Browsing posts tagged: nehri
Fransa’da sel: Seine Nehri seviyesi beklenenin de üzerinde

Günlerdir devam eden şiddetli yağış nedeniyle Paris’te sel sularının beklenenin de üzerinde bir seviyeye yükseleceği bildirildi. Almanya ve Fransa’da sel felaketi yüzünden ölenlerin sayısı 15’e ulaştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Edirne’de Meriç Nehri taştı! Tahliyeler başladı
Edirne’de Meriç Nehri taştı! Tahliyeler başladı

Meriç ve Tunca nehrinde su seviyesi 2 bin metreküplere ulaştı, tahliyeler başladı. Edirne Valisi Şahin, taşkını Edirne’nin yaşadığı en büyük felaket olarak detaylar...

Ceyhan Nehri nde Boğulan 2 Kız, Erzin de Toprağa Verildi

Çalışmak için gittikleri Adana’nın Ceyhan ilçesinde, serinlemek amacıyla girdikleri Ceyhan Nehri’nde boğularak hayatını kaybeden tarım işçisi iki amca kızı, memleketleri Hatay’ın Erzin ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Orijinal haber detaylar...

Amerika’da Mississippi Nehri Taştı

Amerika’da Mississippi nehrinin yatağından taşmaya başlaması üzerine binlerce kişinin tahliyesine başlandı.

1930 yılındaki tarihi rekorunu kırmış bulunan nehirde, su seviyesinin, önümüzdeki günlerde, normalin 14 metre üstüne çıkması bekleniyor.

En tehlikeli detaylar...

Ergene Nehri Zehir Saçıyor

Tekirdağ’ın Çorlu ve Çerközköy ilçelerindeki fabrikaların bıraktıkları kimyasal atıklar nedeniyle simsayah akan ve içinde artık canlı türü barındırmayan Ergene Nehri çevreye de zehir saçıyor. Hem insanları hem de hayvanları olumsuz etkileyen nehir suyu, kansere de detaylar...

Marmara Çevre Platformu: ‘Ergene Nehri Zehir Saçıyor’

“Trakya, toprağına ve geleceğine sahip çıkıyor!” etkinliği MARÇEP (Marmara Çevre Platformu) 38. Bölge Toplantısı kapsamında Çorlu Ticaret ve Sanayi Konferans Salonu’nda geçen hafta sonu gerçekleştirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Tuna nehri için kritik saatler

Ulusal Afet Dairesi’nin başkanı, nehirdeki alkalin ve ağır metallerin değerinin düşüp düşmediğinin önümüzdeki saatlerde anlaşılacağını söylüyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...