Browsing posts tagged: Robot
‘Mini çita’: Ters takla atabilen robot

Massachusetts Teknoloji Üniversitesi, bir yıldır üzerinde çalıştığı ‘mini çita’ adlı robotların yeni görüntüsünü paylaştı. 9 kg ağırlığındaki robotlar saatte 8 km hıza ulaşıyor ve ters takla atabiliyorlar. Bu robotların gelecekte felaket bölgelerinde detaylar...

Robot üreticisi Boston Dynamics CEO’su Raibert: Dengesini nasıl bulduğunu görmek için bir yaşındaki kızımı ittim

Robot üreticisi Boston Dynamics’ın CEO’su Marc Raibert, Atlas adlı robotunu geliştirirken, dengesini nasıl bulduğunu görmek için bir yaşındaki kızını iterek yere düşürdüğünü itiraf etti. YouTube’da insansı robotun hokey sopasıyla itilmesine rağmen detaylar...

Çin’de çöpçatan uygulamaları robot kadınlarla erkekleri dolandırdı

Ülkede çok sayıda uygulamada kadınlarla yazıştığını sanan erkeklerin aslında robotlarla yazıştıkları ortaya çıktı. Şirketler polis baskınıyla kapatıldı. On binlerce erkeğin robot kadınları gerçek sanarak uygulama üzerinden 1 milyar yuan (yaklaşık 576 milyon TL) detaylar...

Boston Dynamics’ten takla atan robot: Atlas

ABD’li teknoloji şirketi Boston Dynamics, arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılmak amacıyla ürettiği yeni robotu Atlas’ı tanıttı. Şirketin en ileri teknolojiyle donatılan robotu her seferinde başaramasa da ters takla atabiliyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

ANYmal: Merdiven tırmanıp asansöre binebilen robot

İsviçre’nin Zürih Üniversitesi’nde geliştirilen ANYmal adlı yeni bir robot modeli, lazer algılayıcılar ve 360 derece kameraları sayesinde çevreyi algılayabiliyor, 45 derecelik merdivenleri tırmanabiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Dünya’nın ilk robot vatandaşı Suudi Arabistanlı

Suudi Arabistan, bir robota vatandaşlık hakkı veren ilk ülke oldu. Sophia adlı robot Suudi Arabistan vatandaşı ilan edildi.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

Japon firmanın ürettiği robot Budist rahip cenaze törenlerini yönetecek

Japon Nisseieco şirketi, Budist rahiplerin yerine cenaze törenlerini yönetecek bir robot geliştirdi. Firmanın danışmanlarından Michio Inamura, “Pepper” adlı robotun özellikle kırsal kesimlerde cenaze törenlerinde yaşanan rahip sıkıntısına cevap vereceğini detaylar...

He-Man’i andıran robot resim alay konusu oldu

İngiltere’nin Lincolnshire bölgesinde aranan bir soygun girişimi zanlısının robot resmi sosyal medyada alay konusu oldu. Kullanıcılar resmi He-Man’in yanı sıra müzisyenler Chesney Hawkes ve Brian Connolly’ye benzetti

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Sophia: İnsana en çok benzeyen robot

Söylenenleri anlayabiliyor, konuşabiliyor, hatta yüz ifadeleriyle karşılık bile verebiliyor. Yapay zeka çalışmalarının en son ürünü olan Sophia, bir start-up şirketi olan Hanson Robotics’in ürünü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Hurdalardan yaptığı robot heykellerini dünyaya satıyor

Taylandlı “model ustası” Lek, motosiklet ve diğer hurda parçalarını kullanarak dev ‘Transformer’ heykelleri yapıyor. Lek, tüm dünyadan meraklısı olan heykellerin yapımını işsiz ve cezaevlerindeki tutuklulara öğreterek, onlara iş imkanı da detaylar...

Mr. Robot 1. sezon 6. bölüm incelemesi
Mr. Robot 1. sezon 6. bölüm incelemesi

Olmadı Mr. Robot. Bu sefer olmadı…

Orijinal haber kaynağı için; Radikal-Rss detaylar...

Suda sıçrayan 2 santimetrelik robot

Bilim insanları su böceğinden ilham alarak, su üzerinde sıçrayabilen minik bir robot geliştirdi.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | Haberler – Ana Sayfa detaylar...

‘İnsan gibi tepki veren’ robot piyasada

Japonya’da bu haftasonu insan gibi tepki verdiği söylenen bir robot piyasaya çıkıyor. Ancak uzmanlar, yaşlılara yardım için tasarlanan robotun niteliklerinden kuşkulu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Google’ın robot araçları karayoluna çıkıyor

Google tarafından geliştirilen sürücüsüz otomobiller ilk kez karayolunda denenecek. Otomobiller bunun için bir dizi güvenlik ve dayanıklılık testinden geçirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Makineye bulaşık yerleştirebilen robot

Britanya Bilim Festivali’nde, bulaşıkları makineye yerleştirebilen bir robotun gelecek yıla kadar üretilebileceği açıklandı. “Boris” adı verilen robot, tanımadığı nesneleri insan gibi eliyle kavrayabiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kendi kendini kuran robot

Amerikalı bilim insanları, insan müdahalesi olmadan kendine kendine katlanabilen, şekil değiştirebilen ve ilerleyebilen bir robot geliştirdi.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

Felçliler için robot el

ABD’de boyundan aşağısı felçli iki hastanın düşünceleriyle bir robot eli kontrol etmesini sağlayan bir sistem geliştirildi.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | detaylar...

Kertenkele robot

ABD’deki bilim insanları, deprem veya diğer afetlerde enkaz altında kalan insanlara ulaşabilmek için kendisini gömebilen ve kıvrılabilen bir robot üzerinde çalışıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...