Browsing posts tagged: İnternetteki
Teknoloji devlerinden internetteki ‘terör içeriğini sınırlama’ sözü

Küresel ölçekte en büyük beş teknoloji şirketi, internetteki terör bağlantılı içerikleri sınırlama ve daha sıkı kontrol taahhüdü verdi. Paris’teki “Christchurch Çağrısı” zirvesinde bir araya gelen Facebook, Amazon, Google, Twitter ve Microsoft detaylar...

İnternetteki en büyük güvenlik açığı

İnternet sunucularından IPhone’lara kadar yaklaşık 500 milyon cihazı etkileyebilecek “Shellshock” adlı yeni bir güvenlik açığı tespit edildi. “Bash” adlı yazılımdaki açık nedeniyle, bilgisayar korsanları bu aletlerin kontrolünü ele geçirebiliyor. detaylar...

‘Birileri İnternetteki Zararlı İçeriğe Bizim Adımıza Karar Verecek’

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK’nın Ağustos ayında uygulamaya koymayı planladığı Güvenli İnternet Hizmeti’ne yönelik eleştiriler sürüyor.

BTK Başkanı Tayfun Acarer geçtiğimiz günlerde, internet abonelerinin şu anda kullandığı sistemle devam detaylar...

İnternetteki dansöz fotoğrafı nafakayı yaktı

Eski eşi, 14 yıl önce geçirdiği kaza nedeniyle çalışamadığını söyleyen kadının dansöz kıyafetleri içindeki fotoğraflarını görünce mahkemede nafakasını düşürttü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İnternetteki izlerimizi tümüyle silmek için ‘web intihar makinesi’

Artık internetten önce nasıl yaşandığını anımsamayan ve gündelik yaşamın büyük bölümünü internetteki topluluklar içinde geçiren bir kuşak var. Ama internet bağımlılığı yüzünden yaşamlarının kontrolden çıktığını düşünenler de artıyor.

Orijinal haber detaylar...