+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak

Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Dec 2012
  Nerede
  adana
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak

  İyi günler, araştırma yaptım bir kaç konu ve cevap gördüm ama olay biraz farklı olduğundan yazmak istedim.

  Yılın başlarında emanet aldığım bir araç ile ara sokaktan caddeye çıkarken bir motosiklet sürücüsü geldi ve bana çarptı. Kemik kırıkları oluştu ve davacı oldu. Dava başladı. Maddeler halinde yazdıklarım bana vereceğiniz önerilere ışık tutsun diye alta yazıyorum.

  1- Kazanın oluştuğu yerde yol kenarına park etmiş araç sürücüleri yüzünden ana yoldan gelenleri göremediğim için aracın burnunu yola çıkartmak zorunda kaldım. Motosiklet sürücüsü kullandığım aracın ön sol kapı başlangıcına vurdu. Trafik polisleri tutanağa aracın arka kısmına vurduğunu çizmişler. Araç halen yapılmadı, motosikletin vurduğu yer resimlerlede sabit. (Olaydan hemen sonra kaza tutanağını almaya gittiğimde durumu memura belirtsemde yapacak birşey olmadığını, mahkeme olursa bilirkişinin zaten inceleme sonrasında yanlış var ise düzelteceğini söyledi.)

  2- Yol kenarına parkeden araçlar kaza tutanağında var. Hem benim ifademde hemde karşı tarafın ifadesinde yol kenarına park etmiş araçlar yüzünden birbirimizi göremediğimiz var.

  3- Alkol testinde bende "0", motosiklet sürücüsünde 48 promil alkol belirlendi. Kaza 18:10 civarında oldu benim alkol testim olay yerine gelen ekipler tarafından olaydan 25-30 dakika sonra yapıldı. Ama motorsiklet sürücüsü ambulansla hastaneye kaldırıldığından onun alkol testi, olaydan iki-iki buçuk saat sonra yapıldı.

  4- Motosiklet sürücüsünün ehliyeti, kaskı, koruyucu giysisi, trafik sigortası yok. Ehliyetinin olmadığı tutanağa yazılmış ve trafik sigortası olarakta sadece tarih yazılmış. Yani oda yok.

  5- Motosiklet sürücüsü fren yaptığını söylesede, fren yapmadan kullandığım araca vurdu. Oluşan kırıklara bakılırsada şehir içi hız limitinede hiç uymadığı ve baya hızlı geldiği ortada.

  6- Motosiklet sürücüsü bana polis ve ambulans çağırmamamı söylemişti, ama yaralandığını görünce ben çağırdım. Polis ve ambulans çağırma dediğini duyan şahitlerde var.

  Şimdi karşı taraf sigorta şirketine dava açmış, ama anladığım kadarı ile sigorta şirketi alkol, ehliyetsizlik ve diğer eksikler yüzünden onlara problem çıkarıyor. Bunlarda benden birşeyler koparmaya çalışıyorlar. Ama benim yolu göremediğim için aracın ucunu yola çıkartmaktan başka hiç bir eylemim yok bu olayda.

  Tespit yapılmadı, 10-15 gün sonra tespit yapılacak.

  Bana bu konuda bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.  Hukuki NET Güncel Haber

  Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak konulu yargıtay kararı ara
  Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak konulu hukuk haber
  Konu bimdark tarafından (28-12-2012 Saat 19:04:42 ) de değiştirilmiştir. Sebep: eksik yazmışım

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.200
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak

  1)Bilirkişi incelemesinde nereden çarpıldığı ayrıntılı ortaya çıkar.O sırada park halinde olan araçlar uygunsuz park ettiyse kazanın oluşumuna sebep olan unsurlardan olduysa buda değerlendirilir
  2)Bu durum kaza yapanların lehine olabilir
  3)Motosiklet sürücüsü eğer yasal sınırı aştıysa bundan ceza yiyecektir
  4)Bu durumda motosiklet sürücüsünün başını ağrıtacak başka bir done
  5)Bu size ait bir düşünce.Eğer bilirkişide böyle düşünür ve raporlarsa ne ala
  6)Yaralanmış ve yerde yatan bir adamın kazanın şokuyla böyle bir şey demiş yada dememiş olması hiç bir şeyi değiştirmez(o sırada ben haksızım kabahat bende de diyebilirdi o an olayın korku ve paniğiyle, sonra bak orada böyle dediydin artık bir şeyleri savunma hakkını kaybettin gibi bir şey hukuken öne sürülemez)

  Türkiye'de trafik kanunlarının bazı bölümleri mantıktan uzak hazırlanmış olduğu düşüncesi bir çok insanda var.Ayrıca suç ve ihlallerden fazla yaralılara bakılarak karar verilmesi (otobanda veya üst geçidin altında yayaya çarp, mazallah bir ölüm durumu olsun hiç bir suçun olmadığı halde içeri alıyorlar) söz konusu.

  Mantık çerçevesinde belki çok çok ehemliyetli olmama dışında bir kusurunuz yok ama ortada bir yaralı ve dünya kadar masraf(hastane, servis vs.)var.Bizdeki işleyişle maalesef ''Ama benim yolu göremediğim için aracın ucunu yola çıkartmaktan başka hiç bir eylemim yok bu olayda'' diyerek işin içinden çıkılamıyor.

  Mutlaka Avukat tutmanızı karşı tarafla her şeye rağmen ilgilenmenizi(sağlığıyla) tavsiye ederim.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Dec 2012
  Nerede
  adana
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak

  Cevabınız için teşekkür ederim, karşı tarafla ilgilendim, bu güne kadar ne dedilerse alttan almaya çalıştım, kaza onlara sağlık olarak zarar verdi diye bunları yapmayada devam ettim. Ama bu kadar olumsuz yanlarına rağmen sanki ben durup dururken çarpmışım gibi davranıyorlar. Sütte leke var bizde yok tarzındalar.

  Olay yerinin durumu ve daha önce aynı yerde aynı nedenlerden oluşan kazaların olduğu ordaki ikamet edenler tarafından hep söyleniyor. Olay yerinin durumu ile ilgili bunları şahitle ispatlamak işime yayarmı acaba.

  36 yaşındayım, 1996 dan bu güne 3 ceza yedim, zincir, park ve sis farı yüzünden. Sicilimde hiç bir şey yok, olmadı da. Karakolu evime hırsız girdiğinde gördüm hayatım boyunca. Bu şekilde mahkemeye gidip gelmek çok ağrıma gidiyor açıkçası. Sanık, sanık diye anılmak psikolojimi bozdu iyice.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.200
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak

  Gerçekten de daha önce hukuki hiç bir durumun içinde olmadığını yazılarınızdan anlaşılıyor.Daha önce çok kaza oluyor orada diyerek ne iddia edilebilir ve neyden kurtulunabilir.Birilerini oradan çağırıp daha öncede burada kaza olmuştu diye ne konuda hangi merciye şahit göstereceksiniz.Bu bahsettiklerinizin hukuki karşılığı yok.Evet bu işlerin içinde olmayan insanlar için sanık sıfatı bile ağır gelebilir lakin sakin olup davayı bir avukatla takip etmenizi tavsiye ederim.Kolay gelsin.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Taksirle Bir Kişinin Yaralanmasına Neden Olma
  Merhabalar; 05.12.2011 tarihinde saat 07:45 civarlarında Edirne'de bir kazaya karıştım. Hızım tam olarak 20 - 30 civarıydı karşıdan karşıya geçen...
  Yazan: Tukenmez Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 08-03-2012, 04:56:20
 2. Taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin yaralanmasına neden olma 85/2
  Merhabalar, yaklaşık 4 ay önce bir yakınımız trafik kazası yaptı, kaza sonucunda ne yazıkki karşı araç sürücüsü vefat etti(Allah rahmet eylesin),...
  Yazan: semodi Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 08-01-2012, 21:38:44
 3. Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma
  22.06.2010 tarihinde motosikletle yoluma devam ederken trafik ışıklarına yaklaştığımda yeşil ışıkta geçmek için hızımı düşürmeden yoluma devam ettim....
  Yazan: enkanet Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 06-07-2011, 11:37:43
 4. Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma
  Ramazan ayı içerisinde geçici olarak çalıştığım işyerinin aracıyla plakası ve ehliyeti olmayan 65-70 yaşlarında önden seleli 3tekerlekli...
  Yazan: 0042 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 06-01-2011, 20:13:51
 5. Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma
  Ramazan ayı içerisinde geçici olarak çalıştığım işyerinin aracıyla plakası ve ehliyeti olmayan 65-70 yaşlarında önden seleli 3tekerlekli...
  Yazan: 0042 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 21-11-2009, 08:45:34

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.