+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.
    Nerede
    konya
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.
    Eski işyerimde ekibimden biriyle kavga ettim. Tutukluluk kararı ile mahkemeye sevkedildik, somut delil bulunamadığı için dava uzamıştı. Öncelikle olayı alıntı şeklinde aktarayım.

"Çalışma arkadaşlarımdan biri bana ve diğer arkadaşıma tehditvari küfretti. Olay çıkmasın die iş yerine dönmeye karar verdim. Yolda araç kullanırken yine küfretti. iş yerine geldik tekrar küfretti ekip şefinin yanında. Çıktı girdi yine küfretti. en son ekip şefine tehdit etti. Sabrımın son damlası oldu Adama bi tekme salladım yüz üstü düştü ve yüzü pert oldu. Yüzde kan toplama var ve bir ayda geçicek yaralar. Adamın burun kemiği kırılmış. Tutukluluk kararı ile mahkemeye çıktık ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldık.(3 kişi çıktık mahkemeye 3ü bir oldu beni dövdü demiş.) Küfrederken ve tehdit ederken 2 şahidim var. Ayriyeten olay 10:00da oldu ve adamda 200 promil alkol çıktı. 7de işe çıkmıştık. Sabah sabah okadar içemez içme durumu yok. Gecedende kalmaz sanırım okdr. Ya hapçı yada başka bi madde almış olmalı. Sallanmıyordu çünkü hiç."

yaklaşık 3 hafta önce mahkeme celbi geldi 17 şubatta mahkeme var. Umursamamıştım ama olay gözümü korkutmaya başladı. Yukarıdaki yazıyı olaydan sonra yazmıştım. Adamda herhangi bir kırık yokmuş. rapordaki bildiriyi aktarayım.
    1- basit tıbbi müdahale ile giderilebileceğini
    2- yaşamını tehlikeye sokmadığını
    3- kişiye acı veren sağlığını ve algılama yeteneğini bozan durum oluşturmadığını
    4- kemik kırığına neden olmadığını
    5- yüzünde sabit iz niteliğinde olmadığını,
    6- duyu ve organların işlevinde azalma olmadığını bildirir rapordur

Şimdi sormak istediğim
    *olay ne derece ciddi tutukluluk hali olabilir mi?
    *avukata ihtiyacım varmı, yoksa adliye avukatı yeterlimi
    *avukata ihtiyacım var ise nekadar maliyeti olacaktır bana
    *son olarak ilk mahkemede olay anı ne yasadıysam onu anlattım arkadan dekme attığımı dahi, hatamı yaptım doğrumu yaptım aklım karıştı. Öyle söylemeseydin gibisinden yorum yapanlar oldu.

bu arada 2 şahit ve 3 suçlu olarak ifadeler neredeyse aynı. sadece karşı taraf ifadesinde paramı istedim vermediler önce hakaret tehtid ettiler sonra darp ettiler demiş. Yalan ifade olduğu ortaya çıkarsa durumumuz hafiflermi. 46 sayfalık mahkeme evrakı elimde istediklerinizi pritterden geçirip ekleyebilirim.
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var konulu yargıtay kararı ara
    Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

TCK ya göre hapis cezası alırsınız.
    700 günden az olursa paraya çevrilir.
    Toplam en az 15.000.- TL ceza alırsınız.
    Bu cezayı devlete ödersiniz.
    Ödemezseniz hapis yatarsınız.

Darp edilen kişi maddi manevi tazminat davası açıp çalışamadığı günlerin zararını ve sizden zararlarının tazmini isteyebilir.
    Bu darp size çok pahalıya patlar.
    Bir yumruğun bedeli en az 2.500.- TL dir.

