Browsing posts tagged: Ölümler
‘Türkiye’de kanserden ölümler, kalp hastalıklardan ölümleri geçti’

5 kıtada, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu onlarca ülkede yapılan bir araştırma, kanserin kalp hastalıklarını geçerek ana ölüm nedeni olmaya başladığını ortaya koydu. Araştırmacılar, Türkiye dahil bir dizi ülkede kalp hastalıklarının etkin biçimde tedavi detaylar...

Akdeniz’de göçmen geçişi azalırken ölümler neden azalmıyor?

Akdeniz’in geçerek Avrupa’ya gitmeye çalışan göçmenlerin sayısı son üç yılda 1 milyondan 100 bine düşse de açık sulardaki can kaybı aynı oranda azalmadı. Ülkelerin kurtarma gemilerinin faaliyetlerine izin vermemesi bunun en büyük nedenlerinden detaylar...

Küresel ısınma nedeniyle Avrupa’da ölümler 100 yıl içinde 50 katına çıkabilir

İtalyan Çevre Koruma ve Araştırma Entitüsü’nden Dr. Giovanni Forzieri liderliğinde, Avrupa Komisyonu’nun Ortak Araştırma Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre küresel iklim değişikliği nedeniyle 100 yıl içinde Avrupa’da hava durumundan kaynaklı detaylar...

ABD 2016 ‘Terörizm Ülkeler Raporu’: Saldırılar ve ölümler azaldı

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yıllık raporuna göre, küresel saldırılar yüzde 9, yaşanan ölümler yüzde 13 azaldı. Türkiye, Irak ve Somali’yle beraber saldırılar ve ölümlerde önemli artış görülen ülkeler arasında yer aldı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Kanada da Uyuşturucu Haplardan Ölümler Artıyor

Kanada’nın British Columbia eyaletinde kaçak uyuşturucu haplardan kaynaklanan ölümlerin arttığı bildirildi.

Orijinal haber kaynağı için; Haberler.Com detaylar...

Kızıl Haç: Kuşatma altındaki Suriye kasabalarında açlıktan ölümler başladı

Suriye’nin Lübnan sınırı yakınlarında bulunan ve ordu ile Hizbullah güçleri tarafından aylardır kuşatma altında tutulan Medaya kasabasında yaşayanların açlıktan ölmeye başladığı bildiriliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

HRW: Türkiye’de sivil ölümler artabilir

İnsan Hakları İzleme Örgütü son raporunda, Güneydoğu’da süren operasyonlar ve çatışmalar sırasında sivillerin öldüğüne dikkat çekti. Sivil ölümlerin hızla artmasından da tasalı olan örgüt. “Hendek kazmaktan vazgeçilmeli” diyor.

Orijinal haber detaylar...

Yemen: İlaç ve malzeme yokluğundan ölümler başladı

Husilerin hükümet güçlerine karşı savaşında en şiddetli çatışma alanlanlarından Aden’e giren BBC muhabiri, hastanelerde ilaç ve malzeme sıkıntısı yüzünden ölümlerin başladığını, elektriklerin kesik, jeneratör yakıtlarının bitmek üzere olduğunu detaylar...

Ateşkesin ardından Gazze’de ölümler yeniden başladı

İsrail ve Hamas arasındaki ateşkesin Cuma günü sona ermesinin ardından 5 Filistinli İsrail saldırılarında hayatını kaybetti. İki Filistinli’nin de Batı Şeria’daki protesto gösterilerinde vurularak hayatını kaybettiği söyleniyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Şüpheli ölümler mercek altında!

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin yoğun bak…

İl Sağlık Müdürü detaylar...

ABD CIA gözaltısında ölümler için soruşturma başlatacak

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanı Eric Holder, 2002 ve 2003 yıllarında iki kişinin CIA tarafından gözaltına alındıktan sonra ölmeleriyle ilgili soruşturma başlattı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Sel Tanrı’dan, ölümler politika eksikliğinden’

Brezilya cumhurbaşkanı Dilma Rousseff, en az 500 kişinin hayatını kaybettiği sel ve toprak kaymasına dair yaptığı açıklamada, fakir insanları riskli alanlara yerleşmek zorunda bırakan devlet politikalarına dikkat çekti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Irak’ta Sivil Ölümler 2010 Yılında Azaldı

Merkezi İngiltere’de bulunan bir örgüt, Irak’ta  sivil ölümlerin 2010 yılında savaşın başladığı tarihten bu yana en az seviyeye indiğini bildirdi. Ancak örgüt şiddet olaylarının mevcut düzeyde daha uzun süre devam edeceği görüşünde.

Irak’ta sivil ölümler detaylar...

Haiti’de Koleradan Ölümler 1000’i Aştı

Haitili yetkililer şimdiye toplam bin 34 kişinin öldüğünü, 16 bin 700 kişinin de hastanelerde tedavi gördüğünü bildirdi.

Birleşmiş Milletler Haiti’de yeni kolera vakalarının önümüzdeki günlerde daha da artacağını tahmin ediyor.

Haiti’deki BM yetkilisi detaylar...