+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Nov 2012
  Nerede
  Antalya
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  İyi günler

  24.08.2012 tarihinde Antalya Merkezde bir Rent a car dan Araç kiraladım. Karşılığında ise Açık senet imzalattılar. Arabayı teslim ederken senedini alacaksın dediler.
  Arabada Bir sorun vardı. Motor arıza ışığı yanıp sönüyordu. Aradım. Normal o sıkıntı yok dedi Rent a car Sahibi.
  Ispartaya gittim ve Araba Hararet yaptı ve çalışmaz duruma geldi. Çekiçiyle anlaşıp Antalyaya çektirtim Arabayı
  3 gün araba tamircide yattı ve bana 3.500 tl ye patladı.
  Asıl sorun bundan sonra başladı.
  Arabayı teslim etmeye gittim. Rent a car dediki Tanıdığımız tamirciye arabayı gösterecegiz. Tmm dedim Gittik gösterdik arabayı bu arada babamda yanımdaydı. Tamirci Tamam bu araba yapılmış dedi.
  Rent a car 'a geri geldik ve gözümün önünde seneti yırttı ve parçalarını bana verdi.
  15 gün sonra ise eve İcra kağıdı geldi. Açık senetimi doldurmuş Hatta tarihi kiraladığım tarihin 1 ay öncesini yazmış. Düzenleme tarihide 1 ay öncesi Yani tüm Tarihler uydurma. Gerçekle Alakası bile yok.
  Borç olarakda 8.500 lira yazmış.
  Bende Mahkemeye başvurdum. Şikayette bulundum.
  Sizce ne yapmam lazım. ? Yaşım: 19 Üniversite öğrencisiyim.  Hukuki NET Güncel Haber

  Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm konulu yargıtay kararı ara
  Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.317
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  Senet bona tabir edilen açık senet miydi, yoksa rent a car sözleşmesinin altında olan(sözleşmeyle birleşik) ve şirket adıda yazan evrak mıydı.Bu ayrım bu durumlarda önem teşkil ediyor.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Nov 2012
  Nerede
  Antalya
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  bona tabir edilen açık senetti. Sözleşmeden ayrı.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.317
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  Epey baş ağrıtacak bir konu.Çünkü boş imza edilen senet karşı tarafa istediği gibi doldurup kullanma yetkisi veriyor.Tarih çok çok önemli bir ayrıntı değil.Doldurduğu tarihi veya aracı kiraya verdiği tarihi veya aracın arıza yaptığı tarihi yazabilir.Yırtıp verdiği kağıtlar muhtemelen senedin aslı değildi ve o an sizi başından savmak için yaptı.Bu konu da çok ayrı görüşler var.Ancak imza sizinse ve rızanızla(tehdit altında değil) imza ettiyseniz senet her zaman geçerliliği kuvvetli bir evraktır.Zaten olmasa Ülkede rent a car sektörü bu şekilde işlemez.Boş senedinizi mutlaka sağlam şekilde geri alıp karşı tarafada geri aldığınıza dair(senedimi geri aldım) yazı verecektiniz.Çünkü bu senet öyle bir evrak ki 3. kişilerede ciro edilebilir ve o zaman hayatınızda hiç görmediğiniz birileri alacağına karşı aldığı senetle size icra getirebilir.Öyle bir durumda da derdinizi anlatacak muhattap dahi bulamzsınız.Benim ilk tavsiyem gidip adamla konuşup bir orta yol bulmaya çalışmak.Lakin iş itilafa ve mahkemeye düşerse buradan sonucun ne zaman ne yönde çıkacağını bilmek ve ne kadar masraflı (çıkabilecek inkar tazminatı, mahkeme masrafları, faiz vs.) olabileceğini ön görmek çok zor.Kolay gelsin.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Nov 2012
  Nerede
  Antalya
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  Dava mahkemeye ve Emliyete düştü. Artık anlaşmak için galiba çok geç.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Mar 2014
  Nerede
  ordu
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  selam.konuyu canlandırıcam ama bı sorum var ben bı araba kıraladım sag lastık patladı adama verırkende patladı yaptırın arasınız konusuruz dedık.adam tamam dedı benı 2-3 saat sonra aradılar bu arabada sol lastıkte degısmıs dedı.adam arabayı teslım alırken her yerıne baktı ve tamam sorun yok sadece lastık patlamıs demıstı sonrasında bana sol lastıkte degısmıs dedı ama bızım yaptıgımız bısey degıldı.daha sonra rot yamulmus fılan bıze 300 lıra masraf cıkardı.ama bızım bı hatamız olmadan cıktı bu masraflar.sımdı parayı vermek ıstemıyoruz sonucta bızım hatamız olmayan bıseye paramızı vermek insana koyuyo az cok ama adamda acık senet varmıs bız kıralarken farkında degılız oyle bıseyı ımzaladık mı ımzalamadık mı dıye.sorum su bızım hatamız olmadan bu senetı kullanabılırler mı? ayrıca ıspat etme sansıda yok cunku arabayı benden sıkıntı yok tamam dıyerek aldı.arabayı ılk aldıgında bu hataları gorup yazmazı gerekmezmıydı hak ıdda etmesı ıcın.lutfen bı yardım edın bana.ıspat edemesede senedı kullanabılır mi?

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.317
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  Senet tek başına borcun kanıtıdır.Elinde senet olan biri bir de senedin kullanma gerekçesini açıklamak zorunda değildir.Bono senet ise istediği şekilde senedi kullanabilir ve 3. kişilere ciro edebilir.Hukukta söz(şöyle dediydi, böyle dediydi vs.) pek geçerliliği olan bir şey değildir.İş mahkemeye gelince karşı taraf basit bir şekilde ''tamam şimdilik sıkıntı yok dedim ama baktırınca masrafım çıktı'' gibi bir açıklamada yapabilir ki zaten elinde senedi var ise iş mahkemelik değil direk icralık olur.Kanuları bilmeden böyle durumlarda körü körüne itiraz edenler birde senet kadar inkar tazminatı ve masraf ödeyebilirler.Karşı tarafın elinde senediniz var ise uzlaşmak ve bir orta yol bulmak daima lehinizedir.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Mar 2014
  Nerede
  ordu
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  Verdiğiniz bilgi için teşekkürler.peki ben bu senet kullanılmadan polise şikayet etsem açık senet imzalatılması sonuçta yasal bişey değil. Bunu kiralamacıdan alabilirmiyim böyle bi şansım var mı ?

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  May 2015
  Nerede
  Konya
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  Merhaba, Rent a car'dan araç kiraladım. Adam sözleşmenin altına bir senet ayarlamış. işte bu muharrer senedim diye devam eden şekilde.. Birde normal bildiğimiz kırtasiyelerden senet. Neyse ben 2 sinede imza atmışım. Araçı teslim ettikten sonra bildiğimiz senedi aldım. Ama sözleşmenin altında ki kalmış. Şimdi İcra geldi.

  Tarih farklı. Ben aracı aldığım günün öncesi son ödeme tarihi atmışlar.

  Şimdi ben araçla ceza yedim. Ceza makbuzu elimde. Ben bu aracı kiraladığımı, senetimi aldığımı ispatlamam lazım. Nasıl bir yol izlemeliyim?

  - - - Updated - - -

  KONUSU: Kambiyo senetlerine ilişkin olarak yapılan icra takibine itirazımın sunulması dileğidir.
  AÇIKLAMALAR :
  1- Alacaklı tarafından aleyhime yapılan kambiyo senedine mahsus yolla yapılan ödeme emrini …/…/2008… tarihinde aldım. Beş günlük yasal süresi içerisinde itirazımı sunuyorum.
  2- İcra takibine konu olan emre muharrer senet vasfında değildir. Çünkü emre muharrer senette bulunması zorunlu olan “taahhüt ederim” ya da “kabul ederim” sözcüğü yoktur. Ayrıca emre muharrer senette bulunması zorunlu olan düzenleme ve ödeme yeri bulunmamaktadır. Senet incelendiğinde bu durum görülecektir.
  3- İcra takibine konu olan emre muharrer senet vasfında değildir. Bono senetlerin kabul edilebilmesi için “emre muharrer senet” ibaresi değil; 01.07.2012 tarihli TTK 776 ve 777 maddeleri uyarınca “bono ve ya emre yazılı senet” yazmak zorundadır. Ve aynı maddeler uyarınca “düzenleme yeri ve tarihi” bulunmak zorundadır. Söz konusu senette düzenleme yeri bulunmamaktadır. Söz konusu senette belirtilen tarihte alacaklı kişi…………… tanımıyor olmakla beraber, 10.02.2015 tarihinde onlarla herhangi bir yerde görüşme, buluşma ve alış veriş işlemi gerçekleştirmediğimi bildirmek isterim.
  3- İcra takibine konu olan emre muharrer senet evrakta sahtecilik yapılarak bilgim dışında düzenlenmiştir. 11.03.2015 tarihinde alacaklı olan …………… kişiden araç kiralama işlemi esnasında sözleşme altına gizlenmiş 2. senettir. Araç tesliminde gerçek senedim alınmış ve alacak verecek mevzusu kapanmıştır. Daha sonra alacaklı ………. sözleşme içine gizlenmiş olan senedi eski tarihli doldurarak icraya vermiş, hukuksuz bir şekilde dolandırıcılık yaparak haksız kazanç peşinde koşmaktadır. Konu olan senedin son ödeme tarihi 10.03.2015’tir. ………………. Şahıştan ………….. Adına kayıtlı aracı 11.03.2015 tarihinde kiraladım. 11.03.2015 Tarihinde Konya- Seydişehir yolunda …………………… şahsın aracında şahsıma trafik cezası kesilmiştir. Ceza makbuzu delil olarak ekte sunulmuştur. Eğer ki varsayılan borcu ki gerçek olmayan borcu ödememiş olsam, bir gün sonra neden 28.000 tl araçlarını bana kiralasınlar.
  4- İcra takibine konu olan emre muharrer senette malen ya da naklen ibaresi bulunmamaktadır. Alacaklı …………….. bu senedi mal karşılığında imzalatmışsa, söz konusu malın faturasını, nakit karşılığında vermiş ise mal beyanını belgesinin tarafınıza sunulmasını istiyorum. Alacaklı kişi ………………..tamamen hiçbir mal ya da nakit vermeksizin. Kira sözleşmesine iliştirdiği evrakla haksız kazanç elde etmektedir. Bu yöntemi izlediği içinde herhangi bir fatura ya da mal varlığı gösteremeyecektir.
  DELİLLER :......... İcra Müdürlüğünün 2015/… Esas sayılı dosyası ve her tür delil.
  HUKUKİ NEDENLER : İcra ve İflas Kanunu md. 168/5, 169 ve ilgili mevzuat. TTK md. 776-777
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, kambiyo senetlerine ilişkin olarak yapılan icra takibine itirazımın kabulü ile icra takibinin durdurulmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/2015

  Şöyle bir itiraz dilekçesi oluşturdum. Avukat arkadaşlar bir göz atabilir mi? Doğru mu yanlış mı ?

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Jul 2015
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Rent a car Açık Senet Tuzağına Düştüm

  bende istanbuldan arac kıraladım aracta ufak bir vuruk oldu bende götürdüm benden 4 bin lıraya yakın para istediler ancak vermedim benimde senedim kiralama sözlemesinin altında cıktım mahkemeye verecez dediler bende verin dedim şimdi marmara hkk dan telime mesaj gelerek 2000 tl degerinde borcunuz var demişler şimdi sacma olan arcın bilgisi üstünde var rent a car a ait degil sahıs adına ve şahıs kaskolu bunu rent a car nasıl mahkemeye verip mesaj attırıyo şahsa ait bir araçı nasıl rent a car verir ve aynı şekilde bende sözleşmenin aynısından var doldurup oraya 1 tl yazayım onlarında imza yeri yok olmaz mı bilgi verecek yokmu acil

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. [İcra ceza hukuku] Rent a car açık senet hk.
  Merhaba. Ben 2014 yılında İstanbul'da kurumsal olmayan bir yerden araç kiraladım bir kaç kere. Bu yer bizim kendi mahallemizde. Orada çalışan kişiyi...
  Yazan: kazanfer Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 26-06-2016, 00:01:45
 2. [Borç ödeyememe] Rent a car tuzağına düştüm
  Meraba benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim . sorunum 3 gün önce araba kiraladım arabayı teslim ettim araba da tur attık sağ on...
  Yazan: Unuque54 Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 15-04-2016, 19:05:54
 3. Rent a Car açık senedi vermedi
  Merhabalar. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. Bir araba kiralama şirketinden araba kiraladım 1 günlük. Üstü sözleşme, altı açık senet olan...
  Yazan: VolkanYld Forum: İcra ve İflas Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 07-04-2015, 10:03:02
 4. Rent a car'ın doldurduğu açık senet
  Rent a car'a araç kiralamaya gittiğimde araçlarının olmadığını söylediler ve oğlunun arabasını verdiler.Sözleşmede aracın markası ve modeli...
  Yazan: deep3535 Forum: Ticaret Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 10-11-2014, 21:08:59
 5. Alman Film Şirketinin Tuzağına Düştüm
  Merhaba Hukukçu Arkadaşlar. Şu an internetten indirdiğim iddia edilen bir dosya yüzünden mahkemeye çıkmak üzereyim. Sizden ricam bu davanın sonucu...
  Yazan: mega Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 24-09-2011, 21:11:13

Bu sayfada bulunan kavramlar:

açık senet nedir

rent a car senet

Rent a car sözleşmesi

açık senet

acik senet

rent a car senet imzalama

rent a car senetleri

http:www.hukuki.netshowthread.php101474-Rent-a-car-Acik-Senet-Tuzagina-Dustum

rent a car senet icrarent a car boş senet imzaladımrent a car açık senetrent a car sozlesmesinin altindaki senetrent a car senedirent a car senetirent a car senedimi vermiyorkapalı senet nedirrentekara senet vermekarac kiraladik sonra seneti kac gun sonra aliniracik senet nedirrent a cara teslim ettikten sonra senet alinmazsarent a car bos senet rent a car senet süresirent a car sözleşmesi örneği senetlirent a car sözleşme örneğiaçık senet kanunu
Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.