Browsing posts tagged: Yaratıyor
Toplumsal cinsiyet eşitliği nedir, Türkiye’de neden tartışma yaratıyor?

Eğitimde, çok uluslu kuruluşların desteğiyle uygulamaya konulan toplumsal cinsiyet eşitliğine dair projeler Türkiye’de tartışma yaratmayı sürdürüyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği nedir ve bu alandaki çalışmalar ne zaman başladı? Cinsiyet ile toplumsal cinsiyetin farkı detaylar...

Fitch: Döviz kurlarındaki oynaklık Türkiye’deki büyükşehir belediyeleri için döviz riski yaratıyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, döviz kurlarında yaşanan oynaklığın Türkiye’nin büyükşehir belediyeleri için döviz riski yarattığı yorumunda bulundu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Juncker: Ankara, AB müzakerelerinin çökmesi için zemin yaratıyor

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye halkına her zaman yardım eli uzatmaya hazır olduklarını fakat Türkiye hükümetinin attığı adımlarla AB ile müzakerelerin çöküşü için zemin yarattığını ifade etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD: Rusya biyonik askerler yaratıyor!
ABD: Rusya biyonik askerler yaratıyor!

1024260163
ABD, Rusya’nın insan biyolojisi üzerinde oynayarak dünyanın en ölümcül ordusunu detaylar...

Renzi: Türkiye’de yaşananlar soru işareti yaratıyor

Başbakan Davutoğlu’nun ayrılık konuşması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB’yi eleştirmesi ve MİT tırları davası, bugünkü İtalyan gazetelerinin ana sayfalarında yer alırken, Başbakan Matteo Renzi de Erdoğan’ı eleştirdi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Reuters: Ekonomi politikaları AKP içinde çatlak yaratıyor

Reuters haber ajansı, 1 Kasım genel seçimlerini kazanan AKP içerisinde partinin yeni ekonomi programının ne yönde gelişmesi gerektiği konusunda ciddi fikir ayrılıkları olduğunu yazdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Yunanistan: Bankalardan para çekilmesi ‘kaygı yaratıyor’

Borç krizinin çözümü için zaman daralırken Yunanistan’da son bir hafta içinde bankalardan çekilen para miktarı 4 milyar Euro’yu aştı. Durumu tasa verici bulan Avrupa Merkez Bankası’nın, bankalara ek yardımda bulunmayı kabul ettiği belirtiliyor.

Orijinal detaylar...

Tikrit harekatı: Sivillerin durumu kaygı yaratıyor

Irak hükümet güçlerinin Tikrit kentini IŞİD birliklerinden geri almak için sürdürdüğü kapsamlı harekat dördüncü gününde ilerlerken sivillerin durumu tasa yaratıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Akıllı telefon bağımlılığı stres yaratıyor

İlerleyen teknoloji ve mobil cihazlarla ‘sürekli erişilebilir olma’ durumu iş ve sosyal hayatta bireyleri strese sürüklüyor. BBC’nin ekonomi muhabiri Matthew Wall, bu durumun yarattığı sorunlara araştırdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

FT: Türkiye’deki siyasi ve kültürel çatışmalar endişe yaratıyor

Financial Times gazetesi, Türkiye’deki siyasi gelişmeler ve bu gelişmelerin ekonomi vetkilerini ele aldığı geniş bir analize yer veriyor. Gazete, ‘Türkiye’ye refah getiren sisteme ilişkin endişeler artıyor’ yorumunu yapıyor

Orijinal haber kaynağı detaylar...

FT: Büyüme hızı Çin’i geçen Türkiye ekonomisi kaygı yaratıyor

Financial Times gazetesi, Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğindeki büyüme oranının Çin’i geçtiğini gösteren rakamlar üzerinden, aşırı ısınmış bu büyümenin bir kutlamadan ziyade baş ağrısı yarattığını yazıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Şili yanardağlarından yayılan küller kaygı yaratıyor

Şili’deki Puyehue-Cordon-Caulle yanardağ silsilesinde meydana gelen patlamalar ardından 3500 kişi bölgeyi terketti.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | Haberler detaylar...

YouTube Film Kiralama Hizmeti Başlattı Ancak Servisin Yenilikçi Olmaması Tartışma Yaratıyor

Google’ın sahip olduğu YouTube servisi, kullanıcıları için 3,000’den fazla popüler filme kiralama hizmeti vermeye başladı. Filmlerin fiyatları 99 cent ile 3,99 Dolar aralığında değişiyor. Ancak söz konusu servis şuan için sadece ABD’de geçerli. Bu hamleyle detaylar...

Aborijin intiharları kaygı yaratıyor

Avustralya’da yerli toplumun gençlerinde görülen intihar vakalarının artması karşısında, psikolojik destek ve eğitimi artırmaya yönelik acil fonlar devreye sokuldu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Barak: Ortadoğu’daki Ayaklanmalar Barış Fırsatı Yaratıyor

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Ortadoğu’daki ayaklanmaların İsrail için risk oluşturduğunu ancak aynı zamanda barış için yeni fırsat kapıları açtığını söyledi.

Görüşlerini İsrail Radyosu’na verdiği demeçte açıklayan Barak, Suriye’nin barış detaylar...

İsrail: İran Gemilerinin Süveyş’ten Geçişi Kaygı Yaratıyor

İsrail Başbakanı, İran’ın Süveş kanalından Akdeniz’e iki savaş gemisi gönderme girişimini büyük tasayla karşıladığını açıkladı. Tahran, 1979 İslam Devriminden beri ilk kez böyle bir girişimde bulunuyor.

Başbakan Benyamin Netanyahu, kabine toplantısında detaylar...