Sorum şu olucak 2001 yılında yapılan gümrük müşavir yardımcılığı sınavına girebilmek için 2 yıllık diplomamın bölümünü kabul etmediler o yıllarda işlem yapmakta ve gümrük kapılarında girmekte çok zorlandığımızdan dolayı sınava mutlaka girmemiz gerekiyodu bende fotokopi bi diplomada ad ve soya bilgilerimi değiştip scan ettikten sonra kendi adıma diploma yaptım bunuda diğer evraklarla beraber notere onaylatıp 31.05.2001 de sınav komisyonuna verdim daha sonrada sınavı Türkiye üçüncüsü olarak kazandım.Daha sonra 04.10.2006 da gümrük muhafazadan bir yazı geldi diplommaın sahte olduğu ve gelmem gerektiğiyle ilgili belgemin iptal edildiği belirtildi.Belgemi teslim ettim ifadem alındı cumhuriyet savcılığına dosya hazırlandı ve oraya gittik savcı beni dahi görmeden 5 yıl geçtiği için takipsizlik kararı vermiş.Daha sonra gümrük müsteşarlığı avukatları 2 kez daha itiraz etmişler ikisndede takipsizlik kararı verilmiş.Şİmdi geçen hafta tekrar muhakemat diye Cağoloğlundaki yere gittim bu kararları almaya diye ordaki avukat tekrar itiraz ettiklerini söyledi şimdibu olay geçeli 11 yıl 6 ay oldu hala bu olayla ilgili hakkımda dava açılabilirmi.Avukatın itirazı savcı sahteciliği özel evrakta sahtecilik görmüş avukata göre resmi evrakta sahtecilikmiş halen hakkımda dava açılabilirmi açılırsa nolur acil olarak yardımlarınızı bekliyorum