Zamanlama manidar! Erdoğan da İmamoğlu gibi Haliç paylaşımı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemindeki Haliç’e ilişkin paylaşım yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu paylaşımının birkaç gün önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Haliç’in altındaki çamurların temizlenmesi kapsamında açılışı yapılan tesis için paylaşım yapmasının ardından gelmesi ise dikkat çekti.
Haliç’e dair paylaşımda İmamoğlu “Haliç canlanıyor, Haliç’in dibinde yer alan 400 bin ton çamuru modern bir şekilde bertaraf edecek tesisimiz ve tarama gemimiz hayata geçti. Canlı çeşitliliğinin ve su kalitesinin artacağı bölge diğer projelerimizle birlikte bir cazibe merkezi olacak” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ise İmamoğlu’nun paylaşımından birkaç gün sonra Twitter’dan “Tıpkı 26 yıl önce bir bataklığa dönüşmüş olan Haliç’i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir hayat alanına çevirdiğimiz gibi, ülkemizin dört bir yanında biyolojik çeşitliliği korumaya ve artırmaya devam edeceğiz” şeklindeki paylaşımı yapması dikkatlerden kaçmadı.
Söz konusu iki paylaşımın yakın zamanda atılması İstanbul seçimleri sonrasında yaşanan siyasi tablonun gerginliği olarak değerlendirildi.
Haliç canlanıyor.Haliç’in dibinde yer alan 400 bin ton çamuru modern bir şekilde bertaraf edecek tesisimiz ve tarama gemimiz hayata geçti. Canlı çeşitliliğinin ve su kalitesinin artacağı bölge diğer projelerimizle birlikte bir cazibe merkezi olacak. pic.twitter.com/FwaFbdjKLz
— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) May 20, 2020

Tıpkı 26 yıl önce bir bataklığa dönüşmüş olan Haliç’i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir hayat alanına çevirdiğimiz gibi, ülkemizin dört bir yanında biyolojik çeşitliliği korumaya ve artırmaya devam edeceğiz. pic.twitter.com/DbINIn8b4N
— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) May 22, 2020

Orijinal haber kaynağı için; Son dakika haber – Milli Gazete

İlgili haberler:

Author: Hukuk Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir