinci bir şansı verecektir sana bir süre hiçbirşey eskisi gibi olmayacak ve bunun altında ezilebilir en ufak bakışından bile farklı anlamlar çıkarabilirsin ama zamanla herşey yoluna girebilir ve bu tamamen sana baglı ama öncelikle anlaşılmaz gördügün karar hangi masumu kurtaracak bunuda düşün lütfen.

Hukuki NET Güncel Haber

Üç bilinmeyenli denklem? +18 konulu yargıtay kararı ara
    Üç bilinmeyenli denklem? +18 konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

İtibarsızlaştırma cezası hukukumuzda olmamasına rağmen sosyal yaşamda fiili durumu itibarıyla çoğu birey için idamdan daha ağır bir ceza olduğu yadsınmaz gerçek. Hatta bazı bireylerin itibar kaybı durumunda itibar kaybının yaşama sarılma şevkini yok ettiğini ve kendilerini öldürdüklerini de gözlemliyoruz.

O ne der? Filanca ne düşünür? Şuna buna haksızlık yaptım, ben yok olmalıyım gibi soru ve yorumlar zihni meşgul ettiğinde sağlıklı bir muhakeme söz konusu olmayabiliyor. İnsan en önce kendi yaşamını öncelemeli. O yaşamın civarında olanların yaşamına etkisi sonraya ait değerlendirmeler...

Kendinizi suçlu görüyorsunuz.

Bir değer nedenli değil, değer yargısı kökenli bir suçluluk psikolojisi...

Topluma hakim olan değer yargıları x, y, z iş ve işlemlerini suç saydığı için kendinizi suçluyorsunuz. Siz, o toplumdan kopunca, toplum akmaya devam edecek ve bir gün o toplum, bugün sizi suçladığını meşru sayacak, doğal görecek; fakat siz artık olmayacaksınız...

Doğal bir hormon olayını abartıp yaşamdan kopmanıza neden addetmeniz sizin için doğrusu sağlıklı bir muhakeme olmayacaktır.

Toplum yaşamındaki itibar kaygınız ve sizinle ilintili yaşam sahiplerine yönelik bir haksızlık içinde olduğunuz duygusu ile de ciddi anlamda savaşmanız gerektiğini ifade ederek, bu hususta profesyonel psikolojik destek almanızı öneriyorum.

Nerede
    ŞANLIURFA
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Pardon ama siz kendinizi ne kadar çok seviyorsunuz? o kadar çok seviyorsunuz ki hesap vermemek için ölümü çözüm değilde kurtuluş olarak görüyorsunuz...hakaret olmasa size akılsız demek istiyorum...merak etmeyin siz ölmek istemiyorsunuz bunu yapmazsınız da..bunu bir uzman olarak söylüyorum..siz günümüzde artık pek çok şeyi yadırgama bir tarafa normal karşılanacak bir şeyi yapmışsınız...ha etik ve edep yönü tartışılır ve sonuçta değişmez...yani kısacası zamana bırakırsanız sizin düze çıkacağınıza eminim...çok büyütmeyin gözünüzde yaptığınız hatayı telafi edin..kendini ortadan kaldırmakla bu mümkün değil...ki sizin istediğiniz de bu ..kendinizi cezalandırmak istiyorsanız eşinizin sizi dövmesi için eline bir sopa verin,bir kaç kırıkla hırsını alacaktır...sizi affetme konusuna gelince bundan şüpheniz olmasın ki affeder..siz onu duygularınızla aldatmadıkça bu tekrar etmedikçe affeder..affederiz ama sizde bk... u çıkarmayın..şimdiden kendini affetme yolları düşünün..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli Üyeler;

Yaratıcı, her canlıya yaşam kodlarını verirken ilk ve en önemli koruyucu benliği yerleştiriyor. Sen ben istemedikçe oyundan çıkamazsın. (Hayatta kalma içgüdüsü)

Ne oluyor da bu kadar muhkem bir içgüdüyü dahi aşmak için çabalıyoruz? Angut kuşunun yaşam hikayesini bir çoklarımız biliriz. Onun davranışları nasıl açıklanır?

Sevgili ARSLAN sağlıklı akıl ile -yaşananların tamamen dışından bakar gözle- doğruları söylemektesin.

Sayın DEMİR Psikoloji veya benzeri alanında eğitimli olduğunuz yazılanlardan belli.

Elbette ki X kişi bu durumda farklı tepkiler verebilecektir. Örneklerini çok sık görmekteyiz. Belki sağlıklı sekiz saatlik bir uyku sonrasında sabah erkenden uyanabilseniz kararlarınız çok daha farklı olabilecektir. 24 saat kuralım vardı hayatta. Her mutluluk ya da öfke patlamasının sonrasında KARAR almak için 24 saat beklerdim. Bu süreç güzel bir uyku ile desteklenirdi.

Hayatın kısa devre yapması nasıl anlatılır. Plak okuyucu kafası bu olayın açtığı izde takıldı kaldı. Birilerinin okuyucu kafayı kaldırması gerek. Ya da kafa her plak üzerine temasta o izde takılıp kalıyor.

İtibarsızlaştırma hukukta yeri olmamasına rağmen kullanılan ceza. Geçmiş ve gelecekten alıntılar yaparken atladığımız BU GÜNDÜR.

İster alın yazısı densin ister matematik, Kesinlik özgür bir insanı daima çıldırtır.
    Bu eseri yazan âlim, mensubu olduğu tarikatın şeyhi Yunan filozof İbni Parmen’in ölümsüzlük hakkındaki fikirlerini açıklayıp yorumlamıştı.
    İbni Parmen adındaki bu filozof Fisagorcular denilen cemaati terk etmiş, fakat onların ilginç bir fikrini reddetmemişti.
    Risâlede bu bahsi izah etmek için şöyle bir örnek verilmişti:
    Sözgelimi Amr, belli bir tarihte doğup zamanla büyüdüğü vakit Zeyd ile arkadaş olduktan sonra, arkadaşına ihanet ederek onun tarafından öldürüldüğünde,zaman döngüsel olduğu için tekrar doğacak, yine Zeyd ile karşılaşacak, yine öldürülüp yine doğacaktı. Bu döngü sonsuza kadar sürecekti. İşte, zaman döngüsel olduğu için sadece geçmişi değil, geleceği hatırlamak da mümkündü. Kısacası hatırlama ile kehanet aynı şeydi. Öte yandan, filozof Aristâtalis gözler nasıl ki ışığı ve kulaklar da sesi algılıyorsa, hafızanın da zamanı algıladığını ileri sürmüştü. Müridinin yazdıklarına bakılırsa, İbni Parmen de hafızanın, tıpkı göz ve kulak gibi bir duyu organı olduğunu söyler görünüyordu. Bununla birlikte hafıza geçmişi ve geleceği algılamaktaydı.

Ancak bu filozof, geçmişin ve geleceğin olmadığını söyleyerek Fisagorculardan ayrılıyordu.

Mesela, “Bir dedem var idi.” dendiğinde bundan, dedenin artık var olmadığını, “Bir oğlum olacak,” dendiğinde ise oğlun henüz var olmadığı sonucu çıkıyordu. Öyleyse var olduğu söylenen herhangi bir şey geçmişte ve gelecekte olamazdı.
    “Her ne kadar uzakta olsalar da zihinde şimdi bulunan şeylere bir bak.” diyen İbni Parmen’e göre, ‘şimdi çocuk olduğunu’ ve ‘şimdi ihtiyar olduğunu’ hatırlayan, dolayısıyla ‘algılayan’ biri yanılmaktaydı.
    O, aynı zamanda hem çocuk hem ihtiyar olamazdı. Ne çocuk ne ihtiyar olan biride, ezelî ve ebedî bir ‘şimdi’ içinde yaşıyor demekti.
    İşte bu yüzden o kişinin ölümsüz olduğunu kabul etmemiz gerekiyordu.

SONUÇ:İster alın yazısı densin ister matematik, Kesinlik özgür bir insanı daima çıldırtır.

(AMAT, ANAR İhsan Oktay)

Sayın DEMİR yapılacakları yapmaktayım. Emin olun. Yine bu forum benim için birçok terapiden iyi gelir durumda. Farklı insanların farklı bakışları altında olayı kavramak ve kabullenmek daha rahatlatıcı. Narsisistik tanımlamanıza katılmıyorum ama keşke olsaydım. M.Kemal ATATÜRK için de bu tanımlama yapılır. En azından egom biraz yükselirdi.

Kişileri hayatta başarılı yapan en önemli unsur bence olaylara verdikleri tepki. Biz orduda patlayan bombanın olay olduğunu ve bizlerin bu olaya vereceği tepkinin geleceğimizi şekillendireceğini anlatırdık.

Şimdi sağlıklı akıl ile bunları söylerken vaka anı organizmanın verdiği tepkiler anlamsızlaşıyor. Bilim insanı değilim ama araba örneğinden gidersek soğutma sistemindeki arızada kontak açıldığı anda aracın harareti yükselir. Psikolojik sorunların fiziki arazlarla ilintili olabileceğini düşünüyorum ama psikoloğum bunun da bir sanrı olduğunu düşünüyor.

Dizideki benzer vaka bile bende aynı terleme, kalp çarpıntısı ve boğulma hissini yaratıyor. Fiziksel olarak bir saat ağır spor yapmışçasına terliyorum.

Destek ve paylaşımlar için yürekten teşekkür ederim. Hakikaten çokta üstüme gelirseniz yaptığımı ben de dahil diğerleri de normal bir şey sanmaya başlayacak. Hepten sütten çıkmadım.

Sorun etkisiz elemanlar. Bekar olsam demek geliyor ama bu sefer anne, baba kardeş vsr. vsr...

Ah "Bekar olana kolaydır avrat boşamak." var mı ötesi.

Sağlıcakla kalın.

Nerede
    ŞANLIURFA
    İletiler
    150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Atilda09 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Değerli Üyeler;

Yaratıcı, her canlıya yaşam kodlarını verirken ilk ve en önemli koruyucu benliği yerleştiriyor. Sen ben istemedikçe oyundan çıkamazsın. (Hayatta kalma içgüdüsü)

Ne oluyor da bu kadar muhkem bir içgüdüyü dahi aşmak için çabalıyoruz? Angut kuşunun yaşam hikayesini bir çoklarımız biliriz. Onun davranışları nasıl açıklanır?

Sevgili ARSLAN sağlıklı akıl ile -yaşananların tamamen dışından bakar gözle- doğruları söylemektesin.

Sayın DEMİR Psikoloji veya benzeri alanında eğitimli olduğunuz yazılanlardan belli.

Elbette ki X kişi bu durumda farklı tepkiler verebilecektir. Örneklerini çok sık görmekteyiz. Belki sağlıklı sekiz saatlik bir uyku sonrasında sabah erkenden uyanabilseniz kararlarınız çok daha farklı olabilecektir. 24 saat kuralım vardı hayatta. Her mutluluk ya da öfke patlamasının sonrasında KARAR almak için 24 saat beklerdim. Bu süreç güzel bir uyku ile desteklenirdi.

Hayatın kısa devre yapması nasıl anlatılır. Plak okuyucu kafası bu olayın açtığı izde takıldı kaldı. Birilerinin okuyucu kafayı kaldırması gerek. Ya da kafa her plak üzerine temasta o izde takılıp kalıyor.

İtibarsızlaştırma hukukta yeri olmamasına rağmen kullanılan ceza. Geçmiş ve gelecekten alıntılar yaparken atladığımız BU GÜNDÜR.

İster alın yazısı densin ister matematik, Kesinlik özgür bir insanı daima çıldırtır.
    Bu eseri yazan âlim, mensubu olduğu tarikatın şeyhi Yunan filozof İbni Parmen’in ölümsüzlük hakkındaki fikirlerini açıklayıp yorumlamıştı.
    İbni Parmen adındaki bu filozof Fisagorcular denilen cemaati terk etmiş, fakat onların ilginç bir fikrini reddetmemişti.
    Risâlede bu bahsi izah etmek için şöyle bir örnek verilmişti:
    Sözgelimi Amr, belli bir tarihte doğup zamanla büyüdüğü vakit Zeyd ile arkadaş olduktan sonra, arkadaşına ihanet ederek onun tarafından öldürüldüğünde,zaman döngüsel olduğu için tekrar doğacak, yine Zeyd ile karşılaşacak, yine öldürülüp yine doğacaktı. Bu döngü sonsuza kadar sürecekti. İşte, zaman döngüsel olduğu için sadece geçmişi değil, geleceği hatırlamak da mümkündü. Kısacası hatırlama ile kehanet aynı şeydi. Öte yandan, filozof Aristâtalis gözler nasıl ki ışığı ve kulaklar da sesi algılıyorsa, hafızanın da zamanı algıladığını ileri sürmüştü. Müridinin yazdıklarına bakılırsa, İbni Parmen de hafızanın, tıpkı göz ve kulak gibi bir duyu organı olduğunu söyler görünüyordu. Bununla birlikte hafıza geçmişi ve geleceği algılamaktaydı.

Ancak bu filozof, geçmişin ve geleceğin olmadığını söyleyerek Fisagorculardan ayrılıyordu.

Mesela, “Bir dedem var idi.” dendiğinde bundan, dedenin artık var olmadığını, “Bir oğlum olacak,” dendiğinde ise oğlun henüz var olmadığı sonucu çıkıyordu. Öyleyse var olduğu söylenen herhangi bir şey geçmişte ve gelecekte olamazdı.
    “Her ne kadar uzakta olsalar da zihinde şimdi bulunan şeylere bir bak.” diyen İbni Parmen’e göre, ‘şimdi çocuk olduğunu’ ve ‘şimdi ihtiyar olduğunu’ hatırlayan, dolayısıyla ‘algılayan’ biri yanılmaktaydı.
    O, aynı zamanda hem çocuk hem ihtiyar olamazdı. Ne çocuk ne ihtiyar olan biride, ezelî ve ebedî bir ‘şimdi’ içinde yaşıyor demekti.
    İşte bu yüzden o kişinin ölümsüz olduğunu kabul etmemiz gerekiyordu.

SONUÇ:İster alın yazısı densin ister matematik, Kesinlik özgür bir insanı daima çıldırtır.

(AMAT, ANAR İhsan Oktay)

Sayın DEMİR yapılacakları yapmaktayım. Emin olun. Yine bu forum benim için birçok terapiden iyi gelir durumda. Farklı insanların farklı bakışları altında olayı kavramak ve kabullenmek daha rahatlatıcı. Narsisistik tanımlamanıza katılmıyorum ama keşke olsaydım. M.Kemal ATATÜRK için de bu tanımlama yapılır. En azından egom biraz yükselirdi.

Kişileri hayatta başarılı yapan en önemli unsur bence olaylara verdikleri tepki. Biz orduda patlayan bombanın olay olduğunu ve bizlerin bu olaya vereceği tepkinin geleceğimizi şekillendireceğini anlatırdık.

Şimdi sağlıklı akıl ile bunları söylerken vaka anı organizmanın verdiği tepkiler anlamsızlaşıyor. Bilim insanı değilim ama araba örneğinden gidersek soğutma sistemindeki arızada kontak açıldığı anda aracın harareti yükselir. Psikolojik sorunların fiziki arazlarla ilintili olabileceğini düşünüyorum ama psikoloğum bunun da bir sanrı olduğunu düşünüyor.

Dizideki benzer vaka bile bende aynı terleme, kalp çarpıntısı ve boğulma hissini yaratıyor. Fiziksel olarak bir saat ağır spor yapmışçasına terliyorum.

Destek ve paylaşımlar için yürekten teşekkür ederim. Hakikaten çokta üstüme gelirseniz yaptığımı ben de dahil diğerleri de normal bir şey sanmaya başlayacak. Hepten sütten çıkmadım.

Sorun etkisiz elemanlar. Bekar olsam demek geliyor ama bu sefer anne, baba kardeş vsr. vsr...

Ah "Bekar olana kolaydır avrat boşamak." var mı ötesi.

Sağlıcakla kalın.

Biraz daha iyisiniz...

Aslında ben sizin kendinizi iyi hissetmenizi istemiyorum.bilmeyerek buna sebep olmuşsam üzgünüm! İnanmıyorsunuz,tanrıya.araba örneği ,ateist psikolog ,nereden bakarsanız zor...sanırım duygu lazım ,pişman olmalısınız ama siz pişman değilsiniz..beklemediğiniz sonuçla karşı karşıyasınız..arabaya bindiğiniz için değil ,yanlış durağa geldiğinizdir sizi terleten,bunları hissetmekte fena sayılmaz Yukarıda saydıklarınız korkuya kapılan insanlarda görülür ,panik.Pişman olanlarda pek rastlanmaz....neyse korkuda iyidir,yani hiç bir şey hissetmemekten iyidir.pişman olmayı tavsiye edebilirim size ...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı SEA DEMİR rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Biraz daha iyisiniz...

Aslında ben sizin kendinizi iyi hissetmenizi istemiyorum.bilmeyerek buna sebep olmuşsam üzgünüm! İnanmıyorsunuz,tanrıya.araba örneği ,ateist psikolog ,nereden bakarsanız zor...sanırım duygu lazım ,pişman olmalısınız ama siz pişman değilsiniz..beklemediğiniz sonuçla karşı karşıyasınız..arabaya bindiğiniz için değil ,yanlış durağa geldiğinizdir sizi terleten,bunları hissetmekte fena sayılmaz Yukarıda saydıklarınız korkuya kapılan insanlarda görülür ,panik.Pişman olanlarda pek rastlanmaz....neyse korkuda iyidir,yani hiç bir şey hissetmemekten iyidir.pişman olmayı tavsiye edebilirim size ...
    Sayın DEMİR,

Sanırım cevabı Iphone gibi bir araç ile verdiniz. İkici satırı anlamlandıramadım.
    Siz duygu tanımı yaparken ben ortaya koyduğum her davranış örüntüsüne tepki diyorum. Clinton'un Levinsky ile yaşadıklarını dünya yedi bitirdi. Yeltsin, alkol duvarını aşmış halde bayan milletvekilini gözümüzün önünde p.ndikledi. Türkiye'ye gelmeye korkuyorum.
    Oturup Clinton'un ağzından gerçek duygularını almak isterdim.
    Pişmanlık aciz insanların baskıdan ve cezalardan korktukları için geliştirdikleri savunma mekanizması değil mi? Tartışmamızın hangi evresinde yaptıklarıma haklılık kattım. Kişisel hiçbir ceza beni yıldırmaz. Toplum benim davranışlarımla bir başkasını cezalandırmadığı sürece (mahalle baskısı)
    Nasıl korkmazsınız? Ölümün karşımıza dikildiği anlar da yaşadık bu duyguları. Cesur, kahraman bu organizmayı harekete geçirmek için sağlanan itkidir. Be 24 yıl boyunca hep yaşadım bunu. Geri dönüp kaçtım mı? Hayır ama bu korku bütün kanı beynime yönlendiriyordu. 1000 metre ötedeki çıtırtıyı duyuyor, ışığın hızı ile orantıladığımız merminin en geç 3 saniye sonra yanımızda olacağını hesaplayabiliyorduk. Edinilmiş paranoyalarla hayatta kaldık.
    Yaşamak için göğsümüze basılıncaya kadar elimizi tetiğe götürmeyecek kadar sabırlıydık. Yenilmek ben olaya böyle bakıyorum. Yaptığımdan değil yapamadığımdan dolayı yenilmişlik duygusu içerisindeyim. Pişmanlık değil yenilmişlik. Üstelik bu mücadelenin kaybedeni ben değilken yenilmiş olmak olayın en acı tarafı. Osmanlının müttefikleri yenilince oda yenik sayıldı derlerdi ortaokul çağlarımızda. İşte böyle. Müttefiklerim benim yüzümden yenik ve ezik.
    Olayın hormonsal yönü oluşum değil tartıştığımız. Bu kadar basit açıyla bakıldığında insan olma erdemimizi kaybediyoruz. Belki birçok erkek yerimde olmak için neler vermezdi. Lakin hepsi sonunda aynı kirlenmişlik duygusuyla boğulur bocalardı.
    Ben biraz histrionik davranıyor olabilirim ama sonuç değişmeyecektir bundan eminim.
    Değişseydi gençlik yıllarımızın tatminleri bizi suçluluğa itmezdi. Ben hiç suçluluk duymadım diyen he cinslerim kusura bakmayın ben buna inanamam.

