Browsing posts tagged: Belçika'da
Belçika’da ‘kadınların hafif şekilde dövülebileceği’ vaaz edilen caminin ruhsatı askıya alındı

Belçika’nın Flaman kesimindeki Leuven kentinde bulunan Al Ihsaan Camii, bir imamın, “itaatsizlik eden kadınların hafifçe dövülmesinde sakınca olmadığı” sözlerini içeren vaazının ardından kapatılma aşamasına geldi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Tatil kampına’ yollanıp geri dönmeyen ve Belçika’da ailelere verilen Kongolu çocuklar

Belçika’da bir mahkeme, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden çocukların alıkonulması iddiaları nedeniyle bir soruşturma yürütüyor. Belçika’ya götürülen çocukların kimsesiz oldukları söylendi, çocuklar evlat edinildi. Ancak iki gazetecinin araştırması bu detaylar...

Belçika’da 1 Euro’ya bile satılamayan müstakil ev

Belçika ve Hollanda basınında yer alan haberlere göre, Belçika’nın başkenti Brüksel yakınlarındaki Braine – l’Alleud kasabasında bulunan bir müstakil ev, kimse istemediği için, 1 eurodan daha az bir fiyata bile alıcı bulamıyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Belçika’da çocuklarını 15 saat soğukta balkonda tutan çifte 10 yıl hapis

Brüksel Mahkemesi tarafından çocuklarına kötü muamele ettiği gerekçesiyle anne hakkında verilen 6 yıl ve olaya müdahale etmediği gerekçesiyle üvey baba hakkında verilen 5 yıllık hapis cezaları, savcılık tarafından az bulundu. Temyiz Mahkemesi, savcılığın itirazını detaylar...

Belçika’da polisler kumar oynamak için vatandaşın kimlik bilgilerini çaldı

Belçika’nın Flaman bölgesindeki Anvers kentinde onlarca polisin internet üzerindeki kumarhane ve bahis sitelerine girebilmek için vatandaşların kimlik bilgilerini çaldıkları ortaya çıktı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Birleşik Arap Emirlikleri’nden 8 prensese Belçika’da hapis ve para cezası

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kuvvetli ailelerinden El Nahyan’a mensup prensesler, “hizmetçilerini istismar etmek” ve “insan kaçakçılığı yapmak” suçlarından 15 ay hapis ve 165 bin euro para cezasına çarptırıldı. Prenseslerin hapis cezaları detaylar...

Türkiye kökenli Zühal Demir, Belçika’da devlet bakanı oldu

Belçika Federal Hükümeti’nde yoksullukla mücadele, fırsat eşitliği, engelliler ve bilimsel politikalardan sorumlu devlet bakanlığına,Türkiye kökenli Kürt politikacı Zühal Demir atandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Belçika’da yarasalar manastırda korunacak

Belçika’nın Flaman bölgesine özgü beş farklı yarasa türü, Averbode Manastırı’nda korunup çoğaltılacak. Eylem planı çerçevesinde yarasaların yaşamlarını rahatça sürdürebilmeleri için manastırın çatısında düzenlemeler yapılacak.

Orijinal haber detaylar...

Belçika’da iki kadın polise palalı saldırı

Belçika’nın Charleroi kentinde bir kişinin palalı saldırısına uğrayan iki polis yaralandı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

Fehriye Erdal Belçika’da yargılanacak

Brugge Mahkemesi, Özdemir Sabancı suikastı faillerinden DHKP-C üyesi Fehriye Erdal’ın Türkiye’de işlediği suçlardan dolayı Belçika’da yargılanmasına karar verdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Belçika’da ‘nükleer santrale saldırı planı’ şüphesi

Belçika basınına göre Brüksel saldırılarının ardından boşaltılan Tihange nükleer santralinde görevli bir güvenlik görevlisinin silahla vurularak öldürüldü ve giriş kartı da çalındı. Bu da nükleer saldırı şüphesini doğurdu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Belçika’da ‘iade tartışması’ büyüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Brüksel saldırılarının zanlısı Brahim el Bakraoui’nin Türkiye’den sınır dışı edildiği açıklaması üzerine Belçika’da başlayan tartışma, polis ile hükümeti karşı karşıya getirdi.

Orijinal haber detaylar...

Brüksel saldırıları: Belçika’da 6 gözaltı

Belçikalı savcılar, 22 Mart’ta Brüksel’de düzenlenen ve en az 31 kişinin ölümüne yol açan saldırılarla bağlantılı olduğundan şüphelenilen 6 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Times: IŞİD Belçika’da Paskalya katliamı planlıyordu

Times, Belçika’daki bir IŞİD hücresinin bu haftasonu Hristiyanların Paskalya bayramı kutlamaları sırasında bir dizi saldırı gerçekleştirmeyi planladığını, hücre liderinin öldürülmesi üzerine planların değiştirildiğini yazıyor.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Belçika’da ev baskınlarında patlayıcılar ve kimyasal madde bulundu
Belçika’da ev baskınlarında patlayıcılar ve kimyasal madde bulundu

Belçika Federal Savcılığı, Brüksel’in Schaerbeek bölgesinde yapılan baskınlarda çiviyle güçlendirilmiş patlayıcı, kimyasal madde ve DAEŞ bayrağının bulunduğunu detaylar...

Belçika’da mültecilere havuz yasağı

Belçika’nın sahil kentlerinden Koksijde’da mültecilerin yüzme havuzuna girmeleri yasaklanıyor. Belediye Başkanı bunu, “Yüzmenin, sığınmacılar için hayati öneme sahip olduğunu sanmıyorum ama halkımın güvenliği hayati önem taşıyor” sözleriyle savundu. detaylar...

Belçika’da 16 kişi gözaltına alındı, Abdeslam aranıyor

Belçika Federal Savcılığı dün akşam başkent Brüksel ve Charleroi’da düzenlenen operasyonlarda 16 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Ancak gözaltına alınanlar arasında, Paris saldırılarının zanlısı Salah Abdeslam yok.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’nın Strazburg kentinde katıldığı “Milyonlarca Nefes Terörü Karşı Tek Ses” etkinliğinin ardından, eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Belçika’nın başkenti Brüksel’e geçti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...