Browsing posts tagged: Kobani'de
Kobani’de IŞİD ile çatışmada ölen Güler için ortak açıklama

Suriye’nin kuzeyinde IŞİD ile girdiği silahlı çatışmada ölen Aziz Güler’in cenazesinin İzmir’e getirilmesi için, ailesi ve onlara destek veren CHP milletvekili Zeynep Altıok, çeşitli siyasi parti ile sendikalar ortak açıklama yaptı.

Orijinal haber detaylar...

Kobani’de mayın patladı: 8 çocuk yaralı
Kobani’de mayın patladı: 8 çocuk yaralı

İddiaya göre Kobani’nin güneyindeki Boban Köyü’nde toprağa daha önce IŞİD militanları tarafından döşenen mayının patlamasıyla 8 çocuk yaralandı.

Orijinal detaylar...

Aylan Kurdi Kobani’de toprağa verildi

Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmeye çalışırken botlarının alabora olması sonucu hayatını kaybeden ve Bodrum’da sahile vuran cesedinin fotoğrafıyla tüm dünyayı üzüntüye boğan Aylan Kurdi ile ailesinin cenazesi Kobani’de toprağa verildi. detaylar...

Aylan, Galip ve Reyhan Kurdi Kobani’de toprağa verildi
Aylan, Galip ve Reyhan Kurdi Kobani’de toprağa verildi

Bodrum sahiline vuran cansız bedeni tüm dünyada büyük yankı uyandıran 3 yaşındaki Aylan Kurdi ile abi ve annesinin cenazeleri memleketleri Kobani’de toprağa detaylar...

HRW: IŞİD, Kobani’de sivilleri kasıtlı olarak öldürdü

Human Rights Watch (İnsan Hakları İzleme Örgütü), örgütün 25 Haziran’da Kobani ve çevresinde düzenlediği saldırıda sivilleri kasıtlı olarak öldürdüğünü bildirdi. Örgüte göre hedef alınanlar arasında çocuklar, kadınlar ve yaşlılar da var.

Orijinal haber detaylar...

Kobani’de yakalanan üç IŞİD üyesi Kobanili çıktı

Kobani’de yakalanan IŞİD üyeleri arasında Kobanili olanlar da var. Çatışmalar kentte sona erse de, kırsalda sürüyor. Suruç’tan Hikmet Durgun’un haberi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kobani’de IŞİD’le 7 ay komşuluk
Kobani’de IŞİD’le 7 ay komşuluk

IŞİD saldırısı sonucunda 231 kişinin hayatını Kaybettiği Kobani’de kent merkezi tamamen IŞİD’ten temizlendi. Çatışmalar sonucunda 80 IŞİD üyesinin hayatını detaylar...

Kobani’de YPG ile IŞİD arasındaki çatışmalar sürüyor

Kobani’de çatışmalar devam ediyor. Kürt yetkililer IŞİD militanlarının bu sabah kente yeni bir sızma girişiminde bulunduğunu söyledi. Ölü sayısının 150’yi aştığı belirtiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

IŞİD’in Kobani’de bıraktığı mayın ve tuzaklar

Çatışmaların sona ermesi ardından kentlerine dönen Kobanililer, IŞİD’in ayrılırken kurduğu mayın ve bombalı tuzaklarla karşılaşıyor. Bu tuzaklar nedeniyle 50’ye yakın kişinin öldüğü belirtiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kobani’de evini bekleyen kedi Gewre

Meerof Ekary, Eylül ayında IŞİD Suriye’nin kuzeyindeki Kobani’ye saldırdığında hamile kedisini geride bırakarak Türkiye’ye kaçmıştı. Yaklaşık 6 ay sonra, IŞİD Kobani’den çıkarıldığında geri döndüğünde ise hiç ummadığı bir sürprizle detaylar...

Kobani’de 326 köy IŞİD’den kurtarıldı
Kobani’de 326 köy IŞİD’den kurtarıldı

Kobani’deki Kürt güçlerinin düzenlediği operasyonlarda 326 köyün terör örgütü IŞİD’den alındığı, geriye 50 köy kaldığı bildirildi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

BM’den Kobani’de hasar tespiti

Birleşmiş Milletler’in uydu fotoğraflarına dayanarak yaptığı hasar tespitine göre, 3200’den fazla bina ya yok oldu ya da ağır hasar aldı. Yeniden inşa çalışmasının başlayacağı kentteki en büyük sorunlardan biri, sokaklarda ve enkaz altlarındaki detaylar...

‘Kobani’de kentin denetimi Kürtlere geçti’

Suriye İnsan Hakları için Gözlemevi, YPG’nin Kobani’nin hemen hemen tümünde kontrolü sağladığını duyurdu. BBC Türkçe’ye konuşan Kobani Kantonu Eşbaşbakanı Enver Müslim, bundan sonra köylere yönelik operasyon düzenleyeceklerini söyledi.

Orijinal detaylar...

Times: Kürtler Kobani’de savaşı kazanmaya yakın

İngiliz Times gazetesi, son olarak stratejik önemi yüksek Miştenur Tepesi’ni ele geçiren Kürtlerin, Suriye’nin kuzeyindeki kentte IŞİD’i yenilgiye uğratmak üzere olduğunu yazdı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Kobani’de Kürtler Miştenur tepesini aldı’

Kobani’de Kürt güçlerin, stratejik önemdeki ‘Miştenur Tepesi’ni ele geçirdiği’ bildiriliyor. Tepenin Kürt güçlerinin eline geçmesiyle, IŞİD’in ikmal yolları kapandığı ifade ediliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Kobani’de bugüne kadar 1600’den fazla kişi öldü’

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları İçin Gözlemevi (SOHR) IŞİD’in Eylül ayından bu yana süren Kobani saldırılarında ölenlerin sayısının 1607 olduğunu bildirdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kobani’de yaşam: Para yok, işe yaramıyor

İtalyan La Repubblica gazetesi muhabiri Ivan Compasso, yaklaşık 3 aydır IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) ile Kürt savaşçılar arasında çatışmaların sürdüğü, Suriye’nin Türkiye sınırındaki Kobani kentinde bir hafta geçirerek izlenimlerini aktardı.

Orijinal haber detaylar...

‘IŞİD Kobani’de takviye güçlerle saldırıyor’

Kobani Kantonu Eşbaşkanı Enver Müslim, örgütün kente takviye güçlerle saldırdığını söyledi. 150 Peşmergenin Kobani’ye gideceği belirtilirken, IŞİD Suriye sınırında en az 15 Irak askerini öldürdü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...