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Diyalektiğiniz güçlü. Fakat sorun çok karmaşık değil aslında. Basit bir aldatma vakası ve vakıa mahsulü sıkıntılar zinciri... Basit olan aldatmak değil; vakıanın kendisi... Aldatmak eylemine yükleyeceğiniz vicdan muhasebesi sizin kazanımlarınız ilintili bir süreç ihtiva ederken, vakıanın hukuk ve cemiyet dünyasındaki yansıması belki o muhasebeyi hiçe sayarak kendi mecrasında akacaktır.

Bendeniz sizin kendi iç muhasebenizin dış dünyada en azından yakın ilişki içinde olduğunuz bireyler tarafından dikkatli biçimde değerlendirileceği kanaatindeyim; fakat hukuksal açıdan muhatap olduğunuz şantaj fiili, mobing uygulaması ve ayrıca cemiyet yaşamını kapsamayan durağan hukukun bir ayıbı biçilmemiş don mesabesindeki itibarsızlaştırma cezası sizin daha farklı ve teknik bir yöntem izlemenizi gerektirmektedir.

Değer yargılarını da bu denli önemsememenizi öneririm. Onur ile şerefi birbirine karıştırmamak lazım... İnsan olmanız gereği doğum ile size yapışanın adı onurdur; şeref dediğimiz ise kültürün sıfatlamasıdır. Dün töre saiki ile öldürülen kızın katiline az ceza veren şerefli sistem, bugün bu saiki ağırlaştırma nedeni saymakta onurlu ise ve yine dün şeref saiki ile zina suç sayılır iken bugün sadece eşe fiili boşanma açısından bir neden olarak kullanmasından başka bir misyon yüklememiş ise sizin yaşayan toplumun değerlerini, onun şeref saydığını saymadığını çok da ciddiye almamanız hayrınıza olacaktır. Birikiminiz de doğrusu bunu algılayabilecek kapasitede olduğunuz çağrışımı yaptı.

Yukarıda yazdıklarıma ek olarak bunları da yazmak istedim.

Patronunuzun bir hukuk dışı uygulamasına prim vermemenizi, vereceğiniz her tavizin onurunuza saldırı olasılığını artıracağını -şerefi merefi bir tarafa bırakarak- ifade ile somut olayda ayrıntılı bir anlatım ile hukuksal danışmanlık da almanızı ayrıca öneririm.
    Konu Av.İsmail Arslan tarafından (26-01-2013 Saat 23:40:55 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Patronunuzun size yaptığı (savcılık) bir suç olup ispatlamanız yeterli sanırım.

ŞantajMADDE 107. - (1) Hakkı olan veya yükümlü olduğu bir şeyi yapacağından veya yapmayacağından bahisle, bir kimseyi kanuna aykırı veya yükümlü olmadığı bir şeyi yapmaya veya yapmamaya ya da haksız çıkar sağlamaya zorlayan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    348
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Diyalektiğiniz güçlü. Fakat sorun çok karmaşık değil aslında. Basit bir aldatma vakası ve vakıa mahsulü sıkıntılar zinciri... Basit olan aldatmak değil; vakıanın kendisi... Aldatmak eylemine yükleyeceğiniz vicdan muhasebesi sizin kazanımlarınız ilintili bir süreç ihtiva ederken, vakıanın hukuk ve cemiyet dünyasındaki yansıması belki o muhasebeyi hiçe sayarak kendi mecrasında akacaktır.

