Browsing posts tagged: çekiyor
Japonya’daki Amerikan savaş pilotları, uçuş sırasında selfie çekiyor, kitap okuyor, bıyık tarıyor’

Japonya’da Amerikan üslerinde konuşlu birliklerde görev yapan bazı pilotların uçuş sırasında selfie çekip paylaştıkları, ellerini dümenden çekerek kitap okudukları ve bıyıklarını taradığı belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Sağlıkta mülakat uygulaması neden tepki çekiyor?

Sağlık Bakanlığı’nın kamu atamalarında KPSS’ye ek olarak adaylara mülakat uygulamasını başlatacağını açıklaması kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Peki tepkilerin nedeni ne, farklı branşlardan sağlık profesyonelleri ne diyor? BBC Türkçe’den Fundanur detaylar...

Mini Sebzeler Çocukların İlgisini Çekiyor

Çiçeklerin büyük bölümünü Uzakdoğu’dan getirdiklerini kaydeden Mustafa Erüst, aynı zamanda mini sebzeler ve mikro filizler yetiştirdiklerini de vurguladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Rusya, Suriye’deki askerlerini Putin’in emriyle ‘kısmen’ çekiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugünkü Mısır ve Türkiye gezisi öncesi sürpriz bir şekilde Suriye’yi ziyaret etti. Putin ülkesinin Lazkiye’deki hava üssü Hmeymim’de Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüştü ve Suriye’deki Rus birliklerinin detaylar...

ABD ‘gizemli saldırılar’ nedeniyle Küba’daki elçilik görevlilerini çekiyor

Havana’daki ABD Büyükelçiliğinde çalışan en az 21 görevlinin hafif beyin travması, işitme kaybı, baş dönmesi ve mide bulantısı gibi sağlık sorunları yaşadığı açıklandı. Yürütülen ortak soruşturmaya rağmen sorumlular tespit edilemedi.

Orijinal haber detaylar...

Almanya İncirlik’teki askerlerini çekiyor, Yıldırım-Gabriel görüşmesi iptal edildi

Ankara’da temaslarda bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik Üssü’ndeki Alman askerlerini Türkiye’de başka bir üsse nakledileceklerini açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım, Gabriel ile görüşmesini iptal etti.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

CHP’li Özel: Bahçeli, Barzani’yle omuz omuza ‘evet’ halayı çekiyor
CHP’li Özel: Bahçeli, Barzani’yle omuz omuza ‘evet’ halayı çekiyor

CHP Grup Başkanvekili Özel, Bahçeli’ye tepki gösterdi. Barzani ve Bahçeli’nin birlikte detaylar...

Trump ABD’yi Trans Pasifik İşbirliği Anlaşması’ndan Çekiyor

ABD’nin yeni başkanı, seçim kampanyasındaki verdiği sözlerden birini tuttu, ülkesinin anlaşmadan çekilmesini öngören kararnameyi imzaladı. Trump, “Bu, Amerikalı çalışanlar için harika birşey” dedi. 12 ülkenin imzaladığı anlaşma henüz Amerikan Senatosu detaylar...

YPG Menbic’teki güçlerini Fırat Nehri’nin doğusuna çekiyor

YPG, yazılı bir açıklama yayımlayarak, Suriye’nin kuzeyinde yer alan Membic kasabasındaki güçlerini, Rakka operasyonuna katılmaları için Fırat Nehri’in doğusuna çekeceğini belirtti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD ve Almanya Türkiye’deki Patriot füzelerini çekiyor

ABD ve Almanya’dan gelen açıklamalarda NATO görevi kapsamında Türkiye’de bulunan Patriot füzelerinin, görev sürelerini doldurduktan sonra geri çekileceği, görevlendirmelerde herhangi bir süre uzatımının söz konusu olmayacağı açıklandı.

Orijinal haber detaylar...

ABD de Türkiye’deki patriotları çekiyor
ABD de Türkiye’deki patriotları çekiyor

Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin görev süresi Ekim ayında sona erecek Türkiye’deki Patriot hava ve füze savunma birliklerinin konuşlanmasını mevcut rotasyonun sonunda detaylar...

Esad: Ordumuz asker sıkıntısı çekiyor

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, şimdi beşinci yılında yılında olan isyancılara karşı savaşta, ordunun bazı kesimleri korumak için bazı alanlardan vazgeçmek zorunda kaldığını kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Ukrayna doğudaki topçu güçlerini çekiyor

Ukrayna askeri yetkilileri, doğuda ayrılıkçıların olduğu bölgedeki ağır topçu birliklerini geri çekmeye hazırlanıyor. Geçen Cumartesi günü Ukrayna’nın doğusunda bir tampon bölge oluşturulmasını kararlaştırılmıştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Kosovalı askerlerin ‘kin’ dolu marşı tepki çekiyor
Kosovalı askerlerin ‘kin’ dolu marşı tepki çekiyor
Kosova devlet televizyonu KTV ‘bir grup Yunan askeri’ olduğunu duyurduğu bir grubun, üzerlerinde asker üniforması ile söyledikleri nefret dolu marşı yayınladı.

detaylar...

Ukrayna Kırım’daki askerlerini çekiyor

Ukrayna yönetimi, askerlerini ve ailelerini Kırım’dan geri çekmek için plan yapmaya başladıklarını açıkladı. Kiev yönetimi Bağımsız Devletler Topluluğundan çıkmaya ve Rus vatandaşlarına vize koymaya da hazırlanıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘AKP İl Başkanlığı savcılığa rest çekiyor’
‘AKP İl Başkanlığı savcılığa rest çekiyor’

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Cumhuriyet Savcılığı’nın kararına rağmen AKP İl Başkanlığı’nın, İl Özel İdaresi’ne ait kullanıma kapalı sinema detaylar...

Maliki: ‘Amerika Askerlerini Dokunulmazlık Vermediğimiz İçin Çekiyor’

Irak Başbakanı Nuri El Maliki Amerika’nın Irak’taki askerlerini yıl sonuna kadar çekme kararının Irak Hükümeti’nin Amerikan askerlerine yasal dokunulmazlık garantisi vermeyi reddetmesi üzerine alındığını söyledi.

Maliki, bu konuda, Başkan Obama’nın asker çekme detaylar...

Nuri El Maliki: ‘Amerika Askerlerini Dokunulmazlık Vermediğimiz İçin Çekiyor’

Irak Başbakanı Nuri El Maliki Amerika’nın Irak’taki askerlerini yıl sonuna kadar çekme kararının Irak Hükümeti’nin Amerikan askerlerine yasal dokunulmazlık garantisi vermeyi detaylar...