Browsing posts tagged: felaketi
Çernobil felaketi: Küba nükleer kazadan etkilenen binlerce çocuğu nasıl tedavi etti?

1986’da yaşanan Çernobil nükleer felaketi sonrası radyasyon zehirlenmesi geçiren 25 bin çocuk tedavi için Küba’ya gönderildi. Ukrayna ve Küba hükümetleri, şimdi bu ortaklığı yeniden canlandırmak istiyor. Peki tedavi programına katılan ‘Çernobil detaylar...

Endonezya kıyılarını yerle bir eden tsunami felaketi

Endonezya’yı vuran tsunami felaketinin ardından, havadan çekilen görüntüler kıyı bölgelerindeki yıkımı gözler önüne serdi. Felaket yüzlerce kişinin ölümüne neden olurken, ölü sayısının artmasından tasa duyuluyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Endonezya’da tsunami felaketi: 338 metrelik yanardağın üçte ikisi sulara gömüldü

Endonezya’da geçen Cumartesi 2 dakika 12 saniye boyunca lav püskürterek Sunda Boğazı’nda tsunami felaketine yol açan Anak Krakatau Yanardağı’nın bir hafta içinde en az üçte iki oranında küçüldüğü açıklandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD’de Harvey Fırtınası: Teksas’taki sel felaketi ‘daha da kötüye gidecek’

Teksas eyaletinin güneydoğu kıyılarını vuran Harvey Fırtınası’nın getirdiği aşırı yağışların, gelecek günlerde daha da artması bekleniyor. En az 8 kişi hayatını kaybetti, 30 bin kişinin oluşturulan geçici barınaklara sığınması bekleniyor.

Orijinal haber detaylar...

Çeşme’de çevre felaketi
Çeşme’de çevre felaketi

İzmir Çeşme'de çevre felaketi yaşandı. Çeşme açıklarında karaya oturan Lady Tuna adlı gemiden 50 ton petrol denize sızdı. detaylar...

Çin’de sel felaketi: En az 180 ölü

Ülkenin merkezini ve güneyini etkileyen yağışlar sonucu Yangtze Nehri taştı. En az 45 kişi kayıp. Sellerden olumsuz etkilenenlerin sayısı ise yaklaşık 33 milyon.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fransa’da sel felaketi: 16 ölü!
Fransa’da sel felaketi: 16 ölü!

Fransa’nın güneyini vuran sel nedeniyle ölenlerin sayısı 16’ya çıktı. 4 kişiden ise haber alınamadığı belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Hopa’da sel ve heyelan felaketi: Korku filmi gibi

Artvin’deki sel ve heyelanı Hopa Belediye Başkanı “son 50 yılın en büyük felaketi” diye tanımlarken, çevreciler bu durumun bölgedeki yol ve HES yapımlarından kaynaklandığını savunuyor. Selin Girit’in haberi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Fotoğraflarla: Nepal’deki deprem felaketi

Nepal’de büyük bir yıkıma ve üç binden fazla kişinin ölümüne yol açan depremin ardından çekilen fotoğraflar felaketin boyutunu ortaya koyuyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Akdeniz’de göçmen felaketi: En az 300 ölü

Libya açıklarında küçük bir tekneden kurtarılan göçmenlerin Birleşmiş Milletler’e anlattıklarına göre, 300’den fazla kişi lastik botlarla Akdeniz’i geçmeye çalışırken hayatını kaybetti. BM ölü sayısının artmasından korkuyor.

Orijinal haber detaylar...

Tayland’daki Sel Felaketi Sonrasında Sabit Disk Fiyatları 2 Katına Çıktı

Sabit disk fiyatları yalnızca iki hafta içinde 2 katına çıktı. Tayland’daki sel felaketi nedeniyle üretimde büyük sıkıntılar mevcut ve her ne kadar bazı firmalar yeniden kısıtlı üretime başlayacaklarını duyurmuş olsalar da disk fiyatlarındaki artışın bir müddet detaylar...

Van İlinde Meydana Gelen Deprem Felaketi Nedeniyle Van İlinin Tamamında Vergi Uygulamaları Bakımından Mücbir Sebep Hali İlan Edilmiştir.

Gelir İdaresi Başkanlığınca yayımlanan 24.10.2011 tarihli basın bülteninde, 23.10.2011 tarihinde Van İlinde meydana gelen deprem felaketinin mücbir sebep hali olarak kabul edildiğine ve Van İlinin tamamında vergi uygulamaları bakımından mücbir sebep hali ilan detaylar...

Van İlinde Meydana Gelen Deprem Felaketi Nedeniyle Bitlis İli, Adilcevaz İlçesi ile Ağrı İli, Patnos İlçesi İçin Vergi Uygulamaları Bakımından Mücbir Sebep Hali İlan Edilmiştir.
Gelir İdaresi Başkanlığınca yayımlanan 24.10.2011 tarihli basın bülteninde; 23.10.2011 tarihinde Van İlinde meydana gelen deprem felaketinin mücbir sebep hali olarak kabul edildiğine ve Bitlis İli, Adilcevaz İlçesi ile Ağrı İli, Patnos İlçesi İçin vergi uygulamaları detaylar...

Van İlinde Meydana Gelen Deprem Felaketi için Yapılan Yardımların İndirimi

27 Ekim 2011 Tarihli ve 28097 Sayılı Resmi Gazete’de Van ve çevresinde meydana gelen deprem afetinden zarar gören afetzedeler için yardım kampanyası düzenlenmesi ilişkin 2011/2350 Sayılı Karar yayımlanmıştır.

detaylar...

Nijerya’da sel felaketi en az 100 can aldı

Nijerya’nın güney batısındaki yoğun yağışlar, bir barajın taşmasına ve Ibadan kentinde birçok evin sular altında kalmasına yol açtı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Yıldırım felaketi: 2 ölü, 3 yaralı

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Hacı Mahmutlar Köyü’nde yıldırım düşmesi sonucu 2 kadın öldü, 3 kişi de yaralandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...