Bendeniz sizin kendi iç muhasebenizin dış dünyada en azından yakın ilişki içinde olduğunuz bireyler tarafından dikkatli biçimde değerlendirileceği kanaatindeyim; fakat hukuksal açıdan muhatap olduğunuz şantaj fiili, mobing uygulaması ve ayrıca cemiyet yaşamını kapsamayan durağan hukukun bir ayıbı biçilmemiş don mesabesindeki itibarsızlaştırma cezası sizin daha farklı ve teknik bir yöntem izlemenizi gerektirmektedir.

Değer yargılarını da bu denli önemsememenizi öneririm. Onur ile şerefi birbirine karıştırmamak lazım... İnsan olmanız gereği doğum ile size yapışanın adı onurdur; şeref dediğimiz ise kültürün sıfatlamasıdır. Dün töre saiki ile öldürülen kızın katiline az ceza veren şerefli sistem, bugün bu saiki ağırlaştırma nedeni saymakta onurlu ise ve yine dün şeref saiki ile zina suç sayılır iken bugün sadece eşe fiili boşanma açısından bir neden olarak kullanmasından başka bir misyon yüklememiş ise sizin yaşayan toplumun değerlerini, onun şeref saydığını saymadığını çok da ciddiye almamanız hayrınıza olacaktır. Birikiminiz de doğrusu bunu algılayabilecek kapasitede olduğunuz çağrışımı yaptı.

Yukarıda yazdıklarıma ek olarak bunları da yazmak istedim.

Patronunuzun bir hukuk dışı uygulamasına prim vermemenizi, vereceğiniz her tavizin onurunuza saldırı olasılığını artıracağını -şerefi merefi bir tarafa bırakarak- ifade ile somut olayda ayrıntılı bir anlatım ile hukuksal danışmanlık da almanızı ayrıca öneririm.
    Sevgili Arslan,
    (Bilgilerinde öğrenci geçtiği için bu ifadeyi kullandım.) Bloğunuzda yazdıklarınızı okuyordum. İltifat olarak görme. İnan uzunca süredir ilk defa olaylardan sıyrıldım. Halen daha okuyorum. Kanaatim o ki, hukuk alanını puanın değil sevdiğin için seçmişsin. Dilerim ileride ÖZEKES gibi başarılı bir hukukçu olursun. Vaktim oldukça bloğunu okuyacağım. Düşüncelerini ve yazma tutkunu hiç kaybetme olur mu? Bana Wilhelm REİCH'in günlüklerini hatırlatıyor.

Ayrıca bizde bir deyim vardı. Kötüye bir şey olmaz ya da İyiler erken ölür diye. Psikolog görüşmeleri öncesi cheq-up sonucuma göre de doktor ömrümün sonuna kadar yaşayacağım konusunda garanti bile verdi.

Süreci burada mutlaka paylaşacağım.
    Konu Atilda09 tarafından (27-01-2013 Saat 00:18:05 ) de değiştirilmiştir. Sebep: imla düzeltmesi

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi benim anlayamadığım,burada tartışılan bir romandan alıntımı yoksa hemde iş yerinde yaşanan iğrençlik,yanlışlık,iradesizlik,saygısızlık mı?

Sayın üye olayın oluşunu,olabilecek şeyleri,duygularını öyle bir romantik anlatıyor ki tebrik ederim doğrusu.Zaten bu formu okumamın sebebide açıkca romantik bir dille anlatılmış olmasıdır.

Aslında 6 bilinmeyenli denklem var bunda.Siz ve eşiniz,patron ve eşi,sekreter ve eşi.En magdur olanı bence hiç olayın içinde olmayan sekreterin eşi.Ama benim gözümde 6 mutsuz insan ve 3 mutsuz aile.Yazık ve yuhh.

Sitenin içeriği gereği klasik bir cevap vereyim size.Bir avukattan destek alınız.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ibni parmen fisagorcular

3 bilinmeyenli denklem

Forum