Sakat kalıp iş göremez duruma düşerse ömür boyu o kişiye aylık yaşamsal giderlerini karşılaması için para tazminat vermek zorunda kalırsınız.
    Orantılı olmak zorundasınız.
    Size küfür etti ise sizde sadece aynı oranda küfür edebilirsiniz.
    Küfüre karşılık darp olmaz. Orantılı değil.
    Konu Hakkaniyetli tarafından (14-01-2013 Saat 21:47:48 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Tahrik ve hakaret sonucu kavga ve süreç hakkında bilgiye ihtiyacım var

Basit tibbii müdahale ile giderilebilecek darp durumu çok ciddi bir suç değildir.Bu suçtan daha önce sabıkası olmayan biri hükmün açıklanmadığı bir dava süreciyle sıyrılır.Ancak buradaki sakat nokta karşı tarafın ifadesi.Adam resmen gasp yapmaya kalktığınızı ve bunun sonucunda birden fazla kişiyle darp durumunun oluştuğunu söylemiş.Gasp suçu Ceza Kanunumuzda çok ağır bir suçtur.Bunu birden fazla kişiyle işlemek suçu dahada arttırır.En büyük artınız ve bir avukatın en çok kullanabileceği done karşı tarafın 200 pm alkollü olması.Bazı davalar vardır olay nettir ve avukatlık çok bir şeyi yoktur.Bir diğer davalarda olay her yere çekilebilecek şekilde (sizin olayınızda yaralanan şahsın kendi düştüğü veya olayın basit bir itişmeden kaynaklandığı öne sürülebilir, zira karşı taraf kör kütük sarhoş.Ama olay görüldüğü üzere 3 kişinin bir kişiyi gasp amacıyla darp ettiğine kadar gidebiliyor)meydana gelebilir.Ben bu davanın bir avukatla takip edilmesinin daha faydalı olacağı görüşündeyim.Avukat nereye yükleneceğini davada kısıtlı olan savunma zamanında nelerin savunulacağını iyi bilir.Davada tutup yok hap attıydı, sabah bu kadar içilmez (içeçek adam 4'de de kalkar içer içer, ayrıca promil ölçer sadece kandaki alkolü ölçer, içmedi de haptan çıktı falan gibi yaklaşımlar hem bilimsel değildir hem sizin kendi tahmininizdir hem de bir işe yaramaz) gibi aslında konuyla direk bağlantılı olmayan ve subjektif savunmalar yaparsanız bir anda ağır bir şekilde kesinleşmiş bir hükmü karşınızda bulabilirsiniz.Olayı gasp suçuna kaydırmadan darp sınırlarında tutmak ve ertelenmiş bir hükümle işine gücüne bakmak en hayırlısıdır.Kolay gelsin.

Nerede
    malatya
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bill187 yine altın degerinde fikirler sunmuşsunuz. soruma gelince bu konuyla alakalı karşı tarafın darp raporu var diye hakim onun her dedigine inanırmı. sonuçta elinde raporu var gaspa sokmak istiyo ısrarla daha agır ceza almaları için. bu durumda hakim karşısında onun gasp edildigi daha çok inandırıcı degil mi sizce

Nerede
    konya
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Olay bu denli ciddimi ya :S İyi ama ülkemizde 22 yasında 120 suçtan sabıkalı insanlar var. Benim olayım bana sadece kavga ve hafif bir olay gibi gelmişti. 15000 tl ceza, hapis, gasp bunlar çok ürküttü beni. Yanlış anlamayın Hukuk bilgim olmadığı için soruyorum sizin gasptan kastınız nedir sayın@Bill187. Benim lugatımdaki başkasının malını zorla alma ise öyle bir ifadesi yok karşının. Net özet olarak karşının ifadesi "ağız dalaşından sonra işten ayrılmak için paramı istedim vermediler üstüne dövdüler" dedi. Şirketin mali işlerinden sorumlu değiliz alt çalışanız bu göz önüne alınmazmı?. Adam bildiğimiz üfürüyor ve mağdur olduğu için omu haklı gözüküyor hukukta. O adam tamamen masummu gözüküyor şimdi. Kesinlikle yanlış anlamayın beni. Yineliyorum hukum bilgim olmadığı için soruyorum. Bu arada sicilim temiz okul hayatımda bile disiplin cezam yok.
    @hakkaniyetli; karşının iş göremez raporu yok en azından mahkemeden aldığım dosyada yok öyle bi belge ve sakatlık söz konusu değil. hastaneden çıktıktan gözle görülür sakatlığı yok normal bir şekilde çıktı gitti. Savcının dilekçeside "basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek yaralanma" esaslı. Şuan çalışmıyorum ve yeni mezunum buyüzden korkutucu geldi düşünceleriniz:S 1 sene adama çalışcam resmen:S. Peki avukat tutmuş olsam bana maliyeti nekadar olur tahmini.
    bbu arada belirtmek istedim araştırdığım kadarı ile karşı taraf 49 yasında ve hayatı boş yaşayan birisi. Ailesi tarafından bile terkedilmiş geçimsiz olduğu için. Zeka seviyesinin düşük olduğunu düşünüyorum. Kaliteli biri olsa oğlu yasında bir kişi ile münakaşa yapmaz küfretmezdi. Öyle bir durumdayım ki çıkar yol arıyorum sanırım:S
    Konu sinanmete tarafından (14-01-2013 Saat 23:21:44 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın baygol öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Sayın sinanmete ben ilk anlatımından sanki karşı taraftan siz para istediniz ve vermediler tarzı bir durum sonucu olay bu noktaya geldi şeklinde bir anlam çıkarmıştım.Tutukluluk kararıyla mahkemeye sevk edildik acaba tutuklanma talebiyle mahkemeye sev edildik mi olacak.Çünkü ilkinde tutuklu yargılanma olmuş gibi bir durum ortaya çıkıyor ve biz olayın vahametini veya basitliğini kestiremiyoruz.Bende tutukluluk kararıyla mahkeme deyince ortada ciddi bir suçlama ve tutuklu yargılanma var diye düşünmüştüm.

Olay; alkollu bir kişiye vurdun, şahıs şikayetçi, tutuksuz yargılanıyorsun, rapor basit tibbi müdahale onun dışındaki(bana önce şöyle dedi, ters ters baktı, şöyle ettiydi vs.vs.) biraz hikaye olur ve mahkemede de pek dinlenmez.Eğer durum bundan ibaretse ve daha önce sabıkan yoksa korkma.Mahkemede iyi hal göster 5 yıllık bir denetime girecek ve sonrasında davan düşecek.5 sene içinde yeni suça bulaşmaman kaydıyla.Umarım bu sefer doğru anlaşılmışsındır.Boş yere seni de endişelendirmeyelim.

- - - Updated - - -

Sayın baygol öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Sayın sinanmete ben ilk anlatımından sanki karşı taraftan siz para istediniz ve vermediler tarzı bir durum sonucu olay bu noktaya geldi şeklinde bir anlam çıkarmıştım.Tutukluluk kararıyla mahkemeye sevk edildik acaba tutuklanma talebiyle mahkemeye sev edildik mi olacak.Çünkü ilkinde tutuklu yargılanma olmuş gibi bir durum ortaya çıkıyor ve biz olayın vahametini veya basitliğini kestiremiyoruz.Bende tutukluluk kararıyla mahkeme deyince ortada ciddi bir suçlama ve tutuklu yargılanma var diye düşünmüştüm.

Olay; alkollu bir kişiye vurdun, şahıs şikayetçi, tutuksuz yargılanıyorsun, rapor basit tibbi müdahale onun dışındaki(bana önce şöyle dedi, ters ters baktı, şöyle ettiydi vs.vs.) biraz hikaye olur ve mahkemede de pek dinlenmez.Eğer durum bundan ibaretse ve daha önce sabıkan yoksa korkma.Mahkemede iyi hal göster 5 yıllık bir denetime girecek ve sonrasında davan düşecek.5 sene içinde yeni suça bulaşmaman kaydıyla.Umarım bu sefer doğru anlaşılmışsındır.Boş yere seni de endişelendirmeyelim.

- - - Updated - - -

Ayrıca televizyondan görme veya kulaktan duyma duyumlar kişileri yanıltıyor.Sizin verdiğiniz örneğe benzer şeyler(15 yaşında 70 suç işlemiş daha dışarıda vs.).Bunda hukuki bilgisi olmayan basınında rolü büyük.Onlar sadece bazı durumlarda kolluktan bilgi alarak daha önce polise geliş kayıtlarını öğreniyorlar.Altını da bu şekilde dolduruyorlar.Bahsedilen suçlardan emin olun onlarca davaları sürüyor.Cezalar kesinleşince bedelini hayatlarıyla ödeyecek bu kişileri sanki ellerini kollarını sallayarak dolaşan insanlarmış gibi gösteriyorlar.İnsanlar bunları duyunca ulan istediğimize sövsek dövsek bir şey olmaz sanıyorlar.Ama kazın ayağı öyle değil.

Ayrıca şuda ciddi bir yanılgı.Komşusunu bıçakladı, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı!!!

Bilmeyen sanıyor ki adam istediğini bıçakladı karakolda yarım saat çay içti geldi.Tamam serbest bırakıldı ama kamu ve tazminat davaları başladı.Davalar kesinleşince cezalar yağınca o zaman bak o komşusuna soktuğu bıçak kendinin neresine girecek.Sadece şimdilik tutuksuz yargılanıyor.Ama nedense basınımız(şimdilerde bunu azalttı) bunu böyle habere sunmaktaydı.

Çuvaldızı toplum olarak birazda kendimize batırmamız gerekirse şu da bir gerçek, suç işlemiş adam tutuklansa(yanı tutuklu yargılansa) daha suçu kesinleşmemiş bir kişi içeri nasıl atılır diye veriyoruz çoşkuyu, adam tutuksuz yargılansa(ifadesi alınıp serbest bırakıldı) adam suç işlemiş elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor bu nasıl is diye feryat ediyoruz.Hakiminde savcının da Allah yardımcısı olsun bu memlekette ne diyelim.

- - - Updated - - -

Ayrıca televizyondan görme veya kulaktan duyma duyumlar kişileri yanıltıyor.Sizin verdiğiniz örneğe benzer şeyler(15 yaşında 70 suç işlemiş daha dışarıda vs.).Bunda hukuki bilgisi olmayan basınında rolü büyük.Onlar sadece bazı durumlarda kolluktan bilgi alarak daha önce polise geliş kayıtlarını öğreniyorlar.Altını da bu şekilde dolduruyorlar.Bahsedilen suçlardan emin olun onlarca davaları sürüyor.Cezalar kesinleşince bedelini hayatlarıyla ödeyecek bu kişileri sanki ellerini kollarını sallayarak dolaşan insanlarmış gibi gösteriyorlar.İnsanlar bunları duyunca ulan istediğimize sövsek dövsek bir şey olmaz sanıyorlar.Ama kazın ayağı öyle değil.

Ayrıca şuda ciddi bir yanılgı.Komşusunu bıçakladı, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı!!!

Bilmeyen sanıyor ki adam istediğini bıçakladı karakolda yarım saat çay içti geldi.Tamam serbest bırakıldı ama kamu ve tazminat davaları başladı.Davalar kesinleşince cezalar yağınca o zaman bak o komşusuna soktuğu bıçak kendinin neresine girecek.Sadece şimdilik tutuksuz yargılanıyor.Ama nedense basınımız(şimdilerde bunu azalttı) bunu böyle habere sunmaktaydı.

Çuvaldızı toplum olarak birazda kendimize batırmamız gerekirse şu da bir gerçek, suç işlemiş adam tutuklansa(yanı tutuklu yargılansa) daha suçu kesinleşmemiş bir kişi içeri nasıl atılır diye veriyoruz çoşkuyu, adam tutuksuz yargılansa(ifadesi alınıp serbest bırakıldı) adam suç işlemiş elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor bu nasıl is diye feryat ediyoruz.Hakiminde savcının da Allah yardımcısı olsun bu memlekette ne diyelim.

- - - Updated - - -

Nerede
    konya
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın bill187: evet geç farkettim durumu aktaramadığımı çok özür dilerim.
    Konya 9. sulh ceza mahkemesi'ne kanulu dilekçeyi buraya özet olarak aktarayım daha net olsun sorum.
    Yaşamını tehlikeye sokacak şekilde kasten yaralama suçundan aşağıda açık kimlik bilgileri bulunan Sinan mete, V.A, A.B mevcutlu olarak gönderilmişleerdir. şüphelilerin kaçacaklarına, saklanacaklarına, kaçacağı şüphesi uyandıracağına dair somut olgular bulunduğundan,
    şüphelilerin davranışı, delilleri yok edeceğine, gizleyeceğine, değiştireceğine, tanık, mağdur veya başkaları üzerine baskı yapılması girişiminde bulunma hususlarında kuvvetli şüphe oluşturduğundan,
    Kuvvetli suç şüphesi varlığını gösteren olgular nedeniyle CMK 100 ve devamı maddeler gereğince şüphelilerin sorgusunun icrası ile TUTUKLANMALARINA karar verilmesi, evrakın tamamlanması için C.başcavcılığımıza iadesine karar verilmesi kamu adına talep olunur.

(kaçacağı şüphesi uyandıracak hangi davranışı sergiledik onuda anlamış değilim. jandarma önde biz arkada özel aracımızla gitmiştik adliyeye)

sanırım alt yazıdakide mahkeme kararı
    mahkeme kararı:
    GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ
    Şüphelilerin üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, delillerin büyük ölçüde toplanmış olması, Şüphelilerin üzerine atılı suçun vasıf değiştirme ihtimali ve tüm dosya kapsamı nazara alınarak yerinde görülmeyen tutuklama talebi reddi ile şüphelilerin SERBEST BIRAKILMALARINA,
    Soruşturma evraklarının ikmali için C.Başsavcılığına iadesine,
    Dair, şüerhelilerin ve müdafiillerinin yüzüne karşı CMK.nun 268maddesi uyarınca 7 gün içerisinde Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesine İtirazı kabil olmak üzere şüphelilerin sorgusuna Müteakip karar verildi ve tutulan tutanak ile birlikte imza altına alındı.

umarım bukez daha net ifade edebilmişimdir. Elimde Adliye dosyaları oradan aktardım. olay sizin özetlediğinizden ibaret diyebilirim. İçimi rahatlattınız rengim biraz olsun normale döndü. Değerli sıkılmadan cevaplarınız için çok teşekkür ederim sayın bill187

Ayriyeten ek aydınlatıcı bilgileriniz içinde teşekkür ederim. Eminim ki başta ben ve konuyu okuyan bir çok kişiyi aydınlatmıştır. İzleyici vatandaş olarak Bıçaklı kavgaya karışanların, hırsızların ellerini sallayarak gezdiğine gezeceğine inanıyordum. Süreç ve sonradan gelcek cezaları düşünmemiştim. birkez daha soğudum medyadan
    Konu sinanmete tarafından (15-01-2013 Saat 00:28:08 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yaklaşık 3 hafta önce mahkeme celbi geldi 17 şubatta mahkeme var. Umursamamıştım ama olay gözümü korkutmaya başladı. Yukarıdaki yazıyı olaydan sonra yazmıştım. Adamda herhangi bir kırık yokmuş. rapordaki bildiriyi aktarayım.
    1- basit tıbbi müdahale ile giderilebileceğini
    2- yaşamını tehlikeye sokmadığını
    3- kişiye acı veren sağlığını ve algılama yeteneğini bozan durum oluşturmadığını
    4- kemik kırığına neden olmadığını
    5- yüzünde sabit iz niteliğinde olmadığını,
    6- duyu ve organların işlevinde azalma olmadığını bildirir rapordur

İlk yazınızdan anladığım raporun basit tibbi müdahale raporu olduğu(en hafif)

En son yazdığınızdan da ''Yaşamını tehlikeye sokacak şekilde kasten yaralama suçundan aşağıda açık kimlik bilgileri bulunan Sinan mete, V.A, A.B mevcutlu olarak gönderilmişlerdir.''

Birden fazla mı doktor raporu var?Son yazınızda da hayati tehlikeye sokacak(en ağır) rapor olduğu yazılıyor.Samimi olarak yardımcı olmaya çalışıyorum lakin tam nedir çözmeye kabil olmadım.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sinanmete rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    (kaçacağı şüphesi uyandıracak hangi davranışı sergiledik onuda anlamış değilim. jandarma önde biz arkada özel aracımızla gitmiştik adliyeye)
    Sizin avukatınız "beraat etsin" diyecek, ceza mahkemesinde Savcı, hukuk mahkemesinde davacı avukatı "idam edilsin" diyecek. Bu normal değil mi

Nerede
    konya
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilk yazdığım rapor hastane raporu.

2. ise Cumhuriyet savcısının A.E.nin dilekçesi. dilekçe tarihi 21.06.2012(olay günü)

1 tane daha cumhuriyet savcısı dilekçesi var 03.10.2012 tarihli. onun içeriğide:
    SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ:
    tarafların aynı şirket bünyesinde........
    .....sinanın odadan çıkıp M.G'a tekme ile vurarak raporunda tespit olduğu üzere basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaraladığı anlaşılmakta;
    şüphelilerin yargılanmalarının mahkemenizce yapılarak eylemlerine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmalarına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur. Cumhuriyet savcısı Y.Y.

NOT: V.A, A.B. Sinan mete hakkında yaralama, hakaret suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair ek karar verilmiştir.

İsimleri açık yazmamam sorun değildir umarım.

- - - Updated - - -

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sizin avukatınız "beraat etsin" diyecek, ceza mahkemesinde Savcı, hukuk mahkemesinde davacı avukatı "idam edilsin" diyecek. Bu normal değil mi
    sayın:Senoleker inanın yazdığınızı anlamıycak kadar aklım karıştı :/ cevaplarımdanda görüldüğü gibi kendimi bile ifade edemiyorum artık. Sayın:bill187 sağolsun sıkılmadan usanmadan anlamaya çalışıyor beni
    Konu sinanmete tarafından (15-01-2013 Saat 00:54:43 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php102536-Tahrik-ve-hakaret-sonucu-kavga-ve-surec-hakkinda-bilgiye-ihtiyacim-var

kavga mahkeme sonuçları

darp raporu mahkeme sonucu

kavga sonucu mahkeme

kavga mahkemeleri

kavga etmenin cezası

kavga sonucu kamu davasıkavgadan dolayı mahkemeasliye ceza mahkemesi kavgakavga mahkeme kararlarıkomşu kavgaları mahkemekavga mahkemesikavga etmenin cezası nedirkomşu kavgası davalarıkavga sonucu alınan cezalarkavganin cezasihttps:www.hukuki.netshowthread.php102536-Tahrik-ve-hakaret-sonucu-kavga-ve-surec-hakkinda-bilgiye-ihtiyacim-vardarp raporu cezasıkomşu kavgasının cezasıağır ceza mahkeme celp kaç günde gelirdarp raporu nedirkamu davası sonuçlarıbasit ikili kavganin mahkeme karari ne olurkadin kadina kavga edince ne olur hukukenhakaret davasında tahrik
Forum