No Recent Activity
Hukuki Net üye adı: Av.Mustafa Mıhcı

Üye Hakkında Genel Bilgiler

Hukuki Net üye adı: Av.Mustafa Mıhcı
Meslek:
Avukat
Şehir:
İstanbul
Özgeçmiş:
Mıhcı Hukuk Bürosu

İmza


mihci.av.tr

İstatistikler


Tüm İletiler
Tüm İletiler
11
Günlük ileti ortalaması
0,00
Dilekçe & Sözleşme & Program
Dilekçeler Sözleşmeler
0
Dosya Yükleme
0
Genel Bilgi
Son Aktivitesi
22-09-2020 09:39:02
Kayıt Tarihi
02-12-2015
Referanslar
0
Av.Mustafa Mıhcı isimli üyenin Blogu

Yeni Yazılar

İş Sözleşmesini Fesih Haricinde Sona Erdiren Durumlar

by Av.Mustafa Mıhcı on 07-05-2020 at 16:49:36
1. Tarafların Anlaşması

İş sözleşmesi tarafları sözleşmeyi anlaşarak her zaman sona erdirebilirler. Kanunda yazılılık koşulu aranmadığı için ikale sözleşmesi yazılı olabileceği gibi sözlü de yapılabilir. Bu husustaki iradenin açık veya örtülü olması mümkündür.

İkale sözleşmesinde taraflar sözleşmenin derhal veya belirli bir süre sonra sona ereceği hususunda anlaşabilirler. İşçi iş güvencesi kapsamında dahi olsa ikale sözleşmesiyle iş sözleşmesinin sona erdirilmesinde

Devamını Oku

Kategoriler
Hukuksal

Hırsızlık Suçu Nedir? Nasıl Oluşur?

by Av.Mustafa Mıhcı on 29-04-2020 at 14:48:06
5237 sayılı Türk Ceza Kanunun Malvarlığına Karşı Suçlar bölümünde ilk olarak hırsızlık suçu düzenlenmiştir. 141 maddede suç tipi söyle açıklanmıştır; zilyedinin (taşınır eşyayı hakimiyeti altında bulunduranın) rızası olmadan bir taşınırı, kendisine veya bir başkasına yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimse hırsızlık suçunun faili sayılır.

Hırsızlık suçunun konusunu taşınır mallar oluşturur. Bunun yanında konu olan malın ekonomik değerinin bulunuyor olması da gerekmektedir.

Devamını Oku

Kategoriler
Hukuksal

Ortaklığın Giderilmesi Davası

by Av.Mustafa Mıhcı on 20-04-2020 at 17:51:24
Paylı mülkiyet veya elbirliği mülkiyeti şeklinde tescilli taşınmazlarda ortaklığın giderilmesi amacıyla açılan davalara ortaklığın giderilmesi veya eski adıyla izale-i şuyu davası denmektedir.

Esasen bu konu prosedürü çok olan detaylı bir konudur. İzalei şuyu davası ile ilgili detaylar https://mihci.av.tr/izalei-suyu-orta...ilmesi-davasi/ linkinde ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Buradaki yazı forum için konunun özetlenmiş ve basitleştirilmiş halidir.

Konuya

Devamını Oku

Kategoriler
Hukuksal

Coronavirüs Nedeniyle Fırsatçılara Karşı Hukuki Yollar

by Av.Mustafa Mıhcı on 18-03-2020 at 16:21:52
Herkesin malumu olduğu üzere kolonya, maske vs. gibi dezenfektan etkisi olan ürünler şuan bazı satıcılar tarafından normale göre çok yüksek fiyatlarla satılıyor. Corona virüsünün etkisi düşünüldüğü zaman tüketiciler bu ürünlere çekinmeden normalin 10 katı fiyatı ödüyor. Peki bu durum yasal mı, bunu yapan kötü niyetli satıcılara karşı hukuken izlenebilecek bir yol var mı? Yazımızda bu soruları ceza hukuku, borçlar hukuku ve tüketici hukuku gibi alakalı hukuk dalları ile değerlendirerek cevaplandıracağız.

Devamını Oku

Kategoriler
Hukuksal

Türkiye Suç İstatistikleri

by Av.Mustafa Mıhcı on 09-01-2020 at 23:15:00
Türkiye'deki işlenen suçlara dair bazı istatistikleri Mıhcı Hukuk Bürosu editörleri derledi.

Türkiye’de Genel Olarak Suç ve Suçla Mücadele

Suç, toplum tarafından kınanan davranışların hukuk dünyasındaki yaptırıma bağlanmış görünümüdür. Yaptırım ise ahlaki olmayan fiile karşı ahlaki yaptırım olarak tanımlanabilmektedir. Hukuk sistemlerinde yaptırımlar farklı görünümlere sahip olabilir. Örneğin ortaçağda bedeni cezalar bugün ortadan kalkmış ve yerini hürriyeti bağlayıcı

Devamını Oku

Kategoriler
Hukuksal


2022 tarihli Hukuk Blog |  Ahd Durak Hukuk  |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.