Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: AV.TR projesi

AV.TR projesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı AV.TR projesi

Hukuki NET & Av.TR Projesi;
    25296 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Türkiye Barolar Birliği Reklam Yasağı yönetmeliği gereğince, TBB ve ODTÜ'nün yürüttükleri çalışma sonucunda avukatların AV.TR uzantılı alan adı alabilmeleri, bu alan adları altında web sitesi açabilmeleri, sanal ofis uygulamalarını kullanabilmeleri ve e-mail hesabı kullanabilmeleri mümkün kılınmış idi.

Hukuki NET sitesi de herhangi bir menfaat gözetmeksizin; Avukat , Avukatlık ortaklıkları ve Hukuk Bürolarının av.tr uzantılı alan adlarını rahatlıkla alabilmesini temin etmek, piyasada oluşabilecek çeşitli fahiş fiyat taleplerinden meslektaşlarını koruyabilmek maksadı ile uzun ve detaylı tetkikler neticesinde Bursahosting Firması ile protokol imzalamayı uygun bulmuştur.

Bu protokol kapsamında Bursahosting firması tarafından av.tr projesine münhasır olmak üzere Avukatsitesi.Com adresi oluşturularak, avukatlara ve hukuk bürolarına üç farklı seçenek sunularak uygun fiyatlara web sitesi sahibi olma imkanı tanınmaya çalışılmıştır. Bu yapılırken bu konuda herhangi bir bilgisi olmayan avukatın dahi rahatlıkla sayfalarını tasarlayabileceği ve içeriklerini güncelleyebileceği bir sistem oluşturulmuştur.

isminiz.av.tr veya avukatortakligi.av.tr veyahut hukukburosu.av.tr şeklindeki alan adları ve uygun paketleri almak için
    tıklayınız.

https://www.hukuki.net

Hukuki NET Güncel Haber

AV.TR projesi konulu yargıtay kararı ara
    AV.TR projesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    .
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Çok ama çok teşekkür ederim. Günlerdir bu konuyu araştırıyordum. Açıkçası çok fahiş teklifler aldım. Basit bir sayfaya bile 100$ istediler. Üstelik sayfayı yapıp bırakacaklardı. Güncellemeleri ve içeriği ben değiştirecektim. Zaten bu kadar bilsem hepsini ben yaparım. Bunun yanısıra alan adı ve hosting masraflarını ekleyince 1 sayfanın maliyeti bana 150$ a gelecekti. Açıkçası benim için fazla geldi.
    Hukuki netin garantisi altında olduktan sonra sitemi avukatsitesinden almayı düşünüyorum.
    Neyse ben kampanyanız için çok teşekkür ederim. Hukuki Net bizi hep kolluyor. Ama merakımı bağışlayın bu sitenin masraflarını kim karşılıyor?
    Hukuki net tabiri caizse bu kampanyadan herhangi bir şey kazanmayacak mı?
    Açıkçası ben olsam ve şayet hukuki netin masraflarını cebimden karşılıyor olsam, böyle bir kampanyadan ufak da olsa birşeyler alıp, masrafları çıkarmaya çalışırdım. (Umarım bu yazdıklarım yanlış anlaşılmaz)
    Saygılar ve tekrar teşekkürler.

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhaba,

Avukatsitesi.com sitesinin ve Bursahosting Internet Hizmetleri şirketinin Genel Müdürü olarak, bana şu dakikaya kadar ulaşan bilgi e-maillerine burada cevap vermek istedim.

1. Sitemizde görülen paketlerin hepsinde asp dili kulanılmakta ve site / sayfa güncellemeleri control paneli üzerinden site sahipleri tarafından yapılacak şekildedir.

2. Site başlangıcı alan adının alınmasından itibaren başlamakta olup, alan adinin alinmasina muteakip site teslimi 5 iş gunu olarak belirlenmistir.

3. Yapılan site'lerin içerik kontrolü teslimden önce Hukuki.net yetkilileri tarafından yapılacaktır.

4. Gerek hukuk arama motorlarına gerekse bilinen popüler arama motorlarına kayıt avukatsitesi.com tarafından yapılacaktır.

5. Yapılan siteler Bursahosting sunucularında barınacak olup, sunucularımız Sabancı Datacenter'da bulunmaktadır. Domain alan adı ve hosting ücreti heryıl cüzi rakamda (45 usd + kdv) alınacaktır.

Saygılarımla,

Semih ÖZER
    www.avukatsitesi.com
    Ayti Plaza Reyhan Mah. Narli Sok
    No:3/41
    Osmangazi BURSA
    Tel:0224 220 75 78
    Fax:0224 221 48 95
    Mobile:0532 626 35 71

İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Sayın meslektaşım Av.Salih Yaşar;
    Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz.
    Yalnız yukarıda da açıkladığımız üzere Hukuki NeT sitesinin bu projeden hiçbir kazancı olmayacaktır. Daha doğrusu meslektaşlarına web sitelerini kolayca ve güvenilir bir şekilde oluşturmaları dışında bir kazancı olmayacaktır.
    Bugüne kadar yaptığımız araştırmalarda av.tr uzantılı alan adı altında açılan web sitelerinin çok az olduğunu gördük. Biz de bunun sebeplerini araştırdık. Bu konuda geçen yıl açtığımız bir forum da bize fikir vermiş oldu. Genel nedenin fiyat, tasarım zorluğu ve güvenilirlik olarak sıralandığını gördük. Hukukçuların çoğu web sitesi olmasını istiyor ama nasıl yapacağını bilmiyordu veya buna cesaret edemiyordu.
    Sizin de dediğiniz gibi av.tr uzantılı web sitesinin ekonomik olarak ağırlığını öncelikle Tasarım, sonra hosting (bulundurma) ve sonra da alan adı alımıdır.
    Web tasarımı ve html bilgisine sahip iseniz sorun yok, alan adı ve hostingini kendiniz alıp, sitenizi yapabilirsiniz. Ancak özellikle hepsini birden Paket şeklinde alıp, fazla uğraş vermeden internet dünyasına katılayım diyorsanız sizlere www.avukatsitesi.com hizmetlerini öneriyorum.
    Sayın Av.Salih Yaşar meslekdaşımız bu işten kazanç elde etme fikrinden bahsetse de Hukuki NET sitesinin İstanbul'da bir Hukuk Bürosunun hizmeti ve bu büronun ortaklarından birinin hobisi olarak algılamanızı rica ediyoruz. Bu siteyi herhangi bir kar veya reklam amaçlı kurmadığımızı çeşitli vesilelerle anlatmış idik. Bu husustaki kararlılığımız av.tr projesinde de geçerlidir.

- Sayın Semih Özer;
    Öncelikle tüm teknik imkanlarınızı ve personelinizi bu proje için seferber ettiğiniz için size teşekkür ediyoruz.
    Firmanızın malum oluşu, güvenilirlik, fiyat, kalite ve en önemlisi Teknik destek garantiniz nedeniyle sizleri tercih ettiğimizi bir kere daha buradan bildirmek istiyoruz.

- Ayrıca burada hizmetleriniz ve kampanyanız ile ilgili sorulara yanıt verebileceğinizi de belirtmek isteriz.

Saygılarımızla.

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Admin,

1. Dün akşam Avukatsitesi.com teknik personeli ile yaptığımız toplantı sonucunu hukuki.net üyeleri ile paylaşmak istedik. Avukatsitesi.com imzasını taşıyan her sitede tasarımlar kesinlikle aynı olmayacak. Yani site üzerinde renk değişimleri yaparak aynı siteyi meslektaşlarınıza kesinlikle sunmayacağız. Bu amaç doğrultusunda ilk etapta 20 tasarım bugün itibariyle yapılmaya başlanmıştır.

2. Avukatsitesi.com olarak alınan her sipariş emaili için geriye dönüş olacak ve alan adı alımlarında herhangi bir aksaklığa / yanlışlığa meydan vermemek için bilgilerin teyidi istenecektir. Teyit işlemi yapılırken, verilen bilgileri tekrar söyletmek yerine alınan bilgileri bizler tekrarlayacağız.

Saygılarımızla,

Semih ÖZER
    www.avukatsitesi.com
    Ayti Plaza Reyhan Mah. Narli Sok
    No:3/41
    Osmangazi BURSA
    Tel:0224 220 75 78
    Fax:0224 221 48 95
    Mobile:0532 626 35 71

İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Semih bey ile yaptığımız görüşmede teslim edilen sitenin beğenilmemesi durumunda belirli bir süre içinde tüketici hukuku kuralları gereğince ödenen paranın iadesine (alan adı alım ücreti hariç) karar verilmiştir.

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

03.04.2004 tarihinde yapmış olduğumuz ilk site yayına girecektir. Bilgi almak isteyen kişilerin bilgi@avukatsitesi.com adresine email atabilirler.

Bu sürenin uzun olmasının sebebi alan adı tescil süresinin uzamasındandır.

Saygılarımızla,

Semih ÖZER

İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Sayın Semih bey ve üyelerimiz. Barolarbirliği bu süreci bir nebze olsun kısaltmak için bir takım değişiklikler yapmışlardır.
    Bundan bir müddet evvel Hukuki NET adına Barolarbirliğine müracaatımızdaki; daha kolay, pratik ve internet teknolojisine daha uygun alan adı alımı için belki de ilk adım atılmıştır. Ancak kanımızca çok daha pratik hale getirilebilir.
    Konu hakkındaki SON değişiklik baro tarafından onaylanan belge artık avukat tarafından değil, bizzat baro tarafından Barolarbirliğine gönderilmesidir.

BAROLARBİRLİĞİ AÇIKLAMASI:
    av.tr Alan Adı Tahsis Prosedüründe Değişiklik:

[23 Mart 2004] Avukatların sanal alan adresi av.tr alan adı tahsisinde; Türkiye Barolar Birliğine yollanacak taahhütnamelerin gecikmesi ve alan adı rezerv süresinin, taahhütnamelerin Birliğimize ulaşmasından önce düşmesi sebebiyle av.tr alan adı başvurusunda bulunan meslektaşlarımızın doldurdukları taahhütnameleri bundan böyle önce baroları kanalıyla Birliğimize fakslatmaları daha sonra yine baroları tarafından Birliğimize posta yoluyla gönderilmesini takip etmeleri gerekmektedir.
    Ayrıntılı bilgi

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Tanımlı

Av.tr uzantılı domain adları alımı "ilk gelen alır" ilkesine tabi olduğuna göre bu kadar fazla bürokrasi gereksiz gibi görünüyor. Avukatlık kimliğinin ve taahütnamenin doğrudan avukat tarafından nic.tr adresine fakslanması yeterlidir diye düşünüyorum. Barolarbirliği şayet uygun görmezse alanadının kullanılmasını engelleyebilir, durdurabilir...
    Ayrıca gözlemlediğim üzere birçok meslekdaşım sadece alan adlarını rezerve ettirmekle ilgileniyorlar. Sitesini yayına sokan çok az avukat görüyorum.
    http://www.barobirlik.org.tr/avtr/nedir.aspx adresine bakıldığında çoğu avukatın sadece rezerve edip, sitelerini yayına sokmadıklarını görüyorum.
    Bu konunun şahsi nedenleri olabilir ancak, üzerine yıllarca uğraşılıp hayata geçirilen projenin kadük kalması üzüntü verici.

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben öncelikle sayın Hukuki Net yönetimine teşekkür ediyorum.
    Günlerdir en ekonomik, en kolay ve tasarım açısından en cazip avukatlık sitemi nasıl açar diye araştırıyorum. Açıkçası Hukuki netin önerdiği www.avukatsitesi.com u ve diğerlerini tek tek taradım. Konuyla ilgilenen meslekdaşlarıma faydalı olması açısından bilgilerimi paylaşmak istiyorum. Ancak mukayeseli firma bilgilerini yazmayacağım zira haksız rekabet olur.

Benim şahsi tercihim;
    Web sayfası nasıl yapılır bilmediğimden ve güncellemek istediğimde her seferinde yapımcı firma ile görüşmek istemediğimden www.avukatsitesi.com u tercih ettim.
    Bu tercihimin mesnedi ;
    1- Fiyat çok cazip, zira birçok firma en basit sayfayı 150 milyon TL. dan aşağıya yapmıyor. Av.tr uzantılı alan adını da siz aldığınıza göre bu rakam 165.milyon TL.ya geliyor. Oysa avukat sitesinde tercihlere göre rakam değişiyor ve içinde alan ücreti, hosting, mail ve tasarım da dahil.
    2- Tasarım ise hazır bir tasarım (galiba adı template) gibi değil. Statik sayfalar yerine aktif sayfa tekniği kullanılıyor. (Bu site gibi)
    3- Kullanımı çok kolay. Size bir panel veriliyor ve bu panel ile sanki bu foruma mesaj yazarmış gibi sayfalarınızı düzenliyor, yenileri ekleyebiliyorsunuz. Linkleriniz, resimleriniz, dosyalarınız da o kadar kolay ekleniyor. Açıkçası hiçbirşey bilmeyen ben bile güzel bir sayfa yapabildim. Bunun bir avantajı da firmaya bağımlı değilsiniz. Yani bir resim veya link eklemek için, haber yazmak için firmayı arayıp, keyiflerinin gelmesini beklemiyorsunuz, kendini 2 dakika içinde hallediyorsunuz.
    Bazı arkadaşlarım ise sayfalarını bilgisayrcılara yaptırıyorlar, ama sayfada hızlı değişiklik yapma şansları oldukça zor. Bilgisayarcı sayfayı teslim edip, elini çekiyor... Oysa avukat sitesinde site tamamen sizin ellerinizde.

Bu yazdıklarımın Av.tr uzantılı alan adı alıp, web sitesi yapmak isteyen arkadaşlara faydalı olmasını temenni eder, saygılarımı sunarım.

Hukuki nete de benim de yoğun araştırmalar sonucunda vardığım kanaat doğrultusunda bizler için böyle bir anlaşma yaptığı için çok teşekkür ederim.

Kilitli Konu